Sparta Rotterdam heeft de eer als hoogst geplaatste promovendus het nieuwe jaar in te gaan. Het succesverhaal van de Rotterdammers nam al begin 2019 vorm aan. Sparta verloor tussen januari en april slechts één wedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie, waardoor de ploeg van Henk Fraser zich stevig had genesteld in de bovenste regionen. Uiteindelijk moest het FC Twente voor zich laten als kampioen, maar ging Sparta promoveerde via de play-offs alsnog naar de Eredivisie.
Eenmaal aanbeland op het hoogste niveau schoot de ploeg van Fraser uit de startblokken. Na vier duels stond de indrukwekkende teller op acht punten en bekleedde Sparta de zesde plaats op de ranglijst. Een overwinning op FC Twente begin oktober bleek echter de laatste stuiptrekking van de fantastische seizoenstart. Sparta zakte steeds verder weg op de ranglijst en dreigde vlak voor de winterstop angstig dicht bij de onderste regionen te belanden. Een overwinning tegen de tien man van AZ zorgde net op tijd voor rust bij de Rotterdammers.

Hoogtepunt
Na een uitstekend seizoen was promotie naar de Eredivisie op 25 mei plots ver weg. Sparta werd in de finale van de play-offs gekoppeld aan De Graafschap, dat in de heenwedstrijd diep in blessuretijd de overwinning pakte. Sparta incasseerde in de 93ste minuut een rake strafschop van Youssef El Jebli, waardoor het vol revanchegevoelens richting de return in Doetinchem ging. De spelers van Henk Fraser waren zichtbaar gebrand op een resultaat en zorgden met twee doelpunten in de laatste twintig minuten voor promotie naar de Eredivisie. De overwinning leverde ontlading, vreugde en tranen van geluk op.
Dieptepunt
In twaalf dagen tijd ging Sparta twee keer hard onderuit op bezoek bij Willem II. De ploeg was geen schim van de zo goed presterende promovendus eerder in het seizoen en maakte een tamme indruk. De spelers van Sparta creëerden weinig kansen, verloren ieder duel en oogden niet gretig genoeg om een resultaat uit het vuur te slepen. In de competitie waren de Tilburgers met 4-0 te sterk, waarna Sparta in de KNVB Beker met 3-0 verloor. In de daaropvolgende duels kwam het opnieuw twee keer niet tot scoren in een gelijkspel tegen Heracles en een nederlaag op bezoek bij FC Emmen.

Speler van het jaar: Halil Dervisoglu
Afkomstig uit de eigen jeugdopleiding maakte Halil Dervisoglu zich direct populair bij het publiek van Sparta Rotterdam. De in Rotterdam geboren aanvaller speelde in zijn eerste seizoen als profvoetballer liefst 34 wedstrijden en kwam daarin tot tien goals en zes assists. Met zijn sterke optredens verdiende hij een transfer naar Brentford, dat twee miljoen euro overmaakte. De Engelse club verhuurde Dervisoglu nog voor een half jaartje terug aan Sparta, waar hij dit seizoen vijf keer scoorde en drie assists gaf.

