Laatste nieuws
10.48Van der Gijp met tegengeluid Xavi: 'Weet niet waar Heerenveen en Groningen liggen'
10.32Almere City shopt bij Schalke, Volendam bij Juve en Plogmann duikt op bij Cambuur
10.30In woord is Xavi de grote veranderaar bij Oranje, nu nog in daden
10.17Engelse media lyrisch over Premier League-ster: 'Kampioenschap mogelijk met hem'
10.10Antwerp FC denkt opnieuw aan Gudelj, Oosterwolde geland in Rome
10.03Almere City winkelt bij Schalke 04, Plogmann duikt op bij Cambuur
10.03Almere City winkelt bij Schalke 04, Van der Sluis heeft nieuwe club
10.00'Het heilige geloof van trainers: overtuigen terwijl je uit je nek lult'
09.59Voormalig PSV-talent kan Kralingen inruilen voor Denemarken
09.53Gullit snapt lofzang rond Frenkie niet: 'Dan denk ik: waar zit ik naar te kijken?'
09.38Xabi Alonso reageert op uitjouwen Enzo Fernández door Fulham-fans
09.24Roefs ziet contract in Engeland flink opgewaardeerd worden
09.21Reijnders gaat viraal met opvallende post: 'The show looked cancelled...'
09.19'City gaat officieel bod uitbrengen bij Chelsea, sterkhouder staat open voor stap'
09.17Neem nu ook VP+: snelst en meest complete voetbalnieuws, zonder reclame
09.15Blokzijl verlengt na aangegeven vertrekwens alsnog bij FC Groningen
09.10AZ laat Van Duijl vlieguren maken in de Eredivisie
08.58Reijnders achtste scorende Nederlander in Saoedi-Arabië
08.53Feyenoord komt later met reactie op vuurwerkincident, club onderneemt stappen
08.50Valentijn Driessen hoopt dat Xavi meteen debutant oproept bij Oranje: 'Je moet verjongen'
08.37'Met Palmer is een Premier League-titel bereikbaar voor Chelsea'
08.35Ajax doet Van Basten 'zeer': 'Ik ben helemaal klaar met voetbal'
08.30LIVE Transfers: Chelsea heeft vier mogelijke opvolgers voor Fernández op het oog
08.25Vertrek bij PSV mogelijk 'perfecte oplossing': 'Ik twijfel niet aan zijn potentie'
08.25Oranje-bondscoach Xavi wordt dinsdag gepresenteerd en staat pers te woord
08.10Italiaanse pers geeft massaal hetzelfde cijfer aan hattrickheld Malen bij AS Roma
07.53Oosterwolde geland in Rome, City meldt zich in strijd om Gakpo
07.49Gullit stomverbaasd door bekentenis Van der Vaart: 'Dus ik lieg nu?'
07.41Italiaanse media zien Malen na matig WK stralen in Serie A: 'Onkunde van Koeman'
07.40Kogel door de kerk: Cambuur slaat toe op transfermarkt en sluit huurdeal met AZ
07.4021-jarige aanvoerder met 111 profduels verlengt contract: 'Dit is mijn club'
07.30'Malen te goed om spits-experiment bij Oranje te stoppen'
07.26Malen wil na WK vooruitkijken met AS Roma: 'Wat gebeurd is, is gebeurd'
07.15VI Live: NEC hoopt op bezoek bij Bodø/Glimt op klein CL-wonder
07.05'Naam Ajax-verdediger Youri Baas prijkt op verlanglijstje van Bundesliga-club’'
Resultaten x
binnenland
Foto:

Interview Sylian Mokono: "Voel dat ik het niveau van de Eerste Divisie langzaam passeer"

Er staan 46 wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie achter zijn naam. Omgerekend 3.431 minuten. Sylian Mokono is ook dit seizoen een onmisbare basiskracht in het team van Jong FC Utrecht. Met de talentenploeg van de Domstedelingen gaat hij verrassend aan kop in de Tweede Periode. “Met zijn allen hebben we afgesproken: we doen eens gek en laten we vol voor de periodetitel gaan.”

27-11-2020 15:00 door Sander Berends

“Ik merk dat we de juiste balans in ons elftal hebben gevonden”, vertelt de 21-jarige rechtsback van Jong FC Utrecht tegenover ELF Voetbal. “We zijn geen team meer van enkel eerstejaars senioren die moet wennen aan het niveau van de Eerste Divisie. De huidige prestaties vormen de opbouw van onze inzet in de afgelopen seizoenen.”

