Laatste nieuws
16.51VI Live: opstelling PSV bekend in strijd om Johan Cruijff Schaal
16.50Bosz verkiest Bouhamdi boven Van Bommel voor strijd om Johan Cruijff Schaal
16.45Ajax-supporters nu al gek op aanwinst: 'Die gaat er dertig maken'
16.36'Spel op de wagen: Ajax krijgt eerste miljoenenbod op Godts binnen'
16.25FC Utrecht verliest laatste oefenduel door klungelige doeltrap, zege Go Ahead
16.22Ketser Heerkens deert Ajax niet in Volendam, eerste goals Leonardo en Arokodare
16.21Ajax verslaat FC Volendam in oefenduel met eerste treffers Leonardo en Tolu
16.18Ajax-doelman kan wel door de grond zakken na vreselijke blunder in oefenduel
15.42Serieuze zorgen om 'roofdier' van PSV: 'Bang dat het 'm niet gaat worden'
15.30Feyenoord ziet Watanabe al vroeg uitvallen tegen Atalanta
15.22Burger maakt indruk met beeldschone vrije trap
15.20Zorgen in de Kuip: Feyenoorder valt na paar minuten spelen al geblesseerd uit
15.18NEC, Ajax en FC Twente de koker in: wie zijn mogelijke tegenstanders in play-offs?
14.55LIVE: Peter Bosz verrast met één piepjonge basisspeler in opstelling van PSV
14.55‘Arsenal heeft eerste topaankoop binnen: transfersom van 93,5 miljoen’
14.51NAC wil Verrips snel bij de groep halen na gesprek met Hoefkens
14.40'Gedegradeerd West Ham United klopt met verregaande interesse aan bij AZ'
14.29Correia kiest zijn kapitein: Van Overeem nieuwe aanvoerder FC Utrecht
14.12PSV-fans door dolle heen na nieuws op Flightradar: 'Droomversterking is onderweg'
14.05En dat is één: Marcos Leonardo heeft eerste Ajax-doelpunt te pakken
14.01Krol prijst Beukema op eeuwfeest Napoli: 'Hij stond er altijd'
13.55Feyenoord-fans lovend over tweetal in Atalanta-duel: 'Kwaliteit spat er vanaf'
13.50Club Brugge casht opnieuw flink: Onyedika gaat naar Bundesliga
13.40Utrecht maakt ongebruikelijke keus: zomeraanwinst aangesteld als nieuwe aanvoerder
13.40'Willy van der Kuijlen, Johan Cruijff, Ronaldo en ik: een heel mooi rijtje'
13.35Voetbal op TV: hier kijk je naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal
13.35Duitse domper voor Ajax: ‘Hij gaat nergens heen, we houden hem hier’
13.35Ajax-achterban hekelt 'primeur': 'Kappen met dat uitmelken van de fans!'
13.28Recordaankoop AZ oogt plots bevrijd: 'Stengs voelt zich ook heerlijk in die rol'
13.18Waar en hoe kijk je naar de oefenwedstrijd FC Volendam - Ajax?
13.15Praat mee op VP: FC Utrecht - Sevilla
13.03'Ingetrokken FIFA-plan zou Infantino 30 miljoen per jaar opleveren'
13.00VI Voorspeltips: Orjasaeter, Tengstedt en meer tips voor jouw Eredivisie-team
13.00'Nieuws over Geertruida: Leipzig wil niet verhuren, vraagprijs bekend'
13.00Done deal: Club Brugge verliest sterspeler voor miljoenenbedrag aan Bundesliga
Resultaten x
avonturiers

Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"

Voor zichzelf had Orhan Dzepar besloten dat hij dit seizoen in het buitenland actief wilde zijn. Er lagen vele opties op tafel voor de 29-jarige middenvelder. India zat op polepositie, maar de keuze viel op Cyprus. Een beslissing waar hij nog geen seconde spijt van heeft. Bij Olympiakos Nicosia vormt hij dit seizoen een belangrijke schakel. "Voor de wedstrijd leggen we onze handen op een kruisbeeldje en roepen heel hard Olympiakos."

