Laatste nieuws
22.40FC Twente-fans maken grootste spandoek ooit en zien overwinning op Go Ahead Eagles
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
21.00Bounida laat voor het eerst van zich horen bij Ajax: 'Eerste en laatste keer'
21.00Van Polen ziet 'oude strijder' verschil maken bij PSV: 'Wát een intensiteit'
20.59Bijzonder interview Kraaij met Mokio
20.45Miedema draagt met goal en twee assists bij aan Shaw-show en ruime zege City
20.36Fanatieke Feyenoord-groepering is het helemaal beu en wil één man zien vertrekken
20.32Perez lyrisch over 'prachtige voetballer' van Ajax: 'Een wereld van verschil'
20.30Schmeichel deelt enorm compliment uit aan Nederlandse PL-sensatie: 'Briljant'
20.20Kane houdt met late 2-2 vanaf elf meter ongeslagen status Bayern in stand
20.13Ekkelenkamp helpt Udinese aan winst op titelhouder Napoli, Inter nieuwe koploper
20.10Van Persie verbaast met Ajax-uitspraken: 'Een beetje een slechte verliezer'
20.10FC Twente-sterkhouder onder de indruk van eigen fans: 'Het was echt bizar'
20.10NAC pakt tegen Utrecht eindelijk weer eens een punt en ontloopt laatste plek
20.05Praat mee op VP: Alavés - Real Madrid
20.00Prachtig: Henderson eert Diogo Jota met viering van eerste Brentford-treffer
19.49Jans geeft verontrustende update bij Utrecht: 'Kan best dat dat niet doorgaat'
Resultaten x
binnenland

Frank Korpershoek: een loopbaan lang Telstar

Ruim 350 wedstrijden speelde Frank Korpershoek (35) in het tenue van Telstar. De teller loopt bovendien nog, want de centrale verdediger is ook dit seizoen weer de ervaren captain van de Velsenaren. Korpershoek mag dan ook met recht een icoon van de club worden genoemd.

19-05-2021 14:00 door Tim Beck

Dit verhaal met Frank Korpershoek verscheen in ELF Voetbal nummer #1 van 2020. 

In de veertien seizoenen die Korpershoek inmiddels voor Telstar speelt, maakte hij van alles mee: succes en tegen-
slag, Jan Poortvliet en Andries Jonker en warme en koude douches. “Het grootste verschil met mijn eerste seizoen is de accommodatie. Tegenwoordig is alles aanwