Laatste nieuws
16.55De volgende Snapchat van Jorthy Mokio? Die zal er niet komen
16.52'Zorgelijk nieuws: FIFA overweegt Suriname te diskwalificeren voor play-offs WK'
16.40Lege F-Side bevalt goed in Amsterdam: 'Wat een rust en gezelligheid'
16.30De Mos beoordeelt PSV: 'Alle complimenten zijn volkomen terecht, maar...'
16.16Must see: Bassey (ex-Ajax) gaat viraal in Engeland na bizarre actie voor Fulham
16.05VP-Voetbalkantine: 'Koeman kan niet meer om Roefs heen bij Oranje'
16.00Fans Ajax unaniem over Klassieker-ster: 'Komen heel wat miljoenen voor binnen'
15.55'Go Ahead zit niet stil en omcirkelt één naam om achterhoede te versterken'
15.55Live Transfers: Miami haalt weer Spaans international, nieuw avontuur voor Dybala
15.53'Van Persie heeft het volste recht om in de Mickey Mouse League fouten te maken'
15.50Doelman Olij gaat PSV-debuut maken tegen amateurs GVVV: 'Heeft hij verdiend'
15.45De blessuregeschiedenis van Ajax-aanwinst Tomiyasu: opvallende transformatie
15.35Derksen trapt op rem na Klassieker: 'Kan nooit een goede trainer zijn'
15.30Van der Vaart: 'Zo onbeschrijfelijk trots, voor mij is zij groter dan de sport'
15.25Spaan prijst 'nieuwe' Ajax-controleur de hemel in: 'Is Resink beter? Nee toch?'
15.00'Slechte verliezer' Van Persie gekraakt: 'Het is een hele zielige man'
14.55PSV-coryfeeën richten pijlen op viertal: 'Als hij zo speelt, nooit meer in basis'
14.50Telstar grijpt in na 'onacceptabel' gedrag van fan: 'Bier is er om te drinken'
14.50Rayane Bounida belooft Ajax-supporter: 'Ik kom nooit meer te laat'
14.42Luijckx wijst speler van het weekend aan: 'Hoort bij beste spitsen van Nederland'
14.26'Thiago Silva vertrekt bij Fluminense en wil terugkeren naar Europa'
14.24Telstar wil landelijk stadionverbod voor fan die bier naar grensrechter gooide
14.05Bosz positief over zware PSV-blessure: 'Het gaat de goede kant op met hem'
14.04Derksen haalt hard uit na uitspraken van Van Persie: 'Hij lult maar wat'
14.00LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
13.55Technische Ajax-staf ontleed door Grim: 'We doen het met elkaar'
13.55Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
13.46Vermoedelijke opstelling PSV
13.42'Tomiyasu naar Amsterdam gehaald als back, nog twee targets op de radar bij Ajax'
13.40Bosz kiest met Olij weer voor bekerkeeper: "Als hij geen gekke dingen doet"
13.27Bosz maakt keeper bekend voor bekercampagne van PSV: 'Hij verdient het'
13.23COLUMN: Zes nederlagen uit acht duels; nog niet genoeg voor ontslag?
13.20Kramer vertelt over nieuwe carrière: 'Ik ga langzaam omhoog klimmen'
13.15Chris de Graaf deze week niet welkom bij FC Twente: 'Hij gaat helaas verliezen'
13.12Wedstrijd tegen GVVV onder leiding van Blank
Resultaten x

De gedenkwaardigste CL-wedstrijden van Feyenoord de afgelopen twee decennia

Feyenoord en de Champions League: het is een huwelijk dat niet altijd even gelukkig is. Morgen tegen Manchester City wordt er weer een extra hoofdstuk aan toegevoegd. Wat waren de meest memorabele wedstrijden in het, toen nog, miljoenenbal in de meest recente geschiedenis?

