Laatste nieuws
12.47Eredivisie-trainer onthult buitenlandse interesse: 'Er is contact geweest'
12.35Dit is het speelschema in de knock-outfase van het WK 2026
12.23FC Groningen versterkt zich met Zeeuwse goalie
12.20Buitenspel: Bounida traint in Ajax-shirt met naam van teamgenoot op de rug
12.15Makkelie in vuurlinie gezet door FIFA: 'Hij kan het nooit goed doen'
12.00De Guzman over Van Gaal, Messi en Memphis: 'Ik schreeuwde: schieten, schieten!'
11.59WK LIVE: zes landen al gekwalificeerd, Oranje-training zorgt voor vermaak
11.54Van de Ven looft 'vervelende' Oranje-ploeggenoot: 'Kunnen hem heel goed gebruiken'
11.54Franse spelers moesten 2 uur wachten door noodweer: 'We hebben gekaart'
11.52Met deze goaltunes vieren de WK-deelnemers hun doelpunten
11.39Agüero begrijpt transferwens Álvarez: 'Je kunt hem niet ongelukkig houden'
11.23Twijfels over basisplaats Ronaldo bij Portugal: 'Richten ons niet alleen op hem'
11.21Feyenoord verlengt partnership met vijf jaar: 'Zijn van grote waarde in De Kuip'
11.16Prijzengeld WK 2026: dit verdient Oranje minimaal dankzij recordpot
11.15Dark horse Noorwegen gooit hoge ogen: wereldpers onder indruk van 'robot' Haaland
11.12Dark horse Noorwegen laat zich zien: wereldpers staat versteld van 'robot' Haaland
11.10Eerste treffer Messi onterecht goedgekeurd? 'Duidelijke overtreding'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Mbappé haalt Messi in en wordt topscorer van dit WK'
10.57Van den Brom: 'Hield er rekening mee dat hij zou vertrekken, hij had goed nieuws'
10.50Nieuw hoofdstuk in Hilgers-soap: verdediger verschijnt niet bij FC Twente
10.50'Speler van Nederland zwaar bedroefd na gesprek met Koeman'
10.49Driessen laat niks heel van WK-land: 'Presteren helemaal niks met die grote namen'
10.40'Chelsea staat open voor verkoop, vraagprijs van 139 miljoen voor Real-target'
10.38Wanneer start de knock-outfase van het WK?
10.30'Glad ijs: Makkelie kan gewoon invloed uitoefenen op een Oranje-opponent'
10.25WK-wedstrijd Frankrijk - Irak (aftrap 23.00 uur) in gevaar
10.20Willem van Hanegem is zeer kritisch: 'Dat is een hele vervelende nare gozer'
10.20LIVE Transfers: 'Real en Como om tafel over Paz, Bremer kan clubs uitkiezen'
10.14Laimer trekt arbitrage in twijfel: 'Argentinië mocht 700 overtredingen maken'
10.14Fluminense verwelkomt Thiago Silva: 'Het monster is terug'
10.10Van der Gijp lyrisch: 'Ik heb hem dingen zien doen, die Zidane zelfs niet deed'
10.10Kluivert wacht nog op eerste WK-minuten: 'Kan me voorstellen dat hij teleurgesteld is'
10.06Congo krijgt bijzondere steun: superfan alsnog naar WK gehaald
10.02Van Hanegem ziet opvallend Koeman-trekje: 'Dat valt mij altijd op, gek'
10.01'Maresca wordt een van de best betaalde coaches aller tijden'
Resultaten x
binnenland
Foto:

Interview Leroy Fer: "Ik wil graag iets terugdoen voor minderbedeelden"

Na acht jaar trok Leroy Fer afgelopen zomer weer een Feyenoord-shirt aan. Hij moest van ver komen en wil nu de nieuwe leider van de ploeg worden. Buiten het veld zet hij zich ook in voor zijn naasten. "Dat gevoel voor de medemens zit in me. Ik wil graag iets terugdoen voor minderbedeelden."

02-11-2019 08:00 door Sander Berends

Zo bezocht hij in juni met vriend Memphis Depay de Deaf and Dumb School, een van de speerpunten van ANOPA Project. De liefdadigheidsorganisatie uit Ghana zet sport in als educatiemiddel voor kinderen met een beperking. "We zijn drie dagen geweest. Een nacht brachten we op stapelbedden door in de school. Ik ben goed bevriend geraakt met Memphis tijdens het WK 2014 in Brazilië", vertelt Fer in de nieuwe editie van ELF Voetbal.

"Hij vroeg of ik afgelopen zomer meeging naar Ghana. Ik was daar nooit eerder geweest. Een mooie ervaring. We hebben lessen meegemaakt, gedanst met de kinderen en spelletjes gespeeld. Ik kreeg ook een speciale bril op waardoor ik niets zag en probeerde zo enkele spelletjes te doen. Dan krijg je veel respect voor die kinderen. Zij zien nooit iets."

Slavenfort

Ook bezocht Fer hoofdstad Accra. "Een mooie plaats met mooie gebieden, maar er is ook veel armoede zichtbaar. Daar schrok ik van toen we door bepaalde wijken reden. We hebben ook het Slavenfort (in Elmina, 150 kilometer ten westen van Accra, red.) bezocht. Daar hoorden we over de historie van de donkere mensen op deze wereld. Hoe zij eeuwenlang naar Amerika of Azië werden gescheept om als slaaf te worden uitgebuit. Dat was zwaar om te horen."

Foto:

"Ik heb dezelfde huidskleur. Onze voorouders kwamen ook uit Afrika. Voorheen had ik daar zelden over nagedacht. Het verhaal greep me." In ELF Voetbal nummer 11, die vorige week is verschenen, vertelt Fer ook over een bezoek aan een weeshuis op Curaçao en andere projecten. Maar natuurlijk vertelt de middenvelder van Feyenoord over zijn terugkeer naar de club van Rotterdam-Zuid, blikt hij terug op zijn eerdere vertrek in 2011, spreekt hij over zijn privésituatie, het WK van 2014, trots zijn op zijn jongere broer en zijn rol op het veld.

ELF Voetbal nummer 11 is vorige week verschenen. Daarin ook interviews met Donyell Malen, Naci Ünüvar, Nathan Rutjes, Ted van Leeuwen, Gustavo Hamer, een reportage rond het afscheid van Rafael van der Vaart, op bezoek bij Ché Nunnely, de hond uitlaten met Simon Makienok. En nog veel meer. ELF Voetbal nummer 11 ligt in de winkelschappen voor 5,50 euro.




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.