Laatste nieuws
16.55Mika Godts krijgt plots felle kritiek bij ESPN: ‘In minuut 79…’
16.50'Terugkeer als coach aanstaande: Gerrard ontvangt aanbod en is enthousiast'
16.48Zo deed Grootfaam het als jongste debutant ooit bij Feyenoord
16.48Zo werd Grootfaam de jongste debutant bij Feyenoord
16.4545 dagen voor WK: pijnlijke streep door Simons, wachten op Kluivert, zorgen om Reijnders
16.29Luis Enrique vreest Bayern niet: 'Er is geen beter team dan PSG'
16.28Spaanse keeper Andrada zit stuk na bizarre vechtpartij: 'Ik heb echt spijt...'
16.25Derksen is frustraties niet de baas: 'Ze maken het jeugdvoetbal alleen maar kapot'
16.20Groot talent wil graag naar Eredivisie-top: 'Als Ajax en PSV komen, waarom niet?'
16.06Kort geding NAC in paspoortkwestie: wat staat er op het spel?
16.00Bayern weigert sterspeler te verkopen: 'Geen prijskaartje doet ons terugdeinzen'
16.00Drie tactische dingen om op te letten tijdens PSG - Bayern München
15.53'Schrik voor AC Milan en Kroatië: einde seizoen Modric'
15.45Real Madrid-icoon hoeft Mourinho niet terug te zien: 'Niet meer in zijn prime'
15.42Update over blessure Paz zorgt voor opluchting in Argentinië
15.37Opsteker voor Enrique: PSG-sterkhouders lijken op tijd fit voor halve finale CL
15.36FC Utrecht-topscorer Loonen verhuist na de zomer naar Duitse Bundesliga
15.30Tegenvaller voor Bayern en Kompany: toptalent moet CL-duel met PSG missen
15.20Oude bekende wil Heracles dolgraag helpen: 'Daar ligt mijn ziel en zaligheid'
15.10'Ik heb het idee dat Van Persie de laatste tijd een beetje doorgeslagen is'
15.05'Aké zal vertrekken bij Man City', Guti geen voorstander van terugkeer Mourinho
14.57Staflid van Getafe deelt hoe AI nummer zes van Spanje enorm vooruit helpt
14.55Máxima spreekt fan aan op Koningsdag: 'Durf je dat ook tegen m'n man te zeggen?'
14.55Nieuwe buitenspelregel: doelpuntenfestijn of vrijbrief voor countervoetbal?
14.30Braziliaan Militão mist WK door blessure, Mbappé vraagteken voor Clásico
14.30Analyse: goal van Godts zorgde voor dit effect bij Ajax
14.28Dick Schreuder steekt loftrompet over 'rasvoetballer' van NEC: 'Zóveel kwaliteit'
14.25Henk Spaan: 'Wie heeft hem weggestuurd bij Ajax? Wie durft zich te melden?'
14.09Zaragoza distantieert zich van doorgedraaide keeper, Esteban komt met excuses
14.08Ajax spot volgende speler bij Real Madrid
14.03Esteban komt met excuses na vuistslag in gezicht
14.01Godts geeft credits voor goal aan Vanenburg
14.00'Godts niet te houden voor Ajax, Bajraktarevic wordt een fenomeen bij PSV'
14.00Enkele nagekomen reacties op de goal van Mika Godts
13.58Luijckx hoort op de markt wie opvolger van Correia wordt bij Telstar
Resultaten x
binnenland
Foto:

Interview Dani Koks: “Van Ajax terug naar Willem II was geen slimme keuze”

Bijna vijftien jaar liep Dani Koks rond in het betaald voetbal. Bijna vijftien jaar hoopte hij zijn voetbaldroom uit te laten komen. Hoopte. De 22-jarige middenvelder richt zich nu op nieuwe doelen waaronder zijn videoproductiebedrijf. “Wat ik achteraf anders moeten doen? Ik had nooit van Ajax terug moeten gaan naar Willem II.”

