Laatste nieuws
16.15Schorsing dreigt voor viertal PSG na beledigende liedjes jegens Marseille
16.05Ajax bevestigt: club in gesprek met oud-voorzitter Michael van Praag over positie in rvc
16.05KNVB-directeur zegt 'langzaam grip te krijgen' op voetbalvandalisme
16.00KNVB: Regels rondom staken van wedstrijden worden niet aangepast
16.00Directeur betaald voetbal: 'Zie dat we een beetje vat krijgen op de problematiek'
16.00Furieus Getafe publiceert statement: ‘Wij respecteren tegenstanders ALTIJD’
16.00Wordt het zeven op een rij voor PSV thuis tegen FC Volendam?
15.53Een kans van 0.0002 procent: Manchester United loot wéér thuis
15.45'Kritiek op Van Praag-terugkeer bij Ajax, Eringa en Mislintat hoofdrolspelers'
15.33Michael van Praag keert als commissaris terug bij Ajax
15.26Volgende klap voor Juventus: aanklacht Ronaldo levert hoorzitting op
15.19Ajax bevestigt na 'berichten in de media': 'Er worden gesprekken gevoerd'
15.15Ajax in gesprek met Michael van Praag over plek in rvc
15.15Ajax in gesprek met Michael van Praag over plek in RvC
15.15Steijn moet vege lijf redden: loodzwaar programma Ajax biedt weinig houvast
15.08Prachtig: Suárez scoort met omhaal op kinderfeestje van zijn zoon
15.05Van Praag-rentree toegejuicht: 'Beste wat Ajax overkomt, op ontslag Steijn na'
14.52Getafe woest op kritiek: 'Spelers, familie en vrienden lijden'
14.45Xavi kiest voor Rijkaard-aanpak met Yamal: 'Voetbal is niet alleen mét bal'
14.30Wordt Tottenham Hotspur - Liverpool weer zo'n waar doelpuntenfestijn?
14.27'Groot nieuws: Van Praag (76) keert terug bij Ajax en moet orde scheppen'
14.25Zes fans moeten zich bij de rechter verantwoorden voor geweld tegen politie
14.24Michael van Praag staat voor ‘sensationele’ terugkeer bij Ajax
14.15VP-Voetbalkantine: 'De Ligt doet er goed aan om Bayern te verruilen voor Barça'
14.12KNVB zet volgende stap: forse straffen voor discriminatie en racisme in stadions
14.08Pochettino negeert Madueke: 'Geblesseerd? Nee, het zijn keuzes'
14.00Nieuwe opinieregels voor BBC-presentatoren na rel rond Lineker
13.55KNVB-directeur: 'Manipulatie door supporters wijzen de cijfers niet uit'
13.45KNVB gaat racisme aanpakken met verregaande registratie van supporters
13.40Cultheld Thomas Verheydt ruilde Den Haag in voor Turks avontuur: ‘Dit was te mooi om waar te zijn’
13.40The Athletic acht Ajax in staat Almada te betalen: Atlanta zet deur open
13.35Gekkenhuis als Suárez op kinderfeestje van zijn zoon met omhaal scoort
13.20Na zeven speelronden vier eredivisietrainers ontslagen? Het zou een record zijn
13.14Spaanse media slaan alarm: 'Memphis-situatie totaal onhoudbaar voor Atlético'
13.10Blind stellig: 'Van de Beek heeft kwaliteiten om topspeler te zijn'
Resultaten x
binnenland

Interview Jan Kromkamp: "Qua populariteit hebben Wijnaldum en Van Dijk me ingehaald"

Jan Kromkamp debuteerde op 7 januari 2006 voor Liverpool. Luton Town was de tegenstander in een duel in de FA Cup. Zijn hoogtepunt voor The Reds vierde hij ruim vier maanden later met de winst van de beker. "Bij de huldiging braken ze de stad af."

29-02-2020 08:00 door

"De hele regio liep uit, op het blauwe deel van de Merseyside na", vertelt Kromkamp in ELF Voetbal 2, waarin drie Nederlandse oud-spelers van Liverpool terugkijken op hun periode bij de huidige koploper van de Premier League en hun oordeel vellen over hun huidige ploeg. "De populariteit van de club, wereldwijd, is echt ongekend", vervolgt Kromkamp, die komend seizoen trainer van eersteklasser csv Apeldoorn wordt.

De rechtsback werd veertien jaar geleden geruild met de Spaanse back Josemi, die juist naar Villarreal CF vertrok. "Ik was geregeld basisspeler", blikt de 39-jarige geboren Fries terug. "Maar ik merkte een bepaalde twijfel bij manager Rafael Benítez. Wanneer we 3-5-2 speelden, was ik wingback op de rechterkant, maar bij 4-4-2 koos hij vaker voor de Ier Steve Finnan. In dat systeem moest ik meer verdedigen en ik was geen pure verdediger."

Interesse Ajax

"Benítez bleef twijfelen en na acht maanden vertrok ik weer bij Liverpool. Ik zou nog betrokken worden bij de transfer van Dirk Kuyt van Feyenoord naar Liverpool en Ajax had interesse, maar ik had aan het begin van de zomer nog hoop mezelf in de ploeg te knokken. Toen in augustus mijn perspectief er niet beter op werd en ook PSV informeerde, besloot ik met pijn in mijn hart te vertrekken. Al was PSV ook top met een halve finale in de Champions League."

De laatste keer dat Kromkamp op Anfield kwam, was dat nog als speler van PSV. "We speelden na mijn vertrek bij Liverpool in de Champions League twee keer tegen Liverpool. Toen ik daar liep dacht ik wel: jeetje, waarom heb ik dit achtergelaten? Ik wil nog een keer met mijn kinderen naar Anfield, maar ze zijn nog heel jong. Als ze ouder zijn, wil ik laten zien waar papa heeft rondgerend. Ik ben benieuwd of ik word herkend als ik in Liverpool kom. Qua populariteit hebben Wijnaldum en Van Dijk me ingehaald vermoed ik, haha."

Daarnaast spreekt Kromkamp over de Liverpool Legends, geeft hij zijn visie op het huidige team en de structuur binnen de club. Net als Erik Meijer en Sander Westerveld, die ook de clubkleuren van Liverpool verdedigden. Hun verhaal is te lezen in ELF Voetbal 2, waarin we ook op bezoek gingen bij Alireza Jahanbakhsh in Brighton (& Hove Albion), bij Bram Nuytinck in Udine(se), bij de Peruviaanse internationals van FC Emmen, we lieten de hond uit met Matus Bero van Vitesse, gingen met PSV-talent Cody Gakpo op zoek naar zijn inspiratiebronnen en lieten het Limburgse talent Xavier Mbuyamba uitgebreid aan het woord over diens transfer naar FC Barcelona. En nog veel meer!

ELF Voetbal 2 ligt nu ruim twee weken in de winkelschappen en kent de prijs van 5,50 euro. Een abonnement nemen is helemaal handig. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit! Check hier de info.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
superelf Laatste: Niklas Tarvajärvi: "Hij was niet technisch, niet snel, niet heel sterk, maar schoot wel alles erin"
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
transfergeruchten Laatste: Ocampos na 113 minuten weg bij Ajax?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <