Laatste nieuws
02.55Voor deze Nederlandse spelers lijkt WK-droom definitief voorbij
01.30Jong PSV verliest ook thuis van Vitesse
00.20Van Persie: 'Ik zie steeds meer positiviteit, krijg steeds vaker zulke berichten'
00.10Bizarre onthulling oud-Oranje-international: 'Ajax keurde me af, Feyenoord niet'
00.00Guidetti geeft veertien jaar na Klassieker toe: 'Was genoeg om penalty te krijgen'
00.00Derksen: 'De drie spelers die hij heeft weggepest kan Feyenoord nu goed gebruiken'

Gisteren

23.42Tuchel legt uit waarom hij Alexander-Arnold niet selecteerde
23.37Grootse PSV-plannen maken indruk op Bosz: 'Ontwikkeling naar absolute topclub'
23.35Bizar: Engeland roept 35-jarige op met nul Premier League-wedstrijden dit seizoen
23.35Cambuur stelt promotiefeest uit na knotsgek slot, discutabele strafschop en stakingen
23.33Heracles mist volgende strohalm: 'Misschien symbolisch voor dit seizoen'
23.15Kraay snapt niets van penaltybeslissing Cambuur - Jong AZ: 'Zo overduidelijk!'
23.15Mikautadze helpt Villarreal met goal en assist aan derde plaats in La Liga
23.14Duitse CL-strijd bereikt kookpunt na afstraffing voor Hoffenheim van Wouter Burger
23.11Ekkelenkamp kopt raak voor Udinese en klopt Bijlow, Napoli klimt naar tweede plek
23.09Henk de Jong kraakt arbitrage: 'Hij moet hier niet fluiten, dat weet de KNVB ook'
23.09Belgische bondscoach selecteert uniek talent: 'Zo'n speler zie je niet vaak '
22.59United laat dure punten liggen na bizarre tweede helft tegen Bournemouth
22.58Man United bijt zich stuk op Bournemouth in spectaculaire tweede helft
22.55Diemers fileert arbiter na chaos: 'Gevalletje van zelf niet gevoetbald hebben'
22.46Patent op belangrijke goals: Ekkelenkamp weer de held van Udinese
22.45Van Persie tevreden met Te Kloese-standpunt: 'Ik vond zijn timing heel goed'
22.41Cambuur verbouwereerd na controversiële penalty: 'Hoe kan je dit niet zien?'
22.40Lens grijpt Franse koppositie
22.39VI Live: Man United met tien na rode kaart Maguire
22.24VI Live: Man United is voorsprong snel weer kwijt in Bournemouth
22.24Grote chaos bij Cambuur: foute penalty, fan op veld, stakingen, géén promotiefeest
22.18VI Live: Bruno Fernandes schiet Man Utd van elfmeter op voorsprong in Bournemouth
22.16Cambuur verprutst kans op officieuze promotie
22.15Vermoedelijke opstelling PSV: wijzigingen door grote puzzel voor kampioensduel
22.14Krankzinnig: Cambuur loopt officieuze promotie mis door foutieve penalty
22.05Heracles en Excelsior schieten weinig op met 1-1 in degradatiekraker
22.03VI Live: Cambuur - Jong AZ tweede keer gestaakt na late Alkmaarse goal
21.56Heracles mist cruciale kans in degradatiekraker tegen Excelsior
21.56Jong Ajax weet goede reeks niet te vervolgen
Resultaten x
Foto:

De verloren jaren van nieuwbakken FC Eindhoven-coach David Nascimento

Bij FC Eindhoven krijgt David Nascimento zijn eerste klus als hoofdtrainer in het betaalde voetbal. Het is vrij opmerkelijk dat die kans nu pas komt, want een coach met het cv en de ambities van de Kaapverdiër had best eerder in aanspraak kunnen komen voor een baan. Tegelijkertijd is Nascimento door een opmerkelijk carrièreverloop gerijpter dan ooit.
27-01-2018 12:08 door Nick de Jager

“Ik had deze kans zes jaar geleden willen krijgen”, zei David Nascimento na zijn entree bij FC Eindhoven tegenover Voetbal International. De in Kaapverdië geboren coach stond toen met koffers in zijn handen op een vliegveld. Even weg uit Nederland. Nascimento bespotte een trainerskartel in Nederland, waarin buitenstaanders als hij niet makkelijk aan een baantje kwamen. En wellicht had hij daarin een punt. Assistent geweest van Louis van Gaal bij AZ en Willem van Hanegem bij FC Utrecht (met de kanttekening dat Nascimento daar vertrok wegens ‘een gebrek aan chemie in de staf’) en hoofdtrainer van de beloften van FC Utrecht en Sparta Nijkerk. Wat moet een man nog meer aan zijn cv doen, voor hij een kans in de Jupiler League krijgt?

Nascimento ging naar het buitenland. Hij zou in de daaropvolgende jaren krijgen wat hij zocht: avontuur. Het begon in Zuid-Afrika, bij Mamelodi Sundowns. In de Zuid-Afrikaanse hoofdstad Pretoria werd hij coördinator van de jeugdopleiding. Een functie die hij nog niet eerder had bekleed, maar tegelijkertijd één die als Cruyff-adept op zijn lijf geschreven was. Voordat hij enigszins beleid kon uitzetten, kwam er echter een nog mooiere kans op zijn pad.

In Mexico werd Nascimento assistent-trainer bij Chivas Guadalajara. De club had niemand minder dan Johan Cruyff in een adviserende rol aan zich verbonden, waardoor volgelingen van de grote der groten op belangrijke posities binnen de Mexicaanse club kwamen. John van ’t Schip werd hoofdtrainer, Nascimento zijn assistent. De ambities van het duo, met Cruyff trio, waren groot. Ze bleken echter van korte duur. De wegen van Cruyff en Chivas scheidden een half jaar later, in december 2012. Van ’t Schip en Nascimento bleven aanvankelijk in hun functie zitten, maar waren als leden van ‘kamp-Cruyff’ ten dode opgeschreven. Een maand later werden zij ontslagen.

Nascimento kwam op Cyprus terecht, waar hij technisch directeur van topclub APOEL Nicosia werd. Ook dit bleek een avontuur van korte duur. Vier maanden na zijn entree besloot hij te stoppen. Vanwege persoonlijke redenen, vertelde hij aanvankelijk. De vork bleek anders in de steel te zitten. Na een akkefietje op de training tussen spelers en supporters werd Nascimento bedreigd door een gedeelte van de fans. Tot zijn verbazing kreeg hij amper tot geen steun van het bestuur. Hij zocht zijn heil elders en zou nog even op Malta werken. Daar had hij het nationale team Onder 19 onder zijn hoede.

Natuurlijk zijn de zes jaar die Nascimento in het buitenland vertoefde, voor zijn Nederlandse trainerscarrière verloren jaren geweest. Wie weet op welk niveau hij nu een club coachte als hij toen wel die kans had gekregen. Maar de buitenlandse jaren hebben hem ook veel gebracht. FC Eindhoven stelt een trainer aan met ervaring op allerlei posities binnen het voetbal, die niet snel ergens van onder de indruk zal raken en een enorm netwerk heeft. Ervaring in de Jupiler League heeft hij misschien niet, maar een gerijptere coach dan Nascimento ging men aan de Aalsterweg niet vinden.




Aanmelden
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.