Laatste nieuws
15.35Suriname stelt Henk ten Cate aan als nieuwe bondscoach
15.25LIVE: Ajax halverwege op voorsprong in vermakelijke Klassieker
15.25BBC meldt nieuws rondom Tomiyasu-deal: 'Die optie heeft hij bij Ajax niet'
15.14El Ahmadi lovend over ontwikkeling Feyenoorder: 'Hij wordt steeds completer'
15.11Bastien acht maanden na beroerte terug bij Fortuna: 'Ik was er bijna niet meer'
15.08Vink ziet voordeel voor Ajax tegen Feyenoord: 'Dat vind ik echt heel raar'
15.05Opmerkelijk: Ajax-speler loopt flinke wond op bij juichen na goal in Klassieker
14.55Heerenveen boekt bij Sparta tweede uitzege en wipt op doelsaldo over Rotterdammers
14.45PSV met de schrik vrij tegen Heracles in doelpuntenfestijn en is winterkampioen
14.45Belgische krant bevestig transfernieuws: Belgische jeugdspeler richting Ajax
14.45Van Persie voelt extra lading van De Klassieker: 'Ik zag teleurgestelde koppies'
14.45Mo Ihattaren geeft tegenstander uit het niets een kus en krijgt lovende woorden
14.45Praat mee op VP: drie Nederlanders in de basis bij Udinese tegen Napoli
14.40Grim spreekt vertrouwen uit in nieuwe Ajax-diamant: 'Doet hem niet veel'
14.35Praat mee op VP: Sunderland met Brobbey en Roefs in basis tegen Newcastle United
14.25ESPN-analisten unaniem eens over spitsendiscussie Ajax: 'Hij is de beste'
14.15Praat mee op VP: Crystal Palace - Manchester City
14.06'Sinds aanstelling van Grim gaat het beter, maar we hebben weinig kunnen genieten'
14.06Heerenveen steekt Sparta voorbij door klinkende zege op Het Kasteel
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
12.15Supporters Feyenoord vol vertouwen naar Klassieker: 'Hij maakt een hattrick'
12.14Van Halst spreekt Spaanse media tegen in De Jong-discussie: 'Snap het niet'
Resultaten x
binnenland

Ajax-doelwit Kamaldeen Sulemana geliefd: "Hij is een atletisch loopwonder"

De naam van Kamaldeen Sulemana zingt behoorlijk rond in Amsterdam. Ajax zou het Ghanese toptalent van het Deense FC Nordsjaelland nauwlettend in de gaten houden. Europees gezien is Sulemana nog een vrij onbekende naam, maar in Denemarken heeft hij zijn stempel al flink gedrukt. “Hij is echt heel goed, een atletisch loopwonder.”

03-02-2021 10:00 door Wessel Antes

In navolging van het waarschijnlijke vertrek van Ajax-aanvaller Quincy Promes, die naar verwachting spoedig bij Spartak Moskou zal tekenen, volgden er al snel speculaties over eventuele vervangers van de vleugelaanvaller. Maandagavond werd duidelijk dat Oussama Idrissi Sevilla tijdelijk zal verlaten om op huurbasis de plek van Promes in te vullen, maar op langere termijn lijkt de Ghanees Kamaldeen Sulemana een reële optie te zijn voor de linkerflank.

Dat Sulemana een interessante speler is voor de toekomst, blijkt uit het enthousiasme waarmee verschillende Deense journalisten over hem spreken: “Kamaldeen heeft in de korte tijd dat hij voor Nordsjaelland speelt exceptionele kwaliteiten laten zien waarover weinig spelers beschikken. Hij heeft niet alleen een wonderbaarlijk loopvermogen, maar weet voor zijn leeftijd goed op welke manier hij zowel zijn snelheid als techniek moet inzetten om gevaarlijk te worden. Voor mij is het nu al duidelijk dat hij op langere termijn dezelfde indruk kan achterlaten bij Ajax als Mohammed Kudus in zijn eerste maanden al heeft gedaan. Hij is echt heel goed,” aldus Troels Bager Thogersen, chef sport van het Deense magazine Tipsbladet.

Zijn collega Thomas Pyndt, tevens werkzaam voor Tipsbladet, deelt het enthousiasme over Sulemana. Al plaatst hij daar een duidelijke kanttekening bij. "Kamaldeen maakt pas kort deel uit van FC Nordsjaelland, waardoor het lastiger is om een beeld van hem te schetsen dan bij Kudus het geval was. Kudus had ondanks zijn jonge leeftijd al veel meer wedstrijden gespeeld in de Superligaen voordat hij naar Ajax vertrok. Daarnaast leek hij fysiek verder te zijn. Er is geen twijfel over mogelijk of Sulemana de kwaliteiten in huis heeft, maar hij moet leren constanter te worden. Het kan allemaal nog net wat productiever, al kan dat aan zijn leeftijd liggen.”

Mocht Ajax inderdaad doorpakken en voor Sulemana gaan, komt daar naar verluidt een flink prijskaartje bij kijken. In de Deense media wordt een bedrag tussen de twaalf en veertien miljoen euro genoemd. “Een enorm bedrag dat voortkomt uit het feit dat Nordsjaelland nog niet staat te springen om Sulemana zo snel al van de hand te doen. Zowel de clubleiding als trainer Flemming Pedersen ziet enorm veel potentie in hem. Daarnaast heeft hij een contract dat pas in 2024 afloopt.”

Tot dusver speelde Sulemana 26 wedstrijden voor het eerste elftal van Nordsjaelland, waarin hij acht keer het net vond. Daarnaast gaf hij drie assists. Sulemana heeft ook al twee interlands voor het nationale elftal van Ghana op zijn naam staan. Sulemana draagt bij Nordsjaelland het rugnummer 10, dat hij overnam van Kudus.

 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.