Laatste nieuws
03.00Kraay junior verklapt live op tv dat Veerman Speler van de Maand is
00.05Go Ahead-middenvelder begrijpt fans die spelersbus opwachtten: 'Moeten reageren'

Gisteren

23.52Hier kijk je vrijdag naar de loting voor de halve finale van de KNVB Beker
23.51Terwijl boze Ronaldo blijft staken in Saudi-Arabië, pakt juist Benzema met hattrick hoofdrol
23.51Hélène Hendriks is lovend over Oranje-international: 'Zegt gewoon wat hij denkt'
23.44Emegha-loos Strasbourg knikkert AS Monaco uit Coupe de France
23.34Ronaldo-staking bereikt climax: Saudi Pro League komt met keihard statement
23.31VI Live: Emegha-loos Strasbourg knikkert AS Monaco uit Coupe de France
23.30Mulder ziet beter team dan PSV, Ajax en Feyenoord: 'Saibari verlangt naar ze'
23.25Linthorst begrijpt fans die bus opwachten bij Eagles: 'Maar we geven alles'
23.25Correia 'supertrots' op Telstar-uitblinker na bekerzege: 'Weten dat hij goed is'
23.22Atlético sloopt Betis met vijfklapper: Hancko én debutant Lookman scoren
23.09Pijnlijke conclusie na bekeruitschakeling Go Ahead: 'Alles ging mis'
23.04De Roon knikkert Koopmeiners en co hardhandig uit de Italiaanse beker
23.02Prachtig: Köln-fans schrijven geschiedenis met 50.000 fans (!) in Youth League
23.00Telstar ziet halve finale beker zeker niet per definitie als eindstation
22.59Euforische Correia ziet halve finale beker niet als eindstation voor Telstar
22.53Atalanta bekert met De Roon door in Italië na klinkende zege op Juventus
22.51Correia: 'Top van die gasten, echt strijd gezien'
22.50Lookman beleeft absoluut droomdebuut bij Atlético Madrid, Hancko scoort ook
22.46'Onsportieve goal' van Go Ahead: 'Op een amateurveld zijn dan de rapen gaar'
22.40Telstar-held geniet van 'atmosfeer' na zege op Go Ahead: 'Je proeft het overal'
22.38VI Live: Atlético sloopt Real Betis, invaller Koopmeiners ziet Atalanta weglopen
22.35Op deze datum is loting halve finale KNVB-beker en hier wordt die uitgezonden
22.33Janssen bezorgt Antwerp goede uitgangspositie tegen negental Anderlecht
22.32VI Live: Atlético sloopt Real Betis aan de hand van basisdebutant Lookman
22.30Gemaskerde Ajax-fans bekladden metrostel met één woord, video heel snel verwijderd
22.28Halve finale voor Telstar: 'Nu willen we écht geschiedenis schrijven'
22.25Telstar schakelt bekerhouder Go Ahead Eagles uit en is na 34 jaar weer halvefinalist
22.24Saudi Pro League behoorlijk hard tegen Cristiano Ronaldo
22.20'Dat is de belangrijkste reden dat ik terug ben: ik moet duels spelen voor het WK'
22.13Go Ahead-sterkhouder ziet Telstar 'op elk front' beter zijn: 'We waren dramatisch'
22.06VI Live: Lookman scoort bij Atlético-debuut, Janssen bijna Antwerp-matchwinner
21.55VI Live: Lookman scoort bij glansrijk basisdebuut voor Atlético Madrid
21.55Bosz ziet grote verandering bij Nederlandse clubs: 'Ging bij Ajax om één ding'
Resultaten x
Foto:

Hoe Ajax-cultheld Suk de man van drie miljoen werd

Uit het niets dook hij op in Amsterdam. Hij maakte voor de eerste keer kennis met het Nederlandse klimaat, de Albert Heijn, maar bovenal het profvoetbal. Slechts zes wedstrijden speelde hij in het shirt van Ajax. Toch staat de naam Hyun-jun Suk voor eeuwig in het geheugen van de Ajax-fans gegrift. Acht jaar later kan de Koreaan voor drie miljoen euro de overstap maken naar een Europese topcompetitie.
02-06-2018 19:34 door Thijs de Bruijn

De scouting van Crystal Palace kreeg uit het niets een jonge Koreaan in het vizier. Hij was lang, slungelig, maar bovenal doelgericht. Suk werd spoedig overgevlogen naar het Britse eiland en kreeg de kans om een plek te claimen in de jeugdopleiding van de Premier League-club. Het scoutingsapparaat van Crystal Palace zag echter al snel dat het een verkeerde inschatting had gemaakt. De Aziaat raakte geen pepernoot en mocht al snel weer vertrekken. Hij werd weer teruggezet in het vliegtuig naar Seoul

Zijn jongensdroom zou hij echter nooit opgeven. Suk pakte dus niet het vliegtuig naar de hoofdstad van Zuid-Korea, maar naar Amsterdam. Daar ging hij een van zijn favoriete clubs bewonderen.

