Laatste nieuws
07.05Schreuder begrijpt trots in Nijmegen: 'Maar ik was niet zo blij hoor'
06.54Linssen trekt harde conclusie na nederlaag NEC: 'Dit is Europees voetbal...'
05.05Nejasmic weigert handdoek in de ring te gooien: 'We hebben daar ook Ajax en PSV'
05.05WK-'afvaller' van Oranje kan toptransfer van 25 miljoen euro maken
05.00Champions League-droom NEC lijkt voorbij: ruime thuisnederlaag tegen Bodø/Glimt
04.50Chery legt vinger op de zere plek bij NEC: 'Dat maken zij dodelijk af'
04.50Conference League kan zegen zijn voor Ajax, dat selectie nog niet op orde heeft
04.20Voor het eerst galmt de Champions League-hymne door de Goffert en dat maakt veel los
01.00NEC krijgt Champions League-les: 'Magische avond, geen magische uitslag'
00.14'Fraaie stap lonkt voor Zian Flemming: Champions League-club meldt zich'
00.08Bodø/Glimt maakte gebruik van zwakke plek NEC
00.05Schreuder ziet NEC overklast worden: 'Bodø/Glimt nog beter dan verwacht'

Gisteren

23.52Bodø/Glimt 'verwoest' NEC: 'Het beloofde rock-'n-rollvoetbal bleef uit'
23.49'Ajax en Lazio rond over huurtransfer Sutalo: hoogte van optie tot koop bekend'
23.42Bischoff put hoop uit aansluitingstreffer na 'stomme fouten' NEC
23.33Eerste CL-deelname lonkt voor Hapoel Be'er Sheva, ook Celtic doet goede zaken
23.30Johan Derksen (77) duikt plots op in speelfilm en herschrijft eigen tekst: 'Spontaan een stijve'
23.25'Feyenoord bereikt akkoord: transfersom ongeveer zeven miljoen, keuring gepland'
23.24Chery maakt kennis met dodelijk effectief Bodø/Glimt: 'Straften alle fouten af'
23.10NEC op Rapport: Schreuder en vijf anderen scoren onvoldoende tegen Bodø/Glimt
23.02Dijkshoorn: 'De Finse Messi en de nieuwe Ødegaard, harder kun je niet straffen'
22.55Champions League ver weg: NEC ondanks opleving pijnlijk onderuit tegen Bodø/Glimt
22.55VI Live: De Goffert klapt voor NEC na nederlaag tegen Bodø/Glimt
22.54Via deze omzetting ontsnapte Bodø/Glimt aan de pressie van NEC
22.52NEC komt te laat op gang en staat nu voor hels karwei in Noorwegen
22.50Van Hanegem verbaasd door Feyenoord-kritiek: 'Hoezo? Ik vond hem niet slecht spelen'
22.45VI Live: NEC doet wat terug en brengt marge naar twee
22.45NEC'er wordt dinsdag vader en staat woensdag in de basis: 'We namen het risico'
22.35Schreuder spreekt klare taal over ogenschijnlijke blessure van Nejasmic bij NEC
22.32'Agent Mendes arrangeert ruildeal tussen AC Milan en Man City'
22.20‘Ongekend: zéér slechte grasmat bij Europees duel vanwege optreden Kanye West’
22.15Dingsdag over curieus slot bij Sion: 'Alleen maar rondjes gelopen met Gattuso'
22.15Zorgen om miljoenenaankoop Feyenoord: 'Hij wordt uitgefloten door het publiek'
22.10VI Live: Bodø/Glimt legt NEC op de pijnbank
22.05VI Live: NEC jaagt op comeback tegen Bodø/Glimt
Resultaten x
binnenland
Foto:

Interview Sam Beukema: “Ik ben onverstoorbaarder dan in 2019”

Sam Beukema (22) ontpopt zich meer en meer tot de leider van Go Ahead Eagles. De centrale verdediger is en passant ook clubtopscorer van de club uit Deventer. “Voor het seizoen zei trainer Kees van Wonderen al minstens zes doelpunten van me te verwachten.”

