Sparta en PSV trappen op een koude zaterdagavond af in speelronde 23. De Eindhovenaren gaan fier aan de leiding in de Eredivisie met een voorsprong van liefst zeven punten op Ajax. Sparta daarentegen bungelt helemaal onderaan met slechts veertien punten. De openingsfase is desondanks duidelijk voor Sparta. Nadat een hoekschop ternauwernood kan worden verdedigd door PSV is het uit de daaropvolgende hoekschop wel raak. De bal schiet door, wordt voorgezet en ingekopt door Kenneth Dougall, tegenwoordig actief bij het Engelse Barnsley in de Championship.

Sparta-trainer Dick Advocaat heeft zijn ploeg duidelijk opdracht gegeven de beuk erin te gooien en scheidsrechter Bas Nijhuis staat ook veel toe. Tot frustratie van Advocaat leidt hard spel juist tot de 1-1 van Steven Bergwijn. Op het middenveld wordt flink geduelleerd, waarbij enkele spelers van Sparta naar de grond gaan. Het spel gaat door en Steven Bergwijn krult de bal schitterend in de bovenhoek.
Aan het begin van de tweede helft speelt Sparta een flinke mogelijkheid niet goed uit. Dat blijkt dodelijk, want na 55 minuten spelen maakt Bergwijn zijn tweede van de avond: 1-2. Deze goal is nog een aantal gradaties mooier dan zijn eerste. Luuk de Jong legt een lange bal klaar op de rand van de zestien, waarna Steven Bergwijn met een dropvolley de bal ongenadig hard in de verre bovenhoek jaagt.

Doordat PSV het nalaat om 'erop en erover' te gaan, wordt het nog ongekend spannend in Rotterdam. Gescoord wordt er echter niet meer, mede doordat Bergwijn in de laatste seconde van de wedstrijd zijn kans op een hattrick uiteen ziet spatten op de lat. PSV boekt zodoende drie belangrijke punten in wat later het kampioensjaar en laatste jaar van trainer Phillip Cocu blijkt te zijn. Voor Sparta is de nederlaag niet typerend voor de rest van het seizoen. Dick Advocaat krijgt de ploeg namelijk nog redelijk aan de praat en directe degradatie wordt ontlopen. In de nacompetitie moet Sparta er echter alsnog aan geloven.
Vanavond liggen de verhoudingen iets anders. Sparta draait mee in de middenmoot en zou bij een overwinning zelfs richting de plekken voor Europees voetbal kunnen gaan. PSV daarentegen is gehavend en uit vorm, maar moet winnen om het gat met Ajax niet nu al op te laten lopen tot negen punten. Trekt PSV vanavond weer aan het langste eind? Aftrap: 19.45.

