De defensieve problemen bij Feyenoord blijven groot. Sven van Beek is maandenlang uitgeschakeld en de club kreeg ook te horen dat Edgar Ié niet terug zal keren. Spelers uit de jeugd lijken de defensieve problemen komend seizoen op te gaan lossen. De ene speler krijgt zijn laatste kans, terwijl de ander al vroeg voor de leeuwen wordt gegooid
George Johnston
Centrumverdediger George Johnston kwam afgelopen seizoen samen met Jaap Stam mee uit Engeland. De Schotse centrumverdediger kwam over van het beloftenelftal van Liverpool. Ook in Rotterdam belandde Johnston in het beloftenelftal. Alhoewel hij in de voorbereiding mee mocht doen, was speeltijd in de Eredivisie nog niet voor hem weggelegd.
Johnston wordt over enkele weken alweer 22 jaar en het komende seizoen is het dan ook 'nu of nooit' voor de Schotse verdediger. In de oefenduels krijgt hij nu de kans om zijn kwaliteiten te laten zien. Johnston staat in Rotterdam al te boek als een spijkerharde verdediger die over een goede tackle bezit. Voetballend gezien kan het echter allemaal wel nog wat beter bij de jonge Schot.
Foto: Ian Smeulers
Ian Smeulers mocht als linksback beginnen aan de wedstrijd met FC Twente. Zowel Ridgeciano Haps als Tyrell Malacia konden niet in actie komen waardoor de twintigjarige jeugdspeler naar het eerste elftal werd gehaald. Ian Smeulers heeft echter al een seizoen in het profvoetbal achter de rug.
Smeulers kwam het afgelopen seizoen op huurbasis uit voor FC Dordrecht. Erg gelukkig was zijn dienstverband bij de satelietclub van Feyenoord niet. Smeulers speelde slechts enkele duels in de Keuken Kampioen Divisie en kwam voornamelijk uit voor het reserve-elftal van FC Dordrecht. Een toptalentstatus heeft de linksback dan ook absoluut niet.
Foto: Ramon Hendriks
Ramon Hendriks lijkt de Feyenoord-verdediger met de meeste potentie. De negentienjarige centrumverdediger is al jarenlang een vaste klant in de jeugdelftallen van Oranje. Ramon Hendriks is tevens aanvoerder van de Rotterdamse beloftenploeg, maar tot een debuut in De Kuip kwam hij tot dusver nog niet.
Dit seizoen is de uitgelezen mogelijkheid voor het talent om te laten zien wat hij kan in het eerste elftal van Feyenoord. De spoeling centraal achterin is dun, maar de concurrentie is aanwezig. Samen met Johnston zal hij moeten vechten om de posities achter Eric Botteghin en Marcos Senesi.


