Laatste nieuws
15.40Suriname stelt Henk ten Cate aan als nieuwe bondscoach
15.36'Feyenoord speelt een heel slechte wedstrijd, Ajax is heer en meester'
15.35Ajax-fans unaniem over 'verademing' tegen Feyenoord: 'Wat een heerlijke speler'
15.25LIVE: Ajax halverwege op voorsprong in vermakelijke Klassieker
15.25BBC meldt nieuws rondom Tomiyasu-deal: 'Die optie heeft hij bij Ajax niet'
15.14El Ahmadi lovend over ontwikkeling Feyenoorder: 'Hij wordt steeds completer'
15.11Bastien acht maanden na beroerte terug bij Fortuna: 'Ik was er bijna niet meer'
15.08Vink ziet voordeel voor Ajax tegen Feyenoord: 'Dat vind ik echt heel raar'
15.05Opmerkelijk: Ajax-speler loopt flinke wond op bij juichen na goal in Klassieker
14.55Heerenveen boekt bij Sparta tweede uitzege en wipt op doelsaldo over Rotterdammers
14.45PSV met de schrik vrij tegen Heracles in doelpuntenfestijn en is winterkampioen
14.45Belgische krant bevestig transfernieuws: Belgische jeugdspeler richting Ajax
14.45Van Persie voelt extra lading van De Klassieker: 'Ik zag teleurgestelde koppies'
14.45Mo Ihattaren geeft tegenstander uit het niets een kus en krijgt lovende woorden
14.45Praat mee op VP: drie Nederlanders in de basis bij Udinese tegen Napoli
14.40Grim spreekt vertrouwen uit in nieuwe Ajax-diamant: 'Doet hem niet veel'
14.35Praat mee op VP: Sunderland met Brobbey en Roefs in basis tegen Newcastle United
14.25ESPN-analisten unaniem eens over spitsendiscussie Ajax: 'Hij is de beste'
14.15Praat mee op VP: Crystal Palace - Manchester City
14.06'Sinds aanstelling van Grim gaat het beter, maar we hebben weinig kunnen genieten'
14.06Heerenveen steekt Sparta voorbij door klinkende zege op Het Kasteel
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
Resultaten x

De dubieuze Le Havre-transfer van Tissoudali: "Smerig gespeeld"

Er zit een luchtje aan de transfer van Tarik Tissoudali naar Le Havre. In de zomer van 2016 verruilde de buitenspeler het shirt van Telstar voor een avontuur in de Franse Ligue 2. De onderhandelingen verliepen in het diepste geheim. Zelfs Tissoudali’s zaakwaarnemer, die rekende op een transfer naar Willem II, was niet op de hoogte van de contractondertekening in de Franse kustplaats. Dat blijkt uit stukken die in handen zijn gekomen van ELF Voetbal Magazine.

05-07-2017 17:52 door Redactie ELF Voetbal

Ineens belandde zijn carrière in een stroomversnelling. Het is de zomer van 2014. Na een voetbaljeugd bij louter amateurclubs tekende Tarik Tissoudali, op dat moment 21 jaar, bij profclub Telstar. Het eerste jaar speelt hij veel, maar valt hij niet op. In het seizoen 2015/2016 is dat anders. Maar liefst negentien treffers noteert de Amsterdamse dribbelaar. Met nog een contract voor een jaar staan clubs uit binnen- en buitenland in de rij.

En dat is Tissoudali niet gewend. Het profvoetbalwereldje. Met transfersommen, zaakwaarnemers en onderhandelingen. Dat bleek wel op vrijdag 8 juli 2016. Zaakwaarnemer Richinel Bryson zou met Willem II spreken over een transfer van Tissoudali. Zover kwam het niet. De buitenspeler meldde zijn zaakwaarnemer een uur van tevoren dat de afspraak niet door kon gaan. Per SMS. Diezelfde middag volgde een tweede SMS van Tissoudali: “Hee Richinel, ik heb net getekend in Frankrijk. Het is via de clubs onderling gegaan. Ik kon er met niemand over spreken, en kon ook geen mensen bij betrekken. (..) Ik bel jou wanneer ik in Nederland ben.”

“Smerig gespeeld”
Zaakwaarnemer Bryson was met stomheid geslagen. Terwijl een overstap naar Willem II tot de mogelijkheden behoorde – en ook sc Heerenveen zeer concrete belangstelling toonde – tekende zijn cliënt op eigen houtje een contract in het buitenland. In het vervolg van de SMS-conversatie geeft Bryson ook Telstar ervan langs: “Dit is triest Tarik. Jij begrijpt toch ook dat dit niet de manier is hoe het behoort te gaan. Telstar laat je daar naar toe gaan zonder enige vorm van begeleiding wetende dat je een zaakwaarnemer hebt....Schandalig!”

En: “Pieter heeft smerig gespeeld Tarik”, refererend aan Telstar-directeur Pieter de Waard. Diezelfde directeur opperde maanden eerder nog om Tissoudali middels een veiling te verkopen. “Al het geld dat in de zakken van zaakwaarnemers verdwijnt, lekt weg uit het voetbal”, liet De Waard in die periode optekenen in een interview.

Arbitragezaak
Ondanks verzoeken van Bryson, weigerde Tissoudali na zijn overgang om het ondertekende Le Havre-contract in te laten zien door zijn zaakwaarnemer. Een onwerkbare situatie ontstond en Ceasar Sports Account, het makelaarskantoor van Bryson, spande een arbitragezaak aan tegen haar (inmiddels) voormalig cliënt.

Afgelopen dinsdag 30 mei troffen Tissoudali en Bryson elkaar bij de arbitragecommissie van de KNVB. Eind juni was daar de uitspraak. Tissoudali is tekort geschoten in zijn informatieplicht tegenover Bryson, zo oordeelde de commissie. Desondanks wordt de dribbelaar, komend seizoen op huurbasis actief voor VVV-Venlo, daar niet voor veroordeeld. Enkel in de proceskosten hoeven Tissoudali en Bryson te delen. De hoogte daarvan? €325,00 per persoon. Dat zal voor de buitenspeler het probleem niet zijn. Tijdens de zitting verklaarde Tissoudali immers dat hij zelf tien procent van de transfersom, overgemaakt van Le Havre aan Telstar, had opgestreken.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.