Laatste nieuws
04.30Tottenham ontslaat Thomas Frank, toekomst John Heitinga onduidelijk
00.25Linssen baalt van tactiek FC Utrecht: 'Het ziet er niet uit, maar hun goed recht'
00.10Geen zorgen bij Schreuder na onverwachte nederlaag NEC
00.01Van Dijk kopt zich geschiedenisboeken van Liverpool in: 'Een mooie stap voorwaarts
00.00Slot telt zegeningen na eerste uitzege in 2026 en heeft slecht nieuws over Endo

Gisteren

23.58Euforie bij FC Utrecht: 'Begon bijna lachwekkend te worden'
23.54Nog meer druk op Go Ahead-trainer Boel na nieuwe zeperd: 'Het is verschrikkelijk'
23.53Engelse media zien Van Dijk opstaan: 'Dat verdient lof'
23.50Go Ahead Eagles-aanvoerder Kramer: 'De fans helpen niet'
23.45Arsenal van coach Slegers maatje te groot voor Leuven in play-offs Champions League
23.41Groot Ajax-talent openhartig over 'gênant' probleem: 'Ze kunnen je uitlachen'
23.40Van Dijk kopt Liverpool naar magere zege bij Sunderland
23.40Liverpool-fans helemaal klaar met Nederlander: 'Mag het veld niet delen met Wirtz'
23.28Derksen luidt noodklok bij Ajax: 'Hij trekt een sociaal bloedspoor'
23.21Oxlade-Chamberlain bezorgt Celtic drie punten bij debuut
23.18Mijlpaal voor Van Dijk in wedstrijd tegen Sunderland
23.11Van Dijk bezorgt Liverpool eerste Premier League-uitzege van 2026
23.10Van Dijk profiteert van fout Roefs en bezorgt Liverpool zege op Sunderland
23.09Lazio mede dankzij Noslin en foutloze strafschoppenserie door in Coppa Italia
23.07Lazio mag dankzij Taylor en Noslin blijven dromen van bekerwinst
23.05NEC stoot Feyenoord niet van plek twee door nederlaag tegen Utrecht
23.03Nederlander kwam na Ajax-vertrek in Premier League: 'Ik werkte veel met Raphinha'
22.59FC Utrecht houdt NEC van tweede plaats af met eerste winst in tien duels
22.58VI Live: spannende slotfase bij Sunderland - Liverpool
22.57Geen tweede plaats voor NEC: FC Utrecht verrast in Nijmegen
22.56Ron Jans vloert NEC met berekende overlevingstactiek
22.55Real Sociedad stap dichter bij bekerfinale na zege in Baskische derby
22.52Bayern München wint topper tegen Leipzig dankzij Kane en Díaz
22.52Bayern München schudt Leipzig in drie minuten van zich af en is halvefinalist
22.42Go Ahead-fans eisen ontslag Boel en zorgen voor onrust rond Adelaarshorst
22.35VI Live: Liverpool komt op voorsprong na fout van Roefs
22.35Man City houdt titelrace levend met zege op Fulham, Villa houdt derde plaats vast
22.29Union Sint-Gillis plaatst zich voor Belgische bekerfinale na spectaculaire start
22.24Man City legt druk bij Arsenal, Strand Larsen slachtoffer spectaculaire comeback
22.24Winnend Man City en Aston Villa leggen druk bij Arsenal
Resultaten x
binnenland
Foto:

Interview Fortuna Sittard-winteraanwinst Lazaros Rota: “Nationale ploeg Griekenland is een droom”

Net voor het sluiten van de winterse transferwindow legde Fortuna Sittard een nieuwe rechtsback vast. Een Griek die uit de Slowaakse competitie werd opgehaald: Lazaros Rota. “Me via de club in de nationale ploeg spelen, zou een droom betekenen die uitkomt.”

