Laatste nieuws
09.06Valverde: 'Ik had niet verwacht dat Mourinho zo zou zijn'
09.00Van Bronckhorst gaat Van Marwijk voorbij met bijzondere statistiek
08.56Ajax-opponent reageert op toptransfers: 'Mooi dat zo'n speler hierheen komt'
08.45Waterreus schrikt van PSV: 'De urgentie lijkt te ontbreken'
08.26Vermoedelijke opstelling Ajax: kiezen in de defensie, Duits duo op de bank
08.26Vermoedelijke opstelling Feyenoord: Van Bronckhorst moet noodgedwongen wisselen
08.26Inter Miami eert vader van Messi, maar verliest zonder zijn grote ster
08.18Vleugje Neymar in Eredivisie: 'Mag hem als speler en persoon, daarom deed ik dat'
08.15VI Live: FC Utrecht gaat op bezoek bij FC Groningen, Heerenveen tegen Twente
08.14LIVE Transfers: pikante Arsenal-transfer in de maak, Barça verhoogt bod op Rodri
08.07Bij Feyenoord is de rust terug, of is het stilte voor de storm?
08.00Vitesse-supporters houden meer van Mathijs Marschalk dan van Martin Ødegaard
07.57NEC-aanwinst nog niet gesetteld: 'Ik hop van hotel naar hotel, niet ideaal'
07.55Van Bronckhorst knipoogt naar voorspellingen: 'Experts weten het allemaal zo goed'
07.45VI Live: Ajax verloor sinds pijnlijke nederlagen in 2014 niet meer van PEC
07.30VI Live: Feyenoord opent het seizoen met een Rotterdamse derby tegen Sparta
07.16Newcastle-fans wéér weggeblazen door Steur: 'Ajax-fans balen, we begrijpen waarom'
07.15Feyenoord krijgt concurrentie: PSV informeert naar talentvolle verdediger
07.15Cruijff slaat vergaderingen over, maar zet Ajax wel naar zijn hand met grote namen
07.05Stengs maakt statement bij AZ: 'Lekker om dat te bewijzen aan de mensen'
07.00Nieuw seizoen, andere trainer: Míchel zorgt voor unieke Ajax-reeks
06.50Bosz gaat in op bevestigde PSV-transfer: 'Op die positie niet heel dik bezet'
06.50Plug blij met Feyenoord-bekende: 'Goed om erbij te hebben'
06.45Mauro Júnior legt vinger op zere plek bij PSV: 'Dat moeten we snel verbeteren'
06.30Steijn vastberaden na bewogen eerste jaar bij Feyenoord: 'Ik heb geen twijfel'
06.00Toen Aad de Mos moest puinruimen bij PSV
05.55Tadic wil verandering bij NEC-spelers: 'Zag dat sommigen het heel zwaar vinden...'
04.47Ook Fernandez teleurgesteld: "Ik dacht dat we hem na mijn goal wel over de streep zouden trekken"
04.35Mauro Júnior: "Heel teleurstellend dat je één punt overhoudt"
01.22Flamingo: "Altijd als je een fout maakt, wil je dat goedmaken"
01.01Fenerbahçe brengt eerste bod uit op Ueda
01.00Bosz geïrriteerd na puntverlies tegen Fortuna: "Gewoon slecht"
00.50KNVB zet Van der Laan op duel in Zwolle
00.30Heb jij Brandt en Ter Stegen al in je favoriete opstelling gezet?
00.29Wat denk jij dat Ajax gaat doen tegen PEC Zwolle?
Resultaten x
binnenland
Foto:

Georginio Wijnaldum: superster van Schiemond

Een disciplinebeest. Een schoolvoorbeeld. Een opgewekt persoon. Een gangmaker. Een strijder tegen onrecht. Georginio Wijnaldum (30) is als persoon net zo veelzijdig als hij tussen de lijnen is. Door die veelzijdigheid maakte hij indruk in Schiemond, op Varkenoord en tegenwoordig als mondiale voetbalster. Met het Europees kampioenschap wacht een nieuw hoogtepunt voor de sterkhouder van Oranje.

