Laatste nieuws
18.30Populaire BN’er wil op date met Virgil van Dijk: ‘Ik vind hem echt hot'
18.10Kompany: 'Dit heeft geen invloed op mijn motivatie, ik heb hier echt zin in'
18.00Praat mee op VP: Bologna - Internazionale
18.00Handhaving Telstar bewijst: standaardsituaties maken het verschil
17.58Buitenspel: Genee neemt WK-lied op met 134- en 109-voudig Oranje-international
17.58Been spreekt vertrouwen uit bij Feyenoord: 'Club is bij hem in goede handen'
17.53Celtic rekent eenvoudig af met stuntploeg en pakt Schotse dubbel
17.50Koeman en Oranje krijgen advies voor WK in hitte: 'Daar moet je echt op inzetten'
17.50O'Reilly opvolger Gravenberch bij eervolle award
17.50O'Reilly volgt Gravenberch op als beste jonge speler in de Premier League
17.43Quick Boys prolongeert titel in Tweede Divisie na winst op Kozakken Boys
17.41VI Live: FC Volendam en Willem II op gelijke hoogte in bloedstollende finale
17.40Antwerp-fan zet opmerkelijke tattoo van Nederlandse spits: 'Dit heeft niemand'
17.38VI Live: FC Volendam en Willem II virtueel op gelijke hoogte in finale
17.30Farioli dankbaar voor kans bij Ajax: 'Respect voor het mens dat hij is, is groot'
17.2296-voudig Engels international over WK-selectie van Tuchel: 'Het is ongekend'
17.15Feyenoord deelt gevoelige tik uit aan Ajax in spectaculaire mini-Klassieker
17.15Praat mee op VP: Volendam komt terug, stand weer gelijk over twee duels
17.12VI Live: Quick Boys op titelkoers, Volendam doet wat terug tegen Willem II
17.10Slot overtuigd: 'Als dat gebeurt is Liverpool automatisch beter volgend seizoen'
17.10Cristiano Ronaldo moet individuele prijs aan landgenoot laten
17.10Cristiano Ronaldo ziet individuele prijzen aan zich voorbij gaan
17.08Bizarre ontknoping in Tsjechië: Dukla Praag degradeert na drie eigen goals
17.00VI Live: Quick Boys op titelkoers, Eredivisie-terugkeer lonkt voor Willem II
16.54VI Live: Quick Boys stevent af op titel, Willem II draait het helemaal om
16.40VI Live: Quick Boys stevent af op titelprolongatie, Willem II op snelle 0-1
16.40''Utrecht-flop' gaat anderhalf jaar na vertrek voor 10 miljoen euro naar Sporting'
16.30Vijf Spaanse clubs kunnen op laatste dag nog degraderen, Blind en Girona vrezen
16.27Opluchting bij Willem II: 'De fans horen er gewoon bij, was heel zuur geweest'
16.23VI Live: Quick Boys slaat op slag van rust toe en stevent af op titelprolongatie
16.22'Martínez mist oefenduels Argentinië, maar is tijdig fit voor WK-start'
16.20Erik Pieters deelt opmerkelijke Salah-anekdote: 'Hoe kan iemand zo fit zijn?'
16.14VI Live: Eredivisie en Premier League-play offs op punt van beginnen
16.05VP's Linksbuiten van het Jaar: stem nu op Godts, PSV'er Perisic, Önal en meer
16.00''Mysterieus' voormalig toptalent Ajax (21) gaat vertrekken bij AC Milan'
Resultaten x
binnenland
Foto:

Interview Jan Boskamp: "Ik heb vanaf mijn vijftiende nooit meer een dag gewerkt"

Jan Boskamp heeft nooit één dag in zijn leven hoeven werken. Zo vat de authentieke analist zijn lange carrière in het voetbal samen. Je zou bijna vergeten dat de rasechte Rotterdammer naast de nationale knuffelbeer van Veronica Inside ooit een verdienstelijk voetballer en trainer was. "Bij Feyenoord werd alles gezegd, zeker als je iets verkeerd doet."

23-10-2020 10:00 door Sander Berends

"Ik kwam het veld op als wissel en hoor Rinus (Israël, red.) nog roepen naar coach Ernst Happel: 'Wie zet je nou in het veld, joh?' Als je daar niet tegen kunt, ga je eraan onderdoor. Ik heb spelers gezien die heel goed konden voetballen, maar de opmerkingen niet aankonden. Het was een harde leerschool. Mentaal word je daar heel sterk van."

Dat vertelt Boskamp in ELF Voetbal 10, die online en via de bekende winkels te koop is. Daarin neemt verslaggever Jesper Langbroek diens carrière door. Van zijn prille jeugd in het door de Tweede Wereldoorlog getroffen Rotterdam tot zijn huidige baan achter de desk bij Veronica Inside. Bij hoge uitzondering duikt Boskamp met ELF Voetbal in zijn kleurrijke leven en laat vele herinneringen optekenen.

Paaltjes verven

Op zijn vijftiende krijgt Boskamp toestemming om in de jeugd van Feyenoord te komen voetballen, net als zijn vriend Wim Jansen, die twee straten verderop woont en met wie hij altijd op de pleintjes in de volkswijk Oude Noorden in Rotterdam voetbalt. Op Varkenoord gaat Boskamp aan het werk als hulp van terreinknecht ome Jaap Barendregt. "Kleedkamers schoonmaken, paaltjes verven, gras maaien. Ik verdiende meer dan mijn vader. Die moest zich de kolere werken en ik heb vanaf mijn vijftiende nooit meer een dag gewerkt."

Foto:

Boskamp maakt ook deel uit van Oranje dat op het WK van 1978 de finale verliest. Al valt hij tijdens het toernooi maar één keer in. De finale volgde hij noodgedwongen vanaf de tribune. "Het hele stadion was blauw-wit en er zaten zes mensen tussen in een oranje trainingspak. We konden dat WK onmogelijk winnen. Als Nederland had voorgestaan, hadden we nu nog gespeeld. Het thuisland moest gewoon winnen. Maar joh, dat is alweer zo lang geleden."

Kleinzoons

"De jonge mensen van nu weten niet eens meer dat ik voetballer was. Ik kan me niet voorstellen dat het iemand interesseert. Mijn kleinzoons praten alleen maar over Ronaldo en Messi", aldus Boskamp in ELF Voetbal nummer 10. Daarnaast vertelt hij ook uitgebreid over zijn periode in België, het overlijden van zijn vrouw Janny, zijn passie voor het bezoeken van wedstrijden, vriendschap met René van der Gijp, mening over het huidige Feyenoord en zijn gezondheid. "Ik ben twee keer omgevallen en ze hebben twee keer een klontje uit mijn hart gehaald."

In ELF Voetbal nummer 10 zijn ook interviews te lezen met Marten de Roon, Róbert Bozenik, Maxwell en Sanharib Malki. We speelden De Slimste Mens met Kik Pierie, gingen met Silvester van der Water terug naar zijn roots en vier jeugdtrainers over de ontwikkeling en mentaliteit van Nathan Aké. Jip Molenaar en Segun Owobowale vertellen over hun opmerkelijke carrière, Michel Valke stelt zijn Superelf samen en het bijzondere verhaal van cultheld Adebayo Akinfenwa. En nog veel meer!

ELF Voetbal nummer 10 is bij de abonnees op de deurmat gevallen. Online bestellen is een fluitje van een cent. Klik hier en binnen twee, drie werkdagen in huis. Uiteraard ligt hij ook in de winkelschappen. Een abonnement afsluiten is helemaal handig. Dat is hier zo gebeurd.

Foto:




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.