Laatste nieuws
15.35Suriname stelt Henk ten Cate aan als nieuwe bondscoach
15.25LIVE: Ajax halverwege op voorsprong in vermakelijke Klassieker
15.25BBC meldt nieuws rondom Tomiyasu-deal: 'Die optie heeft hij bij Ajax niet'
15.14El Ahmadi lovend over ontwikkeling Feyenoorder: 'Hij wordt steeds completer'
15.11Bastien acht maanden na beroerte terug bij Fortuna: 'Ik was er bijna niet meer'
15.08Vink ziet voordeel voor Ajax tegen Feyenoord: 'Dat vind ik echt heel raar'
15.05Opmerkelijk: Ajax-speler loopt flinke wond op bij juichen na goal in Klassieker
14.55Heerenveen boekt bij Sparta tweede uitzege en wipt op doelsaldo over Rotterdammers
14.45PSV met de schrik vrij tegen Heracles in doelpuntenfestijn en is winterkampioen
14.45Belgische krant bevestig transfernieuws: Belgische jeugdspeler richting Ajax
14.45Van Persie voelt extra lading van De Klassieker: 'Ik zag teleurgestelde koppies'
14.45Mo Ihattaren geeft tegenstander uit het niets een kus en krijgt lovende woorden
14.45Praat mee op VP: drie Nederlanders in de basis bij Udinese tegen Napoli
14.40Grim spreekt vertrouwen uit in nieuwe Ajax-diamant: 'Doet hem niet veel'
14.35Praat mee op VP: Sunderland met Brobbey en Roefs in basis tegen Newcastle United
14.25ESPN-analisten unaniem eens over spitsendiscussie Ajax: 'Hij is de beste'
14.15Praat mee op VP: Crystal Palace - Manchester City
14.06'Sinds aanstelling van Grim gaat het beter, maar we hebben weinig kunnen genieten'
14.06Heerenveen steekt Sparta voorbij door klinkende zege op Het Kasteel
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
12.15Supporters Feyenoord vol vertouwen naar Klassieker: 'Hij maakt een hattrick'
12.14Van Halst spreekt Spaanse media tegen in De Jong-discussie: 'Snap het niet'
Resultaten x
binnenland

Interview oud-Ajax speler Steven Pienaar: "Trainer van FC Emmen? Waarom niet?"

Bekijk hier de voorbeschouwingen van de experts van Voetbalwedden.net voor de komende voetbalwedstrijden voor de Eredivisie, Champions League en meer!

Net zoals vele vriendjes en familieleden leek Steven Pienaar in Johannesburg een dagelijkse strijd tegemoet te gaan. Een strijd om te overleven. De voetbal diende als reddingsboei. De Zuid-Afrikaan kwam 130 keer uit voor Ajax, maakte een transfer naar Borussia Dortmund en speelde tien jaar in de Premier League. "Ik zal nooit vergeten waar ik vandaan kom."

07-09-2019 14:00 door Sander Berends

De nu 37-jarige Pienaar woont officieel nog steeds in Zuid-Afrika. "In Ruimsig, een dorp naast Johannesburg. Veertig minuten van het vliegveld. Ongeveer een kwartier van Westbury, waar ik opgroeide", vertelt hij in de nieuwste editie van ELF Voetbal. In de buitenwijk van Johannesburg werden de afgelopen vier jaar negenhonderd mensen vermoord. "Ik kom er nog steeds. Er wonen vrienden, neefjes en nichtjes. Het is er belangrijk om je ogen open te houden en alert te zijn."

Ingebroken

"Ik blijf maximaal een uur. Langer is niet verantwoord. Overvallen en geweldsdelicten vinden voortdurend plaats. Om de dag een moord. Gelukkig kon ik mijn moeder uit Westbury weghalen toen ik een contract tekende bij Ajax. Ik kocht een huis voor haar in Little Falls." Ook buiten Westbury is Zuid-Afrika niet veilig. "Er is recent twee keer bij me ingebroken. De laatste keer kreeg ik de inbrekers net niet te pakken. Ik zag ze wegrennen. Ik heb ook meerdere malen een pistool op me gericht gekregen. Het advies?..."

Het antwoord is te lezen in ELF Voetbal nummer 9, die vorige week is verschenen. Daarin gaat hij nog dieper in op het keiharde leven in Westbury. Ook spreekt hij over Amsterdam, waar zijn vrouw en twee van zijn drie dochters wonen. Over Ajax, over zijn problemen bij het Zuid-Afrikaanse nationale elftal, het ontslag van Bert van Marwijk bij Borussia Dortmund en waarom hij nooit de lijn van Harry Redknapp zal volgen als trainer.

Visie

Pienaar wil nu graag een stap zetten in zijn trainerscarrière. "In Nederland of Engeland? Dat maakt niet uit. Als het maar een club is met een goede visie, goede plannen. FC Emmen? Waarom niet?" Zijn doel is duidelijk. "Als hoofdtrainer wil ik ook het hoogste bereiken." Daarnaast heeft hij nog een tweede doel. Dat is ook te lezen in een uitgebreid interview met Steven Pienaar in ELF Voetbal nummer 9.

Daarin ook interviews met Andrés Guardado, Razvan Marin, Douglas Franco Teixeira, Mats Köhlert, PSV-clubman Mart van den Heuvel, we gingen naar het museum met Anco Jansen, wielrennen met Lucas Woudenberg en zetten vijf clubmensen met het RKC Waalwijk DNA in de picture. En nog veel meer!

ELF Voetbal nummer 9 is vorige week bij de abonnees op de deurmat gevallen en ligt in de winkelschappen voor de prijs van 5,50 euro.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.