25-09-2025 10:00 door Sander Berends

"Het is nu 28 graden. Het wordt straks 33 graden", vertelt Dzepar als hij de telefoon heeft opgenomen. Hij voert het woord vanuit zijn appartement in Latsia, een voorstadje aan de zuidoostelijke kant van Nicosia. "Gelukkig niet meer zo warm dan in de maanden juli en augustus. Toen was hier boven de veertig. Mijn vriendin en ik hebben een mooi appartement gevonden. Via de club kregen we een aantal opties, maar we keken liever verder. Nu hebben we de beschikking over drie slaapkamers, twee badkamers en een ruim balkon waarop ik een loungebank en twee ligbedden heb neergezet. Ik klaag niet, haha."

Ideaal moment

Dzepar was tien jaar een vaste kracht in de Keuken Kampioen Divisie. Hij debuteerde bij Go Ahead Eagles, speelde voor Telstar, Helmond Sport, MVV Maastricht en de laatste twee jaar Roda JC Kerkrade. Alle stadions zag hij van binnen, in Maastricht droeg hij de aanvoerdersband, in Kerkrade fungeerde hij vorig seizoen na de winterstop ook vaak als captain. "Mijn contract liep af. Ik sprak uit dat ik een volgende stap wilde maken in mijn carrière. Ik heb nu de leeftijd (29 jaar, red.) dat ik die stap kan maken. Een ideaal moment om die uitdaging aan te gaan."

"Mijn voorkeur lag in het buitenland. Ik heb diverse opties daar afgezegd. De ene keer, omdat financieel gezien de stap de moeite niet waard was. De andere keer, omdat het verhaal me niet overtuigde. Ik was rond met een club uit India. Ik moest alleen de medische keuring nog ondergaan. Ik twijfelde. Toen kwam een Cypriotische club, maar dat vond ik niet goed genoeg. Vervolgens meldde Olympiakos Nicosia zich via een contactpersoon van mijn toenmalige zaakwaarnemer. Trainer Georgios Kostis bekeek beelden via de bekende kanalen als Wyscout en wilde me er daarna graag bij. Een mooie uitdaging. Ik ben nog steeds blij met de keuze."

Krachtsverschillen

"Het weer en de levensomstandigheden zijn top." Hij tekende een contract voor een jaar, met een optie voor nog een jaar die wordt gelicht bij handhaving. "Dat laatste is overigens niet vanzelfsprekend. Halverwege het seizoen wordt de competitie gesplitst. Een slechte serie in de degradatiepoule en je krijgt het moeilijk. De krachtsverschillen op het hoogste niveau zijn niet zo groot. We versloegen dit seizoen al Anorthosis Famagusta, een van de grootste clubs op het eiland. Zaterdag spelen we tegen Pafos, dat in de Champions League uitkomt."

Cyprus was voor hem een onbeschreven blad. "Ik was nog nooit in het land geweest. Uiteraard heb ik mijn research gedaan en ken ik de verhalen over betalingsproblemen. Via Instagram zocht ik contact met enkele spelers van Olympiakos Nicosia. Zij waren erg positief. De periode, dat het mis ging, speelde zich af onder de vorige president. Onder zijn opvolger verloopt alles goed. Hij heeft een filosofie, een plan neergelegd. Cyprus kent bovendien een VVCS-organisatie, die alles in de gaten houdt en clubs, die voorheen financiële afspraken niet nakwamen, onder een vergrootglas houdt."

Voertaal

De voertaal in de kleedkamer is Engels. "We hebben spelers uit Portugal, Zweden, Brazilië en Georgië. Dat gaat goed. Af en toe spreken de Griekse en Cypriotische spelers onderling hun eigen taal. Onze trainer benadrukt dat hij een Europese trainer is. Hij wil opbouwen, voetballen met een idee, verzorgd. De meeste ploegen spelen fysiek, direct, lange ballen, kennen weinig geduld. Vliegen er gelijk op en dan gaan. Standaardsituaties zijn een belangrijk onderdeel in deze competitie. Daar wordt vaak uit gescoord. Veel clubs trainen daarom daar ook op. Of ik zelf een bijdrage lever? De spelhervattingen, die voor een linkspoot zijn bedoeld, neem ik. Bij de overige momenten krijg ik de ruimte om mee naar voren te gaan. Van mij wordt verwacht dat ik een leider ben. Dat ik meer breng dan enkel het voetbal. Ik speel op het middenveld. Bij Helmond Sport ben ik een halfjaar als centrale verdediger ingezet, maar dat was mijn slechtste halfjaar uit mijn carrière, haha."

