Laatste nieuws
08.00Opvallende beelden op Varkenoord in aanloop naar Ajax – Feyenoord: shirt staat in brand
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
22.25Spits Kaars helpt St. Pauli met eerste Bundesligatreffers aan zege: 'Heel bijzonder'
Resultaten x

Meest gedenkwaardige afscheidswedstrijden: van ultieme vernedering tot twee legendes in één elftal

Donderdagavond maakte Dirk Kuyt bekend dat hij op 27 mei een afscheidswedstrijd gaat spelen. Daarmee treedt hij in voetsporen van onder andere Phillip Cocu, Jaap Stam, Dennis Bergkamp en Edwin van der Sar. ELF Voetbal dook de geschiedenis in en selecteerde de meest gedenkwaardige afscheidswedstrijden.
30-03-2018 19:00 door Krist Stoelwinder

Beestenweer en terugkeer in het profvoetbal
Jaap Stam

Ajax had het erg moeilijk tegen het all star team van Jaap Stam en kwam uiteindelijk met liefst 3-0 achter. Grote man in de wedstrijd was de al jaren gestopte Marc Overmars die George Ogararu helemaal doldraaide. Dankzij dat optreden kreeg Overmars een nieuwe kans in het profvoetbal bij Go Ahead Eagles en kwam Ogararu bij Ajax op het tweede plan terecht. De eerste helft duurde slechts 21 minuten vanwege heftige regenval. Door het beestenweer werd de wedstrijd even stilgelegd en werd daarna meteen de tweede helft gespeeld.

Keihard afscheid
Coen Moulijn, Kevin Keegan en Dennis Irwin.

In 1972 nodigde Feyenoord het nationale elftal van Uruguay uit voor de afscheidswedstrijd van clubheld Coen Moulijn. Coentje was in zijn erewedstrijd vooral druk met het ontwijken van gemene schoppen. De wedstrijd werd een kiezelharde sof die in 0-0 eindigde. Toch vielen de problemen voor Moulijn nog te overzien in vergelijking met de afscheidswedstrijden van Kevin Keegan en Denis Irwin. Keegan werd keihard onderuit getrapt door Mark Lawrenson. Het was een wonder dat hij de wedstrijd uit kon spelen. Dat was Irwin niet gegeven in zijn testimonial. De Ier voetbalde nog altijd, maar werd geëerd voor tien jaar Manchester United. George Weah schopte hem het ziekenhuis in waarna Irwin vijf weken uitgeschakeld was met een blessure.

Van Basten en Cruijff in één elftal
Dennis Bergkamp

De afscheidswedstrijd van Dennis Bergkamp in 2006 was tevens het openingsduel van het Emirates Stadium. In de eerste helft speelden het Ajax en Arsenal van dat moment een oefenwedstrijd tegen elkaar. Na de pauze speelden legendarische spelers van beide ploegen tegen elkaar. Zo voetbalden bij Arsenal onder andere Thierry Henry, Giovanni van Bronckhorst en Patrick Vieira en namens Ajax betraden Johan Cruijff en Marco van Basten het veld. Het was voor het eerst dat de beste spelers uit de historie van het Nederlandse voetbal samen op het veld stonden.

Ultieme vernedering
Johan Cruijff

Ajax wilde in 1978 helemaal niet Bayern München als tegenstander, maar FC Barcelona en enkele Engelse topclubs waren niet beschikbaar en dus werd er gekozen voor de Duitse opponent. Honderd miljoen kijkers zagen dat het er niet vriendschappelijk aan toeging. Bayern wilde revanche op ruime nederlagen uit het verleden en ging vol voor de winst. Dat lukte en overtuigend ook. Het Ajax van Johan Cruijff werd met 8-0 (!) verslagen. Het had alles te maken met de onderlinge verhoudingen. De spelers van Bayern kregen geen warm welkom op Schiphol, moesten overnachten in een veredelde jeugdherberg, werden vanaf de tribune uitgefloten en kregen zelfs spreekkoren als 'Nazi-Schweine' naar hun hoofd geslingerd. Het werkte als een rode lap voor Gerd Müller en co. Vijfentwintig jaar na dato maakte Bayern overigens excuses voor de vernedering in de afscheidswedstrijd van één van de beste spelers ooit.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.