19-05-2021 07:30 door Tim Beck

In het land waar het denken in hokjes in beleid wordt gegoten, valt de Rotterdamse wijk Schiemond begin deze eeuw in de categorie moeilijke buurt. In 2008 wordt Schiemond door het Verwey-Jonker-instituut bestempeld als kindonvriendelijkste wijk van Nederland. Voor het onderzoek is gekeken hoe wijken in 2006 scoren op jeugdcriminaliteit, jeugdwerkloosheid, tienermoeders, achterstandsleerlingen, kindermishandeling en kinderen in armoede. Ironisch, maar niet minder waar: rond dezelfde tijd staat een kind van diezelfde wijk op punt van doorbreken in de Eredivisie. Georginio Wijnaldum is groot geworden in Schiemond. Wanneer zijn moeder naar Amsterdam verhuist, trekt hij bij zijn oma in. De jonge Wijnaldum wil niets liever dan in Schiemond blijven.

Jeugdvriend Ivan Almeida is niet van Schiemond, maar kent net als Wijnaldum de wetten van de straat. Hij is van het iets noordelijker gelegen Spangen. Op dat moment ook niet de allerbeste wijk van Rotterdam. “In onze buurten was altijd iets te beleven”, vertelt hij. “Ruzies, drugs dealen, hoeren. Het hoorde erbij. Niet op onze leeftijd natuurlijk, maar het was makkelijk om mee in contact te komen. Als profvoetballer heb je een bepaalde discipline nodig en dat kon je toen al zien bij Gini. Je moet sterk in je hoofd zijn om niet bezig te zijn met wat in de wijken gebeurde. Wij vonden afleiding in de bal. Gini heeft nooit op een kruispunt gestaan. En mocht hij nagedacht hebben om het andere pad om te gaan, dan was hij sowieso gecorrigeerd door z’n oma. Zij heeft hem geweldig opgevoed. Streng maar rechtvaardig.”

Schiemond is niet meer te vergelijken met de wijk die het begin deze eeuw was, benadrukt Almeida. Het imago is opgepoetst en tegelijkertijd ondervindt Schiemond dezelfde ontwikkeling als het hele land. Er wordt minder gevoetbald op trapveldjes. “Vroeger belde je aan en zei je: kom mee, we gaan voetballen. Vaak hoefde dat niet eens in Schiemond, want er was altijd wel iemand op het veldje. Als de lichten aangingen dan moesten de meeste jongens naar binnen om te eten. Ik zat met Gini in de klas op de basisschool. Niet ieder jaar, maar we kwamen elkaar op het schoolplein sowieso tegen. Iedereen wilde bij hem horen, want dan wist je met zekerheid dat je zou gaan winnen. Op de pleintjes was dat minder het geval, want daar speelde hij tegen oudere jongens. Gini was niet iemand die de bal pakte en dacht: ik zal die oudere gasten eens laten zien wat ik kan. Hij wachtte af, maar het maakte hem niet uit of de tegenstander groot of klein was.”

Foto:

De EK Special van ELF Voetbal telt deze keer 116 pagina's. Natuurlijk worden alle 24 deelnemers behandeld, maar ook interviews met Donyell Malen & Denzel Dumfries, Patrick van Aanholt, Ron Vlaar en EK 88-winnaar Adri van Tiggelen. Adrie van Kraaij vertelt over het tumultueuze EK van 1976, doelman Antonios Nikipolidis over de verrassende titel van Griekenland in 2004, Will Grigg over zijn hype in 2016, Bryan Roy over het EK van 1992 en zijn levensvisie en drie oud-Eredivisionisten lichten hun land door dat als groepstegenstander van Oranje op het EK dient: Ruslan Valeev (Oekraïne), Felix Gasselich (Oostenrijk) en Gorgi Hrisov (Noord-Macedonië).

De EK Special van ELF Voetbal ligt vanaf nu in de winkelschappen en is bovendien online gemakkelijk te koop. Via deze link besteld, betekent de extra dikke Special binnen twee à drie werkdagen in huis. Een abonnement nemen is helemaal handig. Vind hier de link. Stel je welkomstpakket samen en/of kies je welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.