02-05-2020 10:00 door Sander Berends

“Op dat moment had Willem II het beste verhaal. De mooiste beloften. Ik woon nog steeds in Tilburg, dus het plaatje paste. Maar ik had beter kunnen weten”, vertelt Koks tegenover ELF Voetbal, als de situatie in de zomer van 2015 wordt aangehaald. Hij is dan zeventien en hoopt zijn carrière een boost te geven.

Drie jaar eerder heeft Ajax het talent weggeplukt bij Willem II. “De mooiste stap voor een jeugdspeler. Bij Ajax was alles uitstekend geregeld. Elke dag kwam een chauffeur me om 13 uur op de middelbare school in Tilburg ophalen en bracht me naar Amsterdam. Na het trainen, eten en studeren reed hij me om 20 uur terug naar de Tilburgse wijk Reeshof, waar ik nog steeds woon. Als we het gebouw op De Toekomst uitliepen, stonden vijftien Mercedes-busjes keurig op een rij ons op te wachten. In het tweede jaar reed er een jongen uit Nieuwegein mee. De andere jaren had ik een privéchauffeur,” vertelt de Brabander met een lach.

“Ik beleefde daar een prachtige tijd. In mijn laatste jaar, in de B1, kregen we om de zes weken een nieuwe trainer. Ajax hanteerde destijds een roulatiesysteem. Stonden Gery Vink en Frank Peereboom onder meer voor onze groep. Individueel kreeg ik training van Dennis Bergkamp, van Bryan Roy. Mannen tegen wie ik opkeek. De concurrentie bij Ajax was groot. Achteraf misschien wel te groot. Niet alleen in mijn lichting, ook in die erboven waar ik moest opboksen tegen jongens als Donny van de Beek en Abdelhak Nouri.”

Vertrek

Nadat Koks een selectie voor de Future Cup, het prestigieuze toernooi voor B-jeugd, misliep, besloot hij te vertrekken. “In een gesprek met Wim Jonk (hoofd jeugdopleiding, red.) en Michel Kreek (hoofd opleiding Almere City, gedetacheerd door Ajax, red.) kwamen we tot de conclusie dat een afscheid voor de betrokken partijen de beste oplossing was. Ik keerde terug naar Willem II, maar achteraf had ik dat nooit moeten doen. Willem II heeft zelden omgekeken naar jeugdspelers en de hoofdtrainers in die periode (Jurgen Streppel en Erwin van de Looi, red.) deden dat al helemaal niet.”

Foto:

“Na mijn eerste seizoen tekende ik een contract voor twee jaar, maar ik kreeg nooit het gevoel dat Willem II een plan met jeugdspelers heeft. We mochten meetrainen met het eerste elftal, maar dat voelde als opvulling. Spelers uit Jong Willem II kregen geen kans op speeltijd in het eerste elftal en nauwelijks begeleiding. Frenkie de Jong is daarvan het beste bewijs. We kennen elkaar sinds we zes, zeven jaar oud zijn. Hij heeft één wedstrijd in Willem II gespeeld en werd door Ajax eerder gehaald dan afgesproken, omdat hij toch niet speelde.”

“De visie is pas omgegaan bij de aanstelling van Adrie Koster (juli 2018, red.). Als ik een jaar langer was gebleven, had ik die kans misschien wel gekregen. Maar mijn contract liep af en mijn vertrouwen op dat moment verdwenen. In drie jaar heb ik me niet goed genoeg kunnen ontwikkelen. Onder Koster krijgen talentvolle spelers vaker een kans. Ik weet niet waarom daartoe niet eerder is besloten. Ik beschouw het nog steeds als een gemiste kans dat ik dat geluk niet had.”

In zijn speurtocht naar een nieuwe club belandde Koks in het noorden van Engeland. “Ik heb drie weken meegetraind bij Newcastle United. Ze waren tevreden. Ik zou een contract krijgen, maar tegen de afspraak in konden ze me toch geen fullprofcontract aanbieden. Daarop ben ik vertrokken. Bij FC Eindhoven liep ik aansluitend stage. Ik trainde daar ongeveer een maand mee en hoorde maar niets vanuit de technische staf. Totdat ik zelf informeerde. Een duidelijk antwoord kreeg ik nooit, maar van een contract kwam het ook daar niet. In de voetbalwereld worden spelletjes gespeeld, merkte ik steeds sterker.”