Olympiakos Nicosia speelt haar thuiswedstrijden in het nationale GSP Stadion, waar ook APOEL Nicosia en Omonia Nicosia haar duels afwerken. "Op Cyprus delen veel clubs hun stadion, valt me op. We trainen in het Makario Stadion, waar de club vorig jaar zijn wedstrijden op het tweede niveau speelde. Geen supermoderne omgeving, maar alle noodzakelijke faciliteiten zijn aanwezig. Het ligt op een kwartiertje rijden van mijn appartement."

Hitte

Het strand is voor Dzepar een halfuur rijden. "In de zomer wordt het hier dik boven de veertig graden. In de voorbereiding gingen we twee weken op trainingskamp hier in de bergen. Daar was het koeler. Toen we terugkwamen, speelden we een oefenwedstrijd tegen Anorthosis middag op de middag. De thermometer gaf 45 graden aan. Dat was niet te doen. In de rust is ook het complete elftal gewisseld. Inmiddels ben ik gewend aan de omstandigheden en is de hitte natuurlijk al iets afgenomen."

Nicosia staat bekend als gedeelte hoofdstad. Sinds 1975 behoort het zuidelijke deel tot Grieks Cyprus en het noordelijke deel tot Turks Cyprus. Oversteken was onmogelijk. Sinds april 2008 is de Ledrastraat, in het hart van Nicosia, wel begaanbaar. "Het voelt heel apart. Aan de Griekse kant is een checkpoint waar je paspoort wordt gecontroleerd. Dertig meter verder loop je plotseling een Turks plein op. Een bazart met veel nepartikelen, haha. Bij terugkomst wordt gecontroleerd wat je hebt meegenomen. Er zit een beperking op qua bedrag dat je mag besteden en het aantal items dat je mag kopen."

Provocatie

"Het is ook bijzonder om te zien dat op een heuvel aan de Turkse zijde een Turkse vlag is geprojecteerd als een vorm van provocatie. Het zit bij de inwoners diep. Een van onze verzorgers vertelde me dat zijn ouders moesten vluchten (na de Turkse inval in 1974, red.) en er nu Turken in hun huis wonen. Hij spreekt daardoor logischerwijs weinig positieve woorden over Turkije. Ik vind de geschiedenis van Cyprus interessant en wil me er nog verder in verdiepen."

Hij maakte reeds kennis met het geloof. "De meeste inwoners zijn Cypriotisch-Orthodox. Voor elke wedstrijd leggen we onze handen op een kruisbeeldje en roepen dan hard Olympiakos. Religie speelt hier een voornamere rol in de samenleving dan in Nederland. In de voorbereiding kwam ook een priester langs voor blessings. Maar toen was ik er nog niet."

Schakelkanaal

Het voetbal in Nederland is hij na zijn vertrek niet uit het oog verloren. "Ik heb een abonnement op ESPN en heb KPN zodat ik die beelden ik via mobiele telefoon kan streamen op de televisie. Het schakelkanaal van de Keuken Kampioen Divisie probeer ik elke vrijdagavond mee te pikken. Met oud-ploeggenoten heb ik ook regelmatig contact, jongens als Wesley Spieringhs, Michael Breij, Thibo Baeten, Koen Bucker, Cain Seedorf en Thomas Oude Kotte. Nee, op bezoek is nog niemand geweest. Ik zie ook nauwelijks Nederlandse toeristen hier. Toeristen zijn voornamelijk Engels, Russisch of Servisch."

Sinds zijn komst naar Cyprus is Dzepar niet meer in Nederland geweest. "Tijdens het laatste interlandweekend kregen we maar twee dagen vrij. Ben ik in het nationale stadion de interland Cyprus - Roemenië gaan bekijken. Mijn vriendin gaat voor haar werk een keer in de maand even op en neer. Ze werkt bij een projectontwikkelaar en kan gelukkig bijna volledig online haar werkzaamheden uitvoeren."

Muziek

Zijn gitaar heeft hij in Nederland achtergelaten. "Omdat we een gemeubileerd appartement betrokken, hoefden we weinig mee te nemen. Hooguit bestek. Mijn gitaar staat in Nederland. Ik mis hem zeker af en toe. Hier op het eiland wordt vooral Grieks-Cypriotische muziek gespeeld en gedraaid. Ik kan er heel goed naar luisteren. Het maakt het buitenlandgevoel compleet. Hoe lang ik hier bleef, weet ik niet. Tot nu toe hebben we het uitstekend naar ons zin."




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.