Laatste nieuws
05.05Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
02.10Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
Resultaten x

Het laatste Ajax in de kwartfinale van de Champions League!

Woensdagavond is de Johan Cruijff ArenA weer eens toneel voor waar het stadion in de jaren ’90 voor gebouwd is: een absoluut topaffiche van Ajax. Juventus is te gast voor de eerste kwartfinale van Ajax sinds 2003. Zestien jaar geleden was het AC Milan, de uiteindelijke winnaar van het toernooi, dat naar Nederland kwam. De heenwedstrijd eindigde in 0-0 en verliep als volgt, zoals opgeschreven door David Endt.
09-04-2019 11:24 door Jan Willem Spaans

Opstellingen

Bij Ajax natuurlijk enorm veel jong talent. Bogdan Lobont op doel, achterin het duo Cristian Chivu – Petri Pasanen. Met Hatem Trabelsi op de ene flank en John O’Brien (echt waar) op de andere. Controleurs Tomás Galasek en Abubakari Yakubu, helaas veel te vroeg overleden, en de technisch volmaakte Maxwell. Voorin de fijnbesnaarde Steven Pienaar, godenkind Rafael van der Vaart en in de spits Zlatan Ibrahimovic, de angry young man van de Europese velden anno 2003. Jamal Akachar, de taxichauffeur, is speelgerechtigd maar zit niet op de bank.

Voor de Italianen namen die klinken als klokken. Dida op doel, centraal achterin de twee-eenheid Paolo Maldini – Alessandro Nesta, met Dario Simic en Alessandro Costacurta op de backs. In het middenrif Gennaro Gattuso, Massimo Ambrosini en Clarence Seedorf, die getrakteerd wordt op striemende fluitconcerten. En dan Rui Costa achter het niet te versmaden spitsenduo met Filippo Inzaghi en Andriy Shevchenko.

De wedstrijd

Endt roemt de ambiance (‘De Arena als vulkaan’), en het feit dat beide ploegen in hun thuisshirt kunnen spelen: Amsterdams rood-wit en Milanees rood-zwart kunnen samen. De eerlijkheid gebiedt hem te zeggen dat Milan in het begin de controle in handen heeft en het betere van het spel heeft. Later in de eerste helft, als Seedorf al geblesseerd is afgehaakt, verandert dat spelbeeld en weet de ploeg van Ronald Koeman de bezoekers bij vlagen terug te dringen. Gattuso heeft geel gepakt en mist dus de return.

Na rust is het meteen schrikken bij een grote kans voor Shevchenko (Endt: ‘De zich als een groot serpent voortreppende Shevchenko’), daarna slaat de trom van Ajax voornamelijk. Na een uur ontvangt Pienaar de bal vrij vlak voor het doel, maar de Zuid-Afrikaan schiet uit ideale positie naast. In de slotfase kan het vermoeid ogende Ajax niet meer brengen wat ze graag hadden gewild. Milan probeert leep nog een 0-1 mee te stelen, maar mede door invaller Jari Litmanen en zijn routine houdt Ajax de nul.

De afloop

Daar hoeft geen Ajacied over te lezen, ongetwijfeld. Ajax speelt in San Siro heldhaftig, komt twee keer op ‘voorsprong’ door treffers van Litmanen en Pienaar, die laatste kan amper nog lopen. Een lullige goal van Jon Dahl Tomasson, ex-Feyenoord nog wel, velt in blessuretijd een uiterst wreed vonnis over Ajax, dat toch met trots terugkijkt op een voortreffelijke campagne. We spraken Endt over 2003, in ons nieuwe blad dat deze week uitkomt valt daar meer over te leden!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.