Na vier wedstrijden heeft de ploeg van interim-trainer Ab Plugboer tien punten verzameld. Dinsdagavond morste Jong FC Utrecht op bezoek bij Jong PSV pas haar eerste twee punten van deze periode. “Onnodig. Er had meer ingezeten. Als team en als individu leverden we maandag een goede wedstrijd af in Eindhoven. De kansen op drie punten kregen we zeker. We laten dit seizoen de andere kant van onszelf zien. Iedereen is heel positief. Ook binnen de club wordt er serieuzer naar ons gekeken. Dan zie je waartoe we in staat zijn.”

Foto:

Mokono merkt dat hij met de ploeg meegroeit. “De wedstrijden beginnen ook voor mij steeds meer op automatismen te lijken. Ik krijg steeds vaker het gevoel dat ik meer kan dan ik kan laten zien. Dat ik het niveau van de Eerste Divisie langzaam aan het passeren ben en ik klaar ben om het in de Eredivisie te laten zien. Maar daarvan heb ik nog niet mogen proeven.”

Trainerswissel

Nu trainer René Hake na het vertrek van John van den Brom is doorgeschoven naar de functie van hoofdtrainer bij het eerste elftal, lijkt dat een ideale kans voor Mokono. “Hij weet wat ik kan. Weet hoe hij mij kan inzetten.” Ab Plugboer heeft het trainersstokje bij Jong FC Utrecht overgenomen. “Hij speelt volgens dezelfde speelwijze als Hake en haalt veel positiefs uit de spelers die zowel wel als niet spelen. Dat doet ons goed.”

Mokono kent zijn opdracht. “Als rechtsback weet ik hoe ik moet staan in de opbouw. Natuurlijk, het hoofddoel is verdedigen. Maar als de mogelijkheid er is om op te komen, moet ik gaan. Is de bal aan de linkerkant dan moet ik naar binnen staan. Daarnaast wordt gestimuleerd om te praten, te coachen. De standaarddingen. Voor elke speler binnen de ploeg zijn de afspraken helder.”

Naast de korte termijndoelstelling ‘periodetitel’ hoopt Mokono met Jong FC Utrecht in het linkerrijtje te finishen. “Met onze kwaliteiten is dat realistisch.” Het huidige seizoen is qua tijdsduur kort. De 38 wedstrijden in de Eerste Divisie worden door de late start in een kortere periode dan normaal afgewerkt. “Ik vind het prettig. Ik voel me fit, herstel snel en ben altijd ready. In de goede fase, waarin we nu zitten, is het al helemaal geen probleem. Goed met je lichaam omgaan, is belangrijk. Maar ook een leuke uitdaging.”

Afgelegde kilometers

“De club begeleidt ons uitstekend. Naast fysieke trainers en fysiotherapeuten hebben we een kitman in dienst die elke dag onze slaap en fitheid analyseert. Elke wedstrijd en training dragen we een soort vest met een GPS-systeem. Daaruit wordt alles afgelezen. In welke zones je loopt, de snelheid die je aflegt, het aantal sprints en de totale afstand tijdens een wedstrijd. Tegen Jong PSV zat ik dinsdag op 10,7 kilometer. Soms haal ik de twaalf, gemiddeld zit ik op elf. Als flankspeler maak ik ook diverse sprints over vijf- tot achthonderd meter, dan haal ik een gemiddelde van rond de twintig kilometer per uur.”

Foto:

“Voor mij is dat niet nieuw. Ik ben als verdediger altijd aanvallend ingesteld. Het voelt als een automatisme. In omschakelmomenten realiseer ik me direct dat ik mijn gebied achterlaat. Als we balverlies lijden, moet ik zo snel mogelijk terug om mijn gebied weer te beschermen. Voordat de tegenstander daar gevaarlijk kan worden.”

Mokono werkt samen met Youssouf Hersi van PlayNowManagement. “Via Hamzah Sadiek, een oud-jeugdspeler van FC Utrecht die nu scout in België is, kwam ik in contact met hem. Na het eerste gesprek voelde het al goed. Hij kende me, wist wat ik kon, wat ik nog meer moest brengen. Tot nu toe is hij alle beloften nagekomen. Youssouf is betrouwbaar en hecht veel waarde aan loyaliteit. Zo ben ik ook. Dat verwacht ik op mijn beurt ook terug. Hij was er voor me in moeilijke en ook in goede tijden.” Het contract van Mokono in Utrecht loopt aan het einde van het seizoen af. “Ik heb nog niets gehoord over mijn toekomst. Ik heb tot nu toe alles gespeeld. Hopelijk kunnen we onze lijn doortrekken. We zitten in een goede fase. Wie weet wat er dit seizoen nog allemaal mogelijk is?”




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.