Olivier Boscagli kon zich niet herinneren ooit een wedstrijd met dergelijke statistieken te hebben gespeeld die niet in een zege resulteerde. "Nee, zelfs niet in de jeugd", vertelde de Franse centrale verdediger tegenover ELF Voetbal. "ADO Den Haag zakte diep in met veel man achter de bal, desondanks wisten ze alsnog veel kansen te creëren."
Verklaring
Een echte verklaring had hij niet paraat: "Soms moet je een wedstrijd zoals deze accepteren. Wij hebben er alles aan gedaan, maar het is zoals het is." Al blijft het puntenverlies zuur. "We kunnen nu niets meer aan deze uitslag veranderen. Maar we kunnen er wel van leren op weg naar de volgende wedstrijd tegen Vitesse thuis."
PSV had maar liefst 72 procent balbezit. Naast de al eerder aangegeven vijftien schoten op het doel noteerden de gasten ook nog eens twintig schoten richting doel. De cornerverhouding was 17-1 in het voordeel van de rood-witte brigade van trainer Roger Schmidt. "Ongeacht de uitslag hebben we een goede wedstrijd gespeeld. We kunnen niemand iets kwalijk nemen, alle spelers hebben alles gegeven."
Titel
Door het gelijke spel en de overwinning van concurrent Ajax in Almelo is de achterstand op de koploper opgelopen tot zes punten. De Amsterdammers moeten bovendien nog een inhaalwedstrijd spelen. De titelaspiraties van PSV kunnen in de kast. Alhoewel Boscagli de hoop nog niet helemaal heeft opgegeven. "We moeten niet over de titel praten. Er zijn nog dertien wedstrijden te spelen. We moeten die wedstrijden winnen en dan kunnen we misschien over de titel praten."


