Laatste nieuws
00.25Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
Resultaten x

Alles wat je moet weten over de halve finalisten van de Afrika Cup (1)

Na tientallen duels vol mooie goals en opvallende momenten zijn de halve finalisten van de Afrika Cup bekend. In dit eerste gedeelte nemen we Senegal en Tunesië onder de loep. Zij strijden zondagavond om 18:00 uur om het eerste finaleticket. 

12-07-2019 16:25 door Tim Lauwers

Senegal

Vorm: 4x winst, 1x verlies
Doelsaldo: 7 voor, 1 tegen
Sterspeler: Sadio Mané

Voorafgaand aan het toernooi werd Senegal gepresenteerd als één van de grote kanshebbers op de titel. Aliou Cissé, bondscoach en voormalig speler van de ploeg, kan ook na het WK van vorig jaar beschikken over een prima selectie. Senegal kan in elke linie bouwen op een sterspeler uit een Europese topcompetitie. Kalidou Koulibaly, normaliter actief als mannetjesputter bij Napoli, is één van de beste verdedigers ter wereld en is de grote leider in de Senegalese achterhoede. Vlak voor hem is Idrissa Gueye de spil tussen verdediging en aanval. Net als Gueye (Everton) speelt ook de aanvallende superster in de Premier League. Sadio Mané heeft het beste seizoen uit zijn carrière achter de rug en moet dit toernooi de kar trekken bij Senegal.  



In de groepsfase was de verdeling eigenlijk al gemaakt. Algerije en Senegal als gedoodverfde nummers één en twee, met Kenia en Tanzania als ongelukkige figuranten. Senegal verloor van Algerije, tevens een grote kanshebber voor de titel, en won de overige duels zonder problemen. Als nummer twee in Groep C werden Mané en zijn ploeggenoten in de achtste finale gekoppeld aan het relatief nietige Uganda. Senegal won met 1-0, maar overtuigend was het niet. Dit kunstje deden ze in de kwartfinale dunnetjes over door ook Benin met 1-0 aan de kant te schuiven. Senegal sprankelt niet, maar wint wel. De zakelijke speelstijl onder Cissé zal ook tegen Tunesië voor resultaat moeten zorgen, waarschijnlijk met een 1-0 overwinning.  

Tunesië

Vorm: 1x winst, 3x gelijk
Doelsaldo: 6 voor, 3 tegen
Sterspeler: Wahbi Khazri

Het is gerust een wonder te noemen dat Tunesië nog actief is op de Afrika Cup. Het land presteerde ronduit slecht in de groepsfase, maar wist toch als nummer twee door te gaan naar de achtste finales. Tunesië speelde drie keer gelijk, waaronder tegen Angola en Mauritanië. Ook in de achtste finale kwam de ploeg van Alain Giresse niet geweldig voor de dag. In een lange strijd met Ghana moesten strafschoppen de beslissing brengen, die uiteindelijk goed uitviel voor Tunesië. De zware opgave tegen de Ghanezen werd opgevolgd door een makkelijke overwinning op de geprezen selectie van Madagascar, wie hun voetbalsprookje met een 3-0 nederlaag zagen eindigen. 



Ondanks de matige resultaten heeft Tunesië dus wel die felbegeerde plek in de halve finale te pakken. Senegal is de favoriet, maar ook de opponent beschikt over een aantal prima spelers. Wahbi Khazri is de onbetwiste ster van de Tunesiërs. De middenvelder annex aanvallers speelde eerder bij Sunderland in de Premier League en verdient zijn brood tegenwoordig bij Saint-Etienne op het hoogste Franse niveau. Hij moet de sterke Senegalese verdediging ontmantelen om zo Tunesië een verrassende finaleplek te bezorgen. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.