04-03-2020 14:40 door Sander Berends

Met zijn rechterhand drukt hij een kleine zak met ijs tegen zijn linkerelleboog. “Pijnlijk, maar het is niet ernstigs hoor. Net voor tijd viel ik met mijn arm ongelukkig op de grond. Hopelijk wordt het nu niet dik”, vertelt Rota zaterdagavond tegenover ELF Voetbal in de catacomben van Covebo Stadion – De Koel – waar de Limburgse derby tussen VVV-Venlo en Fortuna Sittard in een bloedeloze 0-0 is geëindigd. En daarmee geen recht deed aan de gestelde verwachtingen.

Voor Rota was het zijn vierde duel in de Eredivisie. Een competitie die compleet nieuw voor hem is. In een land waar hij nog nooit was geweest. “Toen ik hoorde dat een club uit Nederland interesse in me had, hoefde ik niet lang na te denken. In de historie van het voetbal hebben Nederlandse clubs altijd een belangrijke rol gespeeld. De competitie staat ook in Griekenland bekend als een competitie waar je naam kunt maken.”

Vrieskou

De eerste indrukken noemt hij positief. Hij spreekt al een beetje Nederlands. “Goedemorgen, goedenavond”, laat hij vallen. Opvallend genoeg doet hij zijn verhaal in de Noord-Limburgse vrieskou in zijn wedstrijdshirt dat korte mouwen heeft. “Ik kan niet voetballen in een shirt met lange mouwen. En die kou? Ik ben de temperaturen in de winter in Slowakije gewend, die liggen nog lager dan hier.”

Twee jaar was de 22-jarige Griek in het Oost-Europese land actief. Eerst bij Slavoj Trebisov, daarna anderhalf seizoen bij MFK Zemplin Michalovce. “Of de competitie daar op de Nederlandse lijkt? Daarover doe ik geen uitspraken. Ik wil geen competities met elkaar vergelijken. Dat heeft geen zin. Het niveau in Nederland is in ieder geval goed.”

Foto:

Fortuna Sittard zakte door het doelpuntloze gelijkspel in de Limburgse derby naar de zestiende plek. Dat zou straks Play-Offs voor handhaving betekenen. “Onze opdracht is duidelijk: handhaven. Daar gaan we met de ploeg alles voor doen. De ploeg is sterk genoeg om het Eredivisieschap veilig te stellen. De onderlinge sfeer is prettig. We helpen elkaar, net zoals de samenwerking met de staf optimaal is. Ik ben als nieuwe speler goed opgevangen en dat zegt veel.”

Degradatiestrijd

Vrijdag wacht een nieuwe uitdaging. Dan komt PEC Zwolle op bezoek in Sittard. “Het zijn belangrijke weken voor ons. Jullie kennen ook de term zes-punten-duels. Tegen deze tegenstanders mogen we absoluut niet verliezen. PEC Zwolle is een directe concurrent. Winnen we, passeren we hen weer op de ranglijst. Het belang van het duel is groot. Het zijn lastige wedstrijden. Een ploeg als VVV-Venlo hanteerde zaterdag de tactiek van lange ballen en loeren op de counter. Wij hebben dit seizoen moeite met scoren. Dat maakt het niet gemakkelijk.”

Rota is geboren en getogen in Katerini, gelegen in de Griekse provincie Centraal-Macedonië. “Het ligt niet ver van Thessaloniki. Veel mensen werken daar.” De voetballer doorliep in de havenstad de jeugdopleiding van Iraklis. Een duel in het eerste elftal zou hij er niet spelen. Zijn familie draagt hij altijd bij zich, laten de tattoos van gezichten en namen op zijn rechterarm zien. Hij droomt ervan om het shirt van de nationale ploeg van Griekenland te verdedigen. “Dat zou een prachtige volgende stap zijn. Daarvoor ben ik voetballer geworden. Dat kan alleen als ik goed presteer bij Fortuna Sittard. Dat geeft mij een extra motivatie om elke wedstrijd alles te geven.”




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.