17-03-2021 09:00 door Tim Beck

“Het gaat wel lekker”, vertelt Sam Beukema zonder enige bijbedoeling. Dat het lekker gaat met Go Ahead Eagles is een understatement. De laatste weken pakte de formatie van Kees van Wonderen punt na punt en Beukema zelf is dit seizoen uitgegroeid tot een sterkhouder bij de Deventenaren. Toch zat het hem dit seizoen niet alleen maar mee, want Beukema werd eind 2020 geveld door het coronavirus. “Laat ik vooropstellen dat het een aanslag is op je lichaam. Toen ik op een gegeven moment een blokje om wilde, merkte ik het effect op mijn conditie en spierkracht. Ik dacht eerst: het valt wel mee, want ik had geen zware klachten. Ik ben redelijk snel teruggekeerd, maar heb nog steeds problemen met mijn reuk en smaak. Het is nog niet honderd procent terug. Ik moet veel pittig eten, haha.”

Mentale stap

De coronabesmetting was een hinderlijke onderbreking in een verder vlekkeloos seizoen voor Beukema. Wie dat in de zomer van 2019 had voorspeld, was ongetwijfeld voor gek verklaard. Op dat moment stond Beukema namelijk op de nominatie om te vertrekken bij Go Ahead Eagles. “Na het jaar onder John Stegeman (2018/19, red.) kreeg ik te horen dat ik in principe weg mocht, want de clubleiding vond dat ik me niet genoeg had ontwikkeld. Vanwege mijn arbeidsethos mocht ik blijven meetrainen in de voorbereiding. Dat zorgde ervoor dat ik dacht: Sam, je hebt niets te verliezen en ga nog één keer vol voor je kans. De druk viel van me af, want ik stond bij Go Ahead Eagles immers al voor de uitgang.”

Beukema spreekt zelf van een omslag in mentaliteit. Onder Jack de Gier krijgt hij mede door blessures van anderen de kans in de voorbereiding en maakt hij dusdanig veel indruk dat de trainer niet om hem heen kan. “Dat is een mentaal dingetje geweest, want ik was altijd al ervan overtuigd dat ik genoeg kwaliteit had om door te breken bij Go Ahead Eagles. Ik legde mezelf alleen te veel druk op. Van iedereen die zijn mening gaf, trok ik me iets aan. Ik was heel erg bezig met wat mensen van me zouden vinden. Ik ben onverstoorbaar geworden en kan me beter focussen. Gelukkig is het goed gekomen, want het is te allen tijde mijn doel gebleven om door te breken bij Go Ahead Eagles.”

Foto:
En weer een goal

In een jaar tijd krijgt Beukema twee keer een nieuw contract onder zijn neus geschoven. Daarmee houdt de goed-nieuws-show niet op, want de verdediger is met zeven doelpunten in de competitie ook nog eens de clubtopscorer van Go Ahead Eagles. “Bij elk doelpunt krijg ik weer dertig tot vijftig appjes. Ik krijg veel reacties erop, ja. Het is wel grappig, want trainer Kees van Wonderen zei in de zomer dat hij zes tot acht doelpunten van mij verwachtte. Inclusief beker sta ik nu op acht. Mijn nieuwe doel is tien goals. Nee, er is geen tegenprestatie van de trainer. Hij zei dat hij van een verdediger minimaal zes tot acht doelpunten verwacht in het hedendaagse voetbal, haha.”

Tweede plaats

Met Van Wonderen staat een trainer aan het roer die veel individueel bezig is met Beukema. “Hij hamert van begin af aan op de organisatie. Wat hij me heeft bijgebracht is vooral hoe ik me moet positioneren in verdedigend opzicht. Dat wat hij zelf goed kon in zijn loopbaan. Allemaal details, maar kleine dingen die mijn ontwikkeling bevorderen. Hij heeft niet voor niets jaren bij Feyenoord gevoetbald en interlands achter zijn naam. Na bijna iedere wedstrijd hebben we een moment waarop we bespreken wat goed en slecht ging. Zelfs als ik goed speelde, haalt hij enkele verbeterpunten aan. Dat houdt mij scherp en helpt me om verder te komen.”

De Eredivisie lonkt inmiddels voor Beukema. Clubs uit de hoogste afdeling hebben interesse en ook met Go Ahead Eagles is nog veel mogelijk dit seizoen. “We gaan voor het hoogst haalbare”, klinkt het stellig. “Dat is de tweede plek. Vooraf waren we tevreden met een plaats in de play-offs, maar we willen doorstoten nu het zo goed gaat. Voor het seizoen had niemand dit van ons verwacht, ook gezien het feit dat we de tiende begroting hebben van de Keuken Kampioen Divisie. Er is veel mogelijk de komende tijd en het is daarbij een voordeel dat de druk niet bij ons ligt.”




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.