Trouwe bezoeker 

Zijn bezoek aan Amsterdam bleef niet bij het aanschouwen van een simpele Ajax-training en een dagje Amsterdam met een bezoekje aan de Dam, de Herengracht en de Kalverstraat. Nee, Suk bleef terugkomen. Dat deed hij niet twee of drie keer, maar talloze keren. Met twee kicksen in zijn voetbaltas besloot hij de trainingen van de Ajax-spelers keer op keer te bestuderen. Dit bleef bij de Ajax-staf niet onopgemerkt. 

Foto:

Alhoewel de Koreaan weigerde om ook maar een woord in een andere taal te spreken, wist Suk te communiceren met oefenmeester Martin Jol. De oefenmeester zag de lange Aziaat meerdere malen terugkeren en sprak hem aan. Jol bood hem vervolgens een proeftraining aan. Het antwoord van Suk was kort maar krachtig: "Ja". Of in het Koreaans: "Ye". 

Tegen alle verwachtingen in kon de spits ook nog eens aardig een balletje trappen. Hij kon zelfs zo goed voetballen dat Ajax hem een meerjarig contract aanbood. Toen aan Suk gevraagd werd of hij zijn handtekening wilde zetten onder het contract, hoefde hij weer niet lang na te denken. Hij kon zijn grote droom waarmaken met het tekenen van zijn contract.

Alle ballen op Suk

Ook de fans hadden het verhaal van de jeugdspeler inmiddels opgepikt. De Ajax-supporters vonden de komst van de boomlange Koreaan wel wat hebben en de geboorte van een nieuwe cultheld ontstond. Mede door geestige voorvallen op de training door de taalbarrière, zo dacht Suk wekenlang dat Jan Vertonghen een relatie had met een zesjarig meisje, en zijn prachtige verhaal hadden de Amsterdammers genoeg redenen om de Koreaan toe te zingen wanneer hij zijn hesje aan mocht doen voor de warming-up. 

Na zes teleurstellende wedstrijden, waarin spreekkoren zoals "Suk, Suk, Suk" en "Alle ballen op Suk" de hoogtepunten waren wat betreft de Koreaan, besloot Suk te vertrekken uit de hoofdstad. Zijn droom was uitgekomen, zichzelf verder ontwikkelen kon hij in Amsterdam niet.

Nomaad

FC Groningen was de club waarbij Suk zijn carrière als professionele voetballer zou vervolgen, maar ook in het Hoge Noorden wist de spits niet te slagen. Eind 2013 besloot hij dan ook om zijn geluk maar in een ander land te gaan beproeven. Het Portugese Maritimo bood Suk een contract aan. Een loopbaan als voetbalnomaad volgde. 

Foto:

Via een miljoenencontract in de Arabische woestijn bij Al-Ahli en een kort verblijf bij het Portugese Nacional belandde Suk in 2016 bij Vitoria Setubal. Bij de Portugese middenmoter was de spits op zijn plek. Al snel veroverde hij een basisplaats en begon hij te scoren. Met prachtige vrije trappen, afstandschoten en snoeiharde schoten in de kruising wist hij wekelijks uit te blinken in de Liga NOS. Een transfer voor ruim anderhalf miljoen euro naar het grote FC Porto volgde. De droom van Suk bleef voortduren. 

Een doorbraak bij de Portugese topper bleef uit, maar via het Turkse Trabzonspor en het Hongaarse Debrecen belandde Suk eind 2017 alsnog in een grote Europese competitie. Afgelopen seizoen was de Koreaan namelijk actief in het shirt van de Franse degradatiekandidaat AC Troyes. Zijn club degradeerde, maar Suk liet zelf een uitstekende indruk achter. Hij speelde bijna alles en wist zes keer te scoren in de Ligue 1.

Foto:

Prijskaartje

Nu Troyes is gedegradeerd zal de spits naar alle waarschijnlijkheid op zoek gaan naar een nieuwe club. Volgens zijn werkgever wordt de Koreaan zelfs begeerd door 'verschillende clubs uit de hoogste Europese competities'. Voor drie miljoen euro is de goalgetter op te halen in Troyes. Bij een club die zijn prijskaartje afbetaald zal de Koreaan zijn waanzinnig mooie carrière een vervolg gaan geven.




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.