Laatste nieuws
08.00Wie is Takehiro Tomiyasu, de beoogde transfervrije aanwinst voor Ajax?
07.56Bosz gaat rustig zitten voor De Klassieker: 'Kon ik vandaag niet...'
07.54Kritische noot bij PSV: 'Gaan dit niet volhouden als je zó balanceert op randje'
07.40Veerman zoekt naar verklaring bij PSV: 'Dat gaat niet in de koude kleren zitten'
07.38Ihattaren maakt indruk in Eredivisie: 'Dat was niet eerlijk, zo ongelofelijk goed'
07.10Bosz beschermt PSV'er na zwakke vertoning: 'Dat moet hij nog leren'
01.34Naar verklaring zoekende Veerman: "Zware weken achter de rug"
01.26Matchwinner Til kritisch op spel PSV
01.04PSV schrijft geschiedenis met tweede reeks van tien overwinningen in 2025
00.38Ten Cate nieuwe bondscoach Suriname, opvolger van opgestapte Menzo
00.15'Romelu Lukaku kan nog 5 tot 6 jaar door, eventueel zelfs op andere positie'
00.15Maduro adviseert Ajax: 'Pas op voor hem, hij kan een wedstrijd beslissen'
00.05Lukkien heeft boodschap voor Ajax: 'Dan zullen wij de hoofdprijs vragen'
00.05Bosz als ervaringsdeskundige richting Klassieker: 'Liep je achter de feiten aan'
00.04Grote verrassing: Suriname presenteert Ten Cate als nieuwe bondscoach
00.02Harde uithaal na transfergeruchten over 45-voudig international: 'Zijn amateurs'

Gisteren

23.49Veerman is 'geen robot' en wijst op zwaar programma, Bosz ziet gemakzucht bij PSV
23.45Schouten spreekt voorkeur uit in De Klassieker: 'Ga er goed voor zitten'
23.45Brobbey en Roefs krijgen hete middag: 'De meest beladen wedstrijd van Engeland'
23.30Met assist van veelbesproken invaller Salah wint Slots Liverpool van Brighton
23.28Bosz wuift suggestie over tegenvallend PSV weg: 'Als je een BMW rijdt...'
23.27Samenvattingen eredivisie: VAR maakt overuren, achtbaanduel in Eindhoven
23.23Noslin de gevierde man: Nederlander maakt winnende voor negental Lazio
23.15Johan Boskamp haalt hard uit: 'Alsof hij het voetbal heeft uitgevonden'
23.10PEC Zwolle spoelt kater oorwassing bij Feyenoord weg met krappe zege op Fortuna
23.01Arsenal komt met de schrik vrij en wint door twee eigen doelpunten
22.54PEC Zwolle houdt overwinning met moeite vast tegen Fortuna Sittard
22.46Kwakman schrikt van PSV-invaller: 'Hij kan héél slecht zijn'
22.45Roep om PSV-middenvelder in Oranje: 'Als je het hebt over kwaliteit...'
22.35Feyenoord-fans over welke Ajax-speler welkom is: 'Mag het eigenlijk niet zeggen..'
22.28PSV-huurling van weleer staat na succesjaren in Azië voor nieuw avontuur
22.25Praat mee op VP: PSV - Heracles Almelo
22.25Drie penalty's, zeven goals: laks PSV met schrik vrij tegen Heracles (4-3)
22.25Spits Kaars helpt St. Pauli met eerste Bundesligatreffers aan zege: 'Heel bijzonder'
22.20Interesse Europese topclubs keihard afgewezen door toptalent: 'Ik vertrek nu niet'
Resultaten x
binnenland

Waarom replays in de FA Cup niet moeten verdwijnen

Nee, veel zin had Noord-Londen er niet in. Het stadion van Tottenham Hotspur was lang niet uitverkocht voor het bezoek van Middlesbrough. Ook de replay van Manchester United tegen Wolverhampton Wanderers op woensdagavond lijkt bepaald geen volle zalen te gaan trekken. Er gaan stemmen op om de replays te doen verdwijnen. Slecht idee!

15-01-2020 12:00 door Jan Willem Spaans

Niet verdwijnen, maar optioneel maken

Niet alle clubs zitten op een replay te wachten, zo eerlijk moeten we zijn. De speelkalender is vol (maar daar kun je ook andere competities op aankijken: waarom heeft een land twee bekertoernooien nodig?), dus extra wedstrijden zijn niet voor iedereen. Had je het Nuno Esperito Santo en Ole Gunnar Solskjaer gevraagd, dan hadden ze vermoedelijk liever in de heenwedstrijd een beslissing gekend en de replay gelaten voor wat die was. Het zou helpen als dat werd ingevoerd: dat clubs vooraf mogen aangeven dat ze de wedstrijd in één sessie wensen te beslissen. Als beide clubs het er dan mee eens zijn, kan er verlenging of een penaltyreeks volgen.

De belangrijkste reden om niet te stoppen met replays is een financiële: de recette wordt gedeeld. In de grotere stadions kan de helft van de opbrengsten van de kaartverkoop zomaar een bedrag met zeven cijfers vormen. Rochdale trok in een replay naar St. James’ Park, dat zorgt voor een extraatje waar de club voorlopig nog wel even op kan teren. Bovendien zien de supporters van het kleine Rochdale de verre reis wel zitten: massaal reisden ze af naar St James’ Park. De FA Cup heeft amper nog waarde voor de topploegen, laat dan deze magie niet verdwijnen. Of, liever: niet verder verdwijnen, want replays zijn er vanaf de achtste finales toch al niet meer.

Andere oplossingen voor de speelkalender

Omdat grote clubs nou eenmaal meer aandacht vangen, is hun geklaag over het speelschema altijd het luidst te horen. Niet altijd terecht: ploegen uit de League One en de League Two moeten 46 competitiewedstrijden afwerken en maken daarnaast hun opwachting in liefst drie bekertoernooien. Waarvan er ook nog één een groepsfase heeft. Voorbeeldclub Rochdale komt zo op 46 competitiewedstrijden plus nog twaalf in de beker: dat zijn er meer dan pakweg Manchester United moet spelen. En pas op, de jongens van Rochdale moeten er niet van uitgaan dat er voor verre uitwedstrijden aan de zuidkust een comfortabele chartervlucht geregeld wordt.

In alle eerlijkheid moeten de Premier League-clubs vooral minder klagen. Het speelschema rond de kerstdagen is inderdaad wat veel gevraagd: die speelronde zou beter ergens midweeks worden weggemoffeld. Toch moeten clubs die allemaal al honderd miljoen euro aan tv-geld krijgen, een selectie moeten kunnen samenstellen waar je twee keer in de week mee voor de dag kunt komen. Op een lager niveau is het misschien een beter idee om de competities wat kleiner te maken. Tot slot kunnen de EFL Trophy en de League Cup misschien worden samengevoegd tot één bekertoernooi voor de profclubs, waarbij de topclubs met een jeugdelftal meedoen. Maar verder morrelen aan de replays, da’s een slecht idee.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.