Laatste nieuws
07.45Ajax neemt op één dag afscheid van twee spelers
07.40Napoli niet in de markt voor Ajax-aanvaller: 'Dit is de categorie broodje aap'
07.34Jans en Utrecht één stap verwijderd van Europa League: 'Je ziet de ploeg groeien'
07.20Utrecht-held laat van zich horen na Europees succes: 'Ik blijf lekker hier'
07.15Willem ll ziet aanvoerder Bosch na 110 duels kiezen voor avontuur in Polen
06.47Emotionele Viergever trots na Europese plaatsing Utrecht: 'Hunkeren hier zó naar'
06.21Zonder Diogo Jota gaat Liverpool op onvoorspelbare titeljacht: 'Voor rouw staat geen tijd'
05.40Klaas-Jan Huntelaar voor het eerst sinds burn-out gespot bij Nederlandse club
00.05Jans geniet van Utrecht en wil uitblinker niet kwijt: 'Mag niet meer vertrekken'
00.05Ihattaren stapt over van RKC Waalwijk naar Fortuna Sittard

Gisteren

23.46'Transfer van 40 miljoen naar Newcastle heeft gevolgen voor Oranje-international'
23.40'Man of the Match' blij na 'historische overwinning': 'Voor het moraal ook lekker'
23.21Van Gelder onverschillig: 'Doet me helemaal niks, hij is volledig op zijn retour'
23.15FC Utrecht voor het eerst in 15 jaar zeker van deelname aan Europees hoofdtoernooi
23.15Tiental AZ wint in Liechtenstein en plaatst zich voor play-offs Conference League
23.10Ohio laat felle kritiek van zich afglijden: 'Het was oké, niets speciaals'
22.55Jans scherp na vraag over FC Utrecht-dissonant: 'Jammer dat het over hem gaat'
22.55Coëfficiënten: Feyenoord-tik, maar ook gigantische Utrecht-opsteker voor Nederland
22.53'FC Utrecht wil 'spitsenprobleem' tackelen en aast op zoon van oud-topspeler'
22.35Live Transfers: Liverpool-aanwinst doorstaat keuring, Forest betaalt miljoenen
22.25Mijnans wijst absolute AZ-uitblinker aan na late zege: 'Echt fantastisch'
22.20'McAtee weg bij Manchester City: Premier League-collega betaalt 34 miljoen euro'
22.19Meerdink aast op basisplaats: 'Op een dag ben ik de nummer 9 van AZ'
22.00LIVE: Utrecht verslaat Servette opnieuw en kent volgende tegenstander (gesloten)
21.53Jensen schiet Utrecht langs Servette en richting laatste horde voor Europa League
21.45Kijkers unaniem over grote dissonant FC Utrecht: 'Begint gewoon sneu te worden'
21.45Toptalent 'supertrots' op Ajax-contract: 'Misschien nog even een ijsje halen'
21.40Tiental AZ wint weer van Vaduz en kent tegenstander voor beslissend tweeluik
21.40LIVE: tiental AZ steelt overwinning in Liechtenstein (gesloten)
21.30'Naam van buitenspeler NEC zingt na sluiten Ihattaren-deal rond bij Fortuna'
21.25Voormalig publiekslieveling Saito in verband gebracht met Eredivisie-terugkeer
21.21Hansen rekent na NEC-exit hard af met geruchten: 'Blijf maar haten!'
21.10Pastoor verrast door Nederlandse Ten Hag-transfer: 'Vind het heel dapper'
20.48Kamp-Malacia 'verrast' na transfergeruchten: 'Voorlopig ligt er één aanbieding'
20.33PSV in één adem genoemd met Feyenoord-target: 'Top voor Eredivisie'
Resultaten x

Thuis is Feyenoord niet te kloppen

Feyenoord uit of thuis: het is een wereld van verschil. Na het teleurstellende gelijkspel van vorige week bij PEC Zwolle was het de vraag hoe de Rotterdammers zouden reageren. Zoals vaker dit seizoen was de reactie uitstekend. Eljero Elia besliste de wedstrijd in de slotfase met een prachtige treffer. 

16-04-2017 17:47 door Redactie ELF Voetbal

Kenmerkender was de goal van Jens Toornstra, die de 1-0 op het bord schoot na een prachtige kopassist van Nicolai Jörgensen. De aanvallende middenvelder speelde weer een uitstekende wedstrijd, was overal te vinden, alsof er twee van op het veld liepen. Maar Toornstra is ook typerend voor het probleem van Feyenoord. De ijzervreter scoorde vandaag voor de veertiende keer dit seizoen, maar hij maakte al zijn doelpunten in eigen huis.

Vorig weekend tegen PEC Zwolle kreeg de drievoudig international eveneens een dot van een kans, vele malen groter dan die tegen FC Utrecht. Die kans op het kunstgras van Zwolle schoot hij echter gehaast naast. Toornstra tegen het Algemeen Dagblad begin april, na de monsterzege tegen Go Ahead Eagles: "Een doelpunt in een uitwedstrijd. Op de een of andere manier lukt het maar niet. Ik voel me lekker in de Kuip, dat is een ding wat zeker is, maar ik zie het toch als toeval dat het alleen in thuiswedstrijden lukt om te scoren. De Kuip is trouwens de mooiste plek om te scoren, dus in die zin ben ik er wel blij mee."

Jager en prooi
Zo is heel Feyenoord thuis vele malen sterker. In Rotterdam is Feyenoord jager, terwijl het buiten huis vaak juist de prooi is, zeker tegen een tegenstander die Feyenoord durft af te jagen. Het middenveld van FC Utrecht kon geen grip krijgen op dat van Feyenoord. Karim El Ahmadi zat erbovenop als opponent Yassine Ayoub de bal kreeg aangespeeld. Het werden mooie duels, waarbij de ervaren Marokkaan vaak als winnaar uit de bus kwam.

Bart Nieuwkoop: nog een voorbeeld. De verdediger annex middenvelder heeft ontegenzeggelijk talent, maar de Zeeuw had in de uitwedstrijden met Zwolle en Ajax zijn handen vol, terwijl hij zich thuis als felle back toonde en bewees een waardig vervanger van Rick Karsdorp te kunnen zijn. In de strijd om het kampioenschap zullen de Feyenoord-supporter dan ook vooral met angst en beven uitkijken naar volgende week, wanneer de koploper op bezoek gaat bij Vitesse. Het scheelt in ieder geval een slok op een borrel dat Jörgensen en Terence Kongolo weer terug zijn, want mocht Feyenoord dan weer de prooi zijn, wezen de vorige weken uit dat tweede linkback Miquel Nelom vaak als eerste gegrepen wordt. 

Feyenoord-thuis

* Jens Toornstra scoorde dit kalenderjaar al negenmaal in De Kuip
* De laatste keer dat Feyenoord thuis verloor was vorig seizoen tegen ADO Den Haag
* Dit seizoen gingen alleen sc Heerenveen en Ajax met een punt Rotterdam uit




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
hoe is het met..? Laatste: Interview transfervrije Fran Sol: “Ik voel me nu nóg beter dan toen ik bij Willem II speelde”
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.