Malen
Na de winterstop is Dumfries uitstekend bezig en wist hij tegen VVV-Venlo, FC Twente, Willem II en FC Groningen tot scoren te komen. In de eerste seizoenshelft vond de rechtspoot ook al het net tegen Twente, Groningen en VVV. Het zou zomaar kunnen dat Dumfries aan het einde van de rit de topscorer van PSV is. Malen staat op dit moment nog op de eerste plaats met elf doelpunten, maar hij komt niet meer in actie vanwege een blessure. Voor PSV staan er nog acht wedstrijden in de Eredivisie op het programma.

Gakpo
De voornaamste concurrent van Dumfries is Cody Gakpo. Hij breekt dit seizoen definitief door en staat net als zijn aanvoerder op zeven competitiedoelpunten. De geboren Eindhovenaar scoorde de afgelopen weken tegen ADO Den Haag, Vitesse en Feyenoord, maar moest het uitduel met Groningen vanwege een schorsing missen. Eerder dit seizoen liet Gakpo het net al bollen tegen ADO, Sparta Rotterdam, Fortuna Sittard en PEC Zwolle. Volgende week zal Gakpo waarschijnlijk weer terugkeren in het basiselftal van trainer Ernest Faber.

Titelstrijd?
Wellicht komen de doelpunten van Dumfries nog van pas in de strijd om de landstitel. PSV heeft 49 punten verzameld in 26 wedstrijden en moet alleen Feyenoord (50 punten), AZ (56 punten) en Ajax (56 punten) boven zich dulden. De top drie van de Eredivisie heeft echter nog een inhaalduel tegoed. Voor PSV staan er nog acht competitieduels op het programma. FC Emmen, Heracles Almelo, Sparta Rotterdam, FC Utrecht en RKC Waalwijk komen nog op het bezoek in het Philips Stadion. Daartegenover staan uitwedstrijden bij Fortuna, AZ en sc Heerenveen.
Thanks captain! ?#GROPSV pic.twitter.com/RSbiEJR7QI
— PSV (@PSV) March 8, 2020