Verenigde Staten

Hij stapte in het vliegtuig naar de Verenigde Staten. “Ik heb daar drie maanden voor Houston Dutch Lions (uitkomend in NPSL, derde niveau, red.) gespeeld. Een team met Amerikanen, Mexicanen en twee Nederlanders. De andere was keeper Mattijs den Biggelaar. Ik kende hem, maar wist niet dat hij ook de oversteek had gemaakt. De sportmentaliteit in de Verenigde Staten is top, maar op het gebied van professionalisering zoals spelers begeleiden kunnen ze nog heel veel leren. Houston is een mooie stad, een van de rijkste steden in de VS door de olie-industrie. De uitwedstrijden betekenden lange reizen. Met acht uur in de bus naar de grens met Mexico als uiterste reis. Het was een mooie periode, maar ik moest alles zelf ontdekken. Op dat gebied knapte ik af.”

Via zijn vriend Nelson de Kok, die zijn eigen voetbalschool 2Fast exploiteert waar Koks zijn techniek bijschaafde, kon hij terecht in België, bij KVV Vosselaar. “Daar verloor ik het plezier in voetbal. Het niveau was lager dan ik had verwacht, de velden slecht. Na een halfjaar leverde ik mijn spullen in. Vanaf dat moment heb ik bijna een jaar niet gevoetbald. Dat heeft mijn ogen geopend.” Hij pakte een studie International Marketing op de Fontys Hogeschool in Tilburg op, werd als bedrijfsleider aangenomen bij More-Itz, een restaurant annex trouw- en evenementenlocatie in Drimmelen en startte een eigen videoproductiebedrijf.

Dani Digitals

Onder de naam Dani Digitals heeft hij reeds twee producties uitgebracht. De video om de pracht van de stad Tilburg te tonen, als steun voor de inwoners in het tijdperk van de coronacrisis, kreeg lovende reacties. Deze is tevens te zien op het Instagram-account @danidigitals van zijn bedrijf, waarop ook een bedrijfsvideo van een slagerij in Breda prijkt. “Ik zou hiervan in de toekomst graag mijn werk maken. Van mijn vakanties maakte ik al jaren een video. Daar werd ik steeds handiger in en de video’s werden steeds beter. Over die van mijn vakanties in Egypte en Singapore ben ik erg tevreden.”

Foto:

“Ik heb nu een professionele camera waardoor video’s er nog een stuk beter uit zien. Ik kan ook hulp bieden aan profvoetballers die graag eens video’s zouden willen maken over hun leven. Of over een dag in hun leven. Omdat social media en Instagram steeds belangrijker worden, een mooie toevoeging. Richting je fans, richting andere clubs, je zichtbaarheid. Als voetballers graag een dergelijke video zouden willen maken, kunnen ze me inschakelen.”

In de winterstop haalde Koks zijn voetbalschoenen weer uit het vet en sloot hij aan bij VV Sarto. Met de Tilburgse club stond hij bovenaan in de 2e Klasse F toen de coronacrisis uitbrak en alle competities werden afgebroken. “Ik heb het hier goed naar mijn zin. Afgelopen week heb ik met de trainer (Max Raeven, red.) overlegd en vertelt dat ik volgend seizoen blijf. Het is goed te combineren met mijn studie, werk en eigen bedrijf. Dat ik het niet heb gered in het profvoetbal, is spijtig. Vooral ook voor mijn ouders, die me bijna vijftien jaar op alle mogelijke manieren hebben geholpen. Het moment dat ik naar ze toe stapte om te vertellen dat ik zou stoppen, was zwaar. Maar hoe het nu is verlopen, zo heeft het blijkbaar moeten zijn. Ik zit nu weer lekker in mijn vel en zit boordevol inspiratie en ideeën.”




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.