Laatste nieuws
13.00Kenneth Perez: ‘Rayane Bounida heeft zijn kansen bij Ajax vergooid. Echt bizar’
13.00'Ballieritme' leeft voort: Beuker reageert op Mokio na Klassieker
12.50'Zekere arrogantie bij Ajax, ze blijven het in Amsterdam een beetje vies vinden'
12.50Lammers over penaltymoment Twente: 'Ik word naar achteren getrokken'
12.45KNVB zet volgende stap richting verhuizing bondsbureau: twee steden blijven over
12.40'Ik hoop dat niet iedere Eredivisie-ploeg vanaf nu 5-4-1 gaat spelen'
12.35'Rodgers dicht bij akkoord met nieuwe club in Saudi Pro League'
12.30Live Transfers: toptransfer Van Hecke lonkt, 'Here we go' van Romano voor Ajax
12.25'Ex-international op weg naar uitgang bij NAC: geen plek meer voor Kongolo'
12.22Afellay tipt Eredivisie-middenvelders bij PSV, Feyenoord en Ajax: 'Geweldenaar'
12.10Van Basten geniet weer van Ajax: 'Niet dat schijterige gedoe, maar aanvallen!'
12.05Grim ziet 'bravoure' en eigen jeugd bij Ajax: 'We zijn op de goede weg'
12.03Real schaart zich achter Alonso: uitgerekend Vinícius komt met statement na goal
11.43PEC-spits haalt zijn gram: 'Is ook wel lekker dat ik mensen de mond kan snoeren'
11.33Waterreus wil grote verandering zien in voetbal: 'Van lust een last geworden'
11.25Michal Sadílek was aanwezig in de Twente-kleedkamer: ‘Lag zo goed in de groep'
11.20Bijzondere beelden: Hornkamp fopt PSV-doelman Kovar met opmerkelijke penalty
11.19Mauro Júnior kan Heurelho Gomes evenaren en bijzondere mijlpaal pakken bij PSV
11.11Huub Stevens prijst enige 'teamspeler' bij Feyenoord: 'Die zijn er niet veel'
11.10'Spurs denkt na Van de Ven en Simons aan komst van derde Nederlandse speler'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Het huwelijk tussen Feyenoord en Van Persie loopt op z'n eind'
10.55Grim troeft Van Persie af: Ajax-trainer legt Feyenoord-zwakte pijnlijk bloot
10.50Deijl kritisch na verlies tegen FC Twente: 'Zo'n wedstrijd moet je niet afleveren'
10.50Studio Voetbal kraakt Feyenoord en prijst Ajax: 'Dik en dik verdiend'
10.50'Grim is de aardige versie van Mourinho, Van Persie een spits met behoorlijk ego'
10.45Perez ergert zich kapot aan één Ajax-speler: 'Wat een acteur is dat!'
10.30Klaverboer (Heerenveen) slaakt diepe zucht: 'Lekker om van het gezeik af te zijn'
10.30Nog één keer genieten: prachtige sfeeractie bij FC Twente voor Enschede-jubileum
10.25Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
10.08Klaassen hoopt snel op aanvallendere speelwijze: 'Dat is uiteindelijk wat je wilt'
10.00Eredivisie-flops: Feyenoord hofleverancier met trio én 'kleinzielige' Van Persie
09.57Driessen ziet 'gevaarlijke Feyenoord-cocktail': 'Priske presteerde beter'
09.55Engelse kranten negatief over Bizot, Malen valt op: 'Grotere impact'
09.50Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
Resultaten x
binnenland

Interview Silvester van der Water: "Namen we eieren van huis mee om tegen de ramen te gooien"

Hij heeft een Volkswagen van de club, maar het liefst rijdt Silvester van der Water in zijn eigen Mercedes. De 24-jarige aanvaller van Heracles Almelo zet op vrije dagen regelmatig koers naar Bussum. Naar het dorp waar hij is opgegroeid. Op zijn basisschool wordt hij niet snel vergeten. "Ik liet de schoenen van de juf vollopen met water."

16-10-2020 12:00 door Sander Berends

"Nee, blij waren ze niet met mij. Mijn moeder is hier vaak op school geweest. Op een gegeven moment wilden de meester en juf mij niet meer in de klas hebben. Moest ik mij iedere dag melden bij de conciërge", vertelt Van der Water in ELF Voetbal nummer 10, waarin hij met verslaggever Timo Oving een ronde maakt in 't Gooi en de plekken bezoekt die belangrijk waren in zijn jeugd.

Kattenkwaad

Zijn basisschool kan natuurlijk niet ontbreken. Ook de stenen boog in Bussum, bijgenaamd de poort van succes, wordt bezocht. "Vanuit huis liepen we hier dan onderdoor. Overdag was het voetballen en 's avonds haalden we kattenkwaad uit. Dan namen we eieren van huis mee om tegen de ramen te gooien. Of sneeuwballen. En dan snel wegrennen. Toen had ik al de conditie van een paard."

"Je bleef maar rennen. Heel vaak zat de politie achter ons aan of stonden ze bij ons op de stoep", vervolgt Van der Water. Voordat hij profvoetballer werd, was hij stratenmaker. "Dan stond ik 's ochtends om 6.00 uur op om straten te leggen en trainde ik 's avonds bij de jeugd van Almere City. Ik had destijds geen contract, maar moest wel mijn telefoonkosten en zorgverzekering betalen. Dus ik moést wel werken."

Kiprestaurant

In het artikel vertelt Van der Water ook uitgebreid over zijn autoliefde, zijn jeugdjaren bij SDO Bussum, voetballen met de broertjes Platje, werken in een kiprestaurant, hoe hij zijn eerste contract bij Almere City verdiende, zijn familieband, de werkwijze van Heracles-trainer Frank Wormuth en over zijn toekomst.

In ELF Voetbal nummer 10 zijn ook interviews te lezen met Marten de Roon, Róbert Bozenik, Maxwell en Jan Boskamp. We speelden De Slimste Mens met Kik Pierie, zochten Sanharib Malki op in Londen en vier jeugdtrainers over de ontwikkeling en mentaliteit van Nathan Aké. Jip Molenaar en Segun Owobowale vertellen over hun opmerkelijke carrière, Michel Valke stelt zijn Superelf samen en het bijzondere verhaal van cultheld Adebayo Akinfenwa. En nog veel meer!

ELF Voetbal nummer 10 is bij de abonnees op de deurmat gevallen. Online bestellen is een fluitje van een cent. Klik hier en binnen twee, drie werkdagen in huis. Uiteraard ligt hij ook in de winkelschappen. Een abonnement afsluiten is helemaal handig. Dat is hier zo gebeurd.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.