Vijf jaar maakte de nu 28-jarige verdediger deel uit van de jeugdopleiding van FC Omniworld, de club die in 2009 haar huidige naam Almere City kreeg. "Ik begon met voetbal in de F-jeugd van Buitenboys in Almere. Mijn vader gaf me op voor testdagen bij FC Omniworld, de grootste club van Almere. Ik was acht jaar. Na de laatste sessie werd je naam geroepen. Was je wel of niet gekozen? Ik kreeg gelukkig een positief bericht", vertelt Van der Hoorn in de nieuwe editie van ELF Voetbal, omgedoopt tot Made in Holland Special. Alle vijftig clubs uit de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en Tweede Divisie komen aan bod middels een interview met een (oud-)jeugdspeler, trainer of bestuurslid. De editie is hier online te bestellen.
Open vlakte
"Ik begon bij FC Omniworld in de F3, maar mocht al gauw door naar de F1. Ik ging soms op de fiets naar de club, maar meestal brachten mijn ouders me. Ik ben opgegroeid in Buitenvaart, in het stadsdeel Almere Buiten. Het was nog best een stukje naar de club. FC Omniworld was net verhuisd naar het Fanny Blankers-Koen Sportpark. Toen nog op een open vlakte."

"Om het hoofdveld stond één tribune. We moesten ons omkleden in containers. Pas na enkele maanden stond het kleedkamergebouw er. De club had haar ambities uitgesproken om de stap naar het betaald voetbal te maken (wat gebeurde in 2005, red.), maar veel stond nog in de kinderschoenen." Waarna een verhaal volgt over voetballen op pleintjes in Almere, een gewonnen jeugdtoernooi in Loosdrecht, de overstap naar FC Utrecht, ballenjongen in de ArenA en natuurlijk zijn huidige uitdaging bij Arminia Bielefeld in de Duitse Bundesliga.
Het artikel maakt deel uit van de Made in Holland Special van ELF Voetbal, waarin interviews zijn te lezen met (oud-)jeugdspelers, coaches of bestuurders van alle vijftig clubs in de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en Tweede Divisie. Denk aan Stefan de Vrij, Kenny Tete, Cody Gakpo & Jordan Teze, Jasper Cillessen, Jürgen Locadia en Jeffrey Talan.
De extra dikke Made in Holland Special van ELF Voetbal is voor 6,99 euro verkrijgbaar, de prijs van een normale Special. Naast de supermarkten is hij uiteraard online aan te schaffen. Klik hier voor de link. Fluitje van een cent en binnen twee à drie werkdagen in huis. Een abonnement afsluiten is helemaal handig. Vooral in deze periode. Dat kan hier gemakkelijk via deze link.

