Laatste nieuws
12.55Kenneth Perez: ‘Rayane Bounida heeft zijn kansen bij Ajax vergooid. Echt bizar’
12.53Beuker viert Mokio-doelpunt met 'ballieritme'-post na Klassiekerzege
12.50'Zekere arrogantie bij Ajax, ze blijven het in Amsterdam een beetje vies vinden'
12.50Lammers over penaltymoment Twente: 'Ik word naar achteren getrokken'
12.45KNVB zet volgende stap richting verhuizing bondsbureau: twee steden blijven over
12.40'Ik hoop dat niet iedere Eredivisie-ploeg vanaf nu 5-4-1 gaat spelen'
12.35'Rodgers dicht bij akkoord met nieuwe club in Saudi Pro League'
12.30Live Transfers: toptransfer Van Hecke lonkt, 'Here we go' van Romano voor Ajax
12.25'Ex-international op weg naar uitgang bij NAC: geen plek meer voor Kongolo'
12.22Afellay tipt Eredivisie-middenvelders bij PSV, Feyenoord en Ajax: 'Geweldenaar'
12.10Van Basten geniet weer van Ajax: 'Niet dat schijterige gedoe, maar aanvallen!'
12.05Grim ziet 'bravoure' en eigen jeugd bij Ajax: 'We zijn op de goede weg'
12.03Real schaart zich achter Alonso: uitgerekend Vinícius komt met statement na goal
11.43PEC-spits haalt zijn gram: 'Is ook wel lekker dat ik mensen de mond kan snoeren'
11.33Waterreus wil grote verandering zien in voetbal: 'Van lust een last geworden'
11.25Michal Sadílek was aanwezig in de Twente-kleedkamer: ‘Lag zo goed in de groep'
11.20Bijzondere beelden: Hornkamp fopt PSV-doelman Kovar met opmerkelijke penalty
11.19Mauro Júnior kan Heurelho Gomes evenaren en bijzondere mijlpaal pakken bij PSV
11.11Huub Stevens prijst enige 'teamspeler' bij Feyenoord: 'Die zijn er niet veel'
11.10'Spurs denkt na Van de Ven en Simons aan komst van derde Nederlandse speler'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Het huwelijk tussen Feyenoord en Van Persie loopt op z'n eind'
10.55Grim troeft Van Persie af: Ajax-trainer legt Feyenoord-zwakte pijnlijk bloot
10.50Deijl kritisch na verlies tegen FC Twente: 'Zo'n wedstrijd moet je niet afleveren'
10.50Studio Voetbal kraakt Feyenoord en prijst Ajax: 'Dik en dik verdiend'
10.50'Grim is de aardige versie van Mourinho, Van Persie een spits met behoorlijk ego'
10.45Perez ergert zich kapot aan één Ajax-speler: 'Wat een acteur is dat!'
10.30Klaverboer (Heerenveen) slaakt diepe zucht: 'Lekker om van het gezeik af te zijn'
10.30Nog één keer genieten: prachtige sfeeractie bij FC Twente voor Enschede-jubileum
10.25Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
10.08Klaassen hoopt snel op aanvallendere speelwijze: 'Dat is uiteindelijk wat je wilt'
10.00Eredivisie-flops: Feyenoord hofleverancier met trio én 'kleinzielige' Van Persie
09.57Driessen ziet 'gevaarlijke Feyenoord-cocktail': 'Priske presteerde beter'
09.55Engelse kranten negatief over Bizot, Malen valt op: 'Grotere impact'
09.50Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
Resultaten x
binnenland

Douglas in ELF Voetbal nummer 9: "Blij dat FC Twente terug is in Eredivisie"

Na omzwervingen in Rusland, Turkije en Portugal vond Douglas Franco Teixeira zich afgelopen lente terug op een amateurveld in Hengelo. Het vuur in FC Twentes krachtpatser van weleer is allerminst uitgebrand. Sterker nog: het is aangestoken voor een groots slotstuk van zijn carrière.

07-09-2019 07:00 door Nick de Jager

Een uur voor de start van het interview stuurt Douglas de locatie van een Italiaans restaurant aan de rand van de Enschedese binnenstad door. “Kom naar dit cafè (sic), hier is goed. Lekker rust”, luidt het appje. Bij aankomst bij PuntoPasta is van Douglas op het afgesproken tijdstip geen spoor te bekennen. Zoals hij later zou toegeven: punctualiteit is niet zijn grootste kwaliteit.
De wachttijd blijft beperkt: Douglas toont zich een kwartier later bij het restaurant. Hij wijst de weg naar een verhoginkje en bestelt koffie. Er is veel te bespreken.

Huldiging

De centrale verdediger zit nu een jaar zonder club. ‘Als vrienden’ gingen zijn laatste club Sporting Portugal en hij uit elkaar, geeft hij te kennen, ondanks een doorlopend contract. Sindsdien is het stil rondom zijn persoon. “Ik weet niet waarom. Ik ben al best lang terug in Enschede. Iedereen zoekt mij, maar ik ben gewoon hier. Ik houd ook niet zo van aandacht”, geeft hij aan. Tubantia kwam erachter dat hij af en toe meetraint bij amateurclub SC Barbaros, een amateurclub uit Hengelo. Douglas: “Ik kende de voorzitter goed en heb gevraagd of ik kon meetrainen. Het is dicht bij huis en zo blijf je aan het voetballen. Die jongens hebben een goed niveau. Ik kan wel thuis gaan zitten, maar een beetje meedoen is leuk. Misschien kom ik daar na mijn carrière wel terug.”

Afgelopen april sprong Douglas ineens op het podium bij de huldiging van FC Twente als winnaars van de Keuken Kampioen Divisie. Aan vooraanstaande ex-spelers werd gevraagd een vroeger gewonnen prijs aan het publiek te tonen. Zo was de kampioensschaal van 2010 in handen van Blaise N’Kufo en droeg Sander Boschker de KNVB Beker van het jaar daarna. Douglas pronkte met de Johan Cruijff Schaal uit 2011. Herinneringen aan een succesvolle periode. “Het was leuk om veel jongens van toen te zien”, zegt Douglas. “Blaise en Sander waren er, maar ook Peter Wisgerhof en Jeroen Heubach. Ik ben blij dat FC Twente terug is in de Eredivisie. Ze horen bij de vier of vijf grootste clubs van Nederland.”

“Ik heb er een hele mooie tijd gehad”, zegt Douglas. De Tukkers namen hem in 2007 over van het Braziliaanse Joinville, zonder dat de verdediger één woord Nederlands of Engels sprak. “Naar Europa gaan was mijn droom. Sportief, maar ook financieel gezien. In Brazilië woonde ik in een favela. Nadat ik mijn contract in Nederland tekende, kon ik een huis in een betere wijk voor mijn ouders kopen. En elke maand een beetje geld sturen. Ik kon niet alleen goede dingen voor mezelf doen, ook voor andere mensen.”

Het hele interview met Douglas is te lezen in de nieuwste ELF Voetbal: nummer 9 van dit jaar. Daarin ook interviews met Steven Pienaar, PSV-clubicoon Mart van den Heuvel en Andrés Guardado, een bezoek aan het Drents Museum met Anco Jansen, een fietstocht met Lucas Woudenberg, een blik op Ajax-aankoop Razvan Marin, een duik in het club-DNA van RKC aan de hand van interviews met cultuurbewakers en heel veel meer! ELF Voetbal nummer 9  ligt in de winkelschappen voor 5,50 euro.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.