12-09-2017 09:40 door Tim Beck

Elke voetballiefhebber met enigszins historisch besef kent de heroïsche wedstrijden van Feyenoord in de Europa Cup 1. De woede-uitbarsting van Coen Moulijn in de jaren zestig tegen Real Madrid. Of de voorzet van Wim Jansen tegen AC Milan die pardoes in de lange hoek belandde. In die jaren was Feyenoord nog toonaangevend in Europa, maar in de recentere geschiedenis zijn Champions League-wedstrijden in De Kuip even schaars als zitplaatsen tijdens de spits bij de NS. Wat waren de meest gedenkwaardige wedstrijden in de afgelopen twee decennia?

1997 Feyenoord-Juventus (2-0)
Dat deze wedstrijd veel betekent in Rotterdam en omstreken blijkt wel uit het feit dat FOX Sports er een hele documentaire aan wijdde. Didier Deschamps, Zinedine Zidane en Alessandro Del Piero; zomaar wat namen die op die novemberdag hun opwachting maakten in Rotterdam. Maar zij ontpopten zich niet tot de besten van het veld, want die eer was weggelegd voor Julio Ricardo Cruz (2 doelpunten), de soms ietwat luie Argentijn die onwijs goed kon voetballen.

Toenmalig trainer Leo Beenhakker in de documentaire van FOX over die wedstrijd: “Hij was zo onwijs goed die dag.” Huidig trainer Giovanni van Bronckhorst, die dag ook op het veld, zal de beelden in de aanloop naar Manchester City ongetwijfeld gebruikt hebben, want met spelers als Clemens Zwijnenberg, Henk Vos en Geoffrey Claeys het grote Juve kunnen verslaan, dat moet vertrouwen geven voor de wedstrijd tegen de Engelsen.

1999 Feyenoord-Rosenborg (1-0)
Vol verwachting ging Feyenoord met trainer Leo Beenhakker de Champions League in na het kampioensjaar. Een groep met Borussia Dortmund, Boavista en Rosenborg viel de Rotterdammers ten deel. Op het eerste oog een poule die te doen zou moeten zijn, toch duurde het tot de laatste wedstrijd vooraleer Feyenoord de tweede ronde zou veiligstellen.

Sterker nog: het duurde tot de 86ste minuut van die laatste wedstrijd tegen Rosenborg. In de eigen Kuip brachten miskopen Radoslav Samardzic en Somalia uiteindelijk de verlossing. De boomlange Braziliaan poeierde de bal na een voorzet van Samardzic zonder twijfel langs keeper Jörn Jamtfall.

1999 Feyenoord-Olympique Marseille (3-0)
Dat jaar zou Feyenoord een hoop wedstrijden brengen in de Champions League, want toen was de tweede ronde ook nog in een groepsvorm. Chelsea, Lazio Roma en Olympique Marseille stonden Feyenoord te wachten. Vooral over de thuiswedstrijd tegen de Fransen wordt nog steeds gesproken.

In de laatste fase van de wedstrijd werd Marseille dronken gespeeld. Het was al een hele prestatie van Feyenoord dat het nog gelijk stond, want ze speelden vanaf de derde minuut al met een tien man. Doordat Kees van Wonderen een doorgebroken speler neerhaalde, werd hij door scheidsrechter Vitor Melo Pereira naar de kant gestuurd. Wederom was er een grote rol weggelegd bij de bij vlagen onnavolgbare Julio Ricardo Cruz. 

Feyenoord-Newcastle United (2-3)
De laatste wedstrijd in de Champions League verliep een stuk minder florissant voor Feyenoord. Er moest in eigen Kuip gewonnen worden van Newcastle United, de club die Feyenoord in Engeland door een wondergoal van Sebastian Pardo wist te verslaan. In Rotterdam lukte dat echter niet, want het zou uitdraaien tot de wedstrijd van Craig Bellamy.

Wel toonde Feyenoord veerkracht door nog terug te komen na een 0-2 achterstand. Door goals van Mariano Bombarda en Anthony Lurling, die nog altijd in de boeken staat als laatste doelpuntenmaker van Feyenoord op het hoogste Europese niveau. Laat daar maar snel verandering in komen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.