Ruim vijf jaar geleden debuteerde Luciano Slagveer in het profvoetbal. Niet als speler van FC Emmen, maar als speler van sc Heerenveen. Hij doorliep vier jaar de jeugdopleiding van de Emmenaren, maar stapte in 2008 over naar sc Heerenveen. In het Abe Lenstra Stadion beleefde Slagveer zijn hoogtijdagen. Zeker Slagveers tweede volledige seizoen in Friese dienst was er een om nooit meer te vergeten voor de buitenspeler. Hij trof in het seizoen 2014/15 maar liefst twaalf keer doel namens de Friezen. Alleen Mark Uth was in dat seizoen vaker trefzeker als speler van sc Heerenveen.
Na het topseizoen van Slagveer ging het bergafwaarts met de Rotterdammer. Hij kreeg steeds minder basisplaatsen en in het seizoen 2015/16 kwam hij tot slechts vijf doelpunten in de Eredivisie. Daarnaast was hij zes als aangever betrokken bij een doelpunt. Toch was voormalig coach Foppe de Haan niet tevreden over de inbreng van Slagveer. Veel basisplekken kreeg de Rotterdammer niet onder De Haan. Zeker in de tweede seizoenshelft moest hij het voornamelijk doen met invalbeurten.
Een seizoen later hadden de Friezen niet veel aan de buitenspeler. Hij begon slechts tien duels in de basis. Met Arber Zeneli en Sam Larsson liepen er twee buitenspelers rond met meer kwaliteit dan Slagveer, zo was de mening van Jurgen Streppel. Ongelijk kunnen we de huidig coach van het Cypriotische Anorthosis Famagusta niet geven. De buitenspeler trok na dat seizoen de deur van het Abe Lenstra Stadion achter zich dicht. Tevreden over zijn laatste jaren bij sc Heerenveen was Slagveer niet.
Foto: Zuiderburen
Het Belgische KSC Lokeren, een Eerste Klasser, werd zijn nieuwe club. Slagveer ging van de Eredivisie naar de Eerste Divisie in België. Zijn tijd bij onze zuiderburen kende tot op heden geen hoogtepunten. Hij mocht in zijn eerste seizoen drie wedstrijden meespelen. Vervolgens werd hij in dezelfde zomer nog verhuurd aan FC Twente. Ook dat was verre van een succes. Met de club uit Enschede degradeerde Slagveer. Zijn inbreng was minimaal.
Direct na de degradatie met de Tukkers keerde Slagveer terug bij Lokeren. De Belgische club besloot hem afgelopen juni alweer te verhuren. Deze keer was FC Emmen de gelukkige. Het voelde als thuiskomen voor de snelle buitenspeler. Aan De Oude Meerdijk moet hij zijn carrière zien te redden. De eerste zes wedstrijden begon de aanvaller telkens in de basisploeg van Dick Lukkien, maar de laatste drie competitieduels begon hij op de bank. Jaren geleden had niemand verwacht dat Slagveer bij een club als FC Emmen zou spelen. Zeker niet na zijn uitstekende seizoen bij sc Heerenveen. Na dat seizoen is het alleen maar bergafwaarts gegaan met de buitenspeler. In Emmen hoopt hij de weg omhoog weer in te zetten. Dat lukt nog niet helemaal. Wellicht dat Slagveer zondagmiddag zijn carrière nieuw leven in kan blazen. Voor een wedstrijd tegen sc Heerenveen hoef je hem niet te motiveren. Hij wil zich bewijzen tegen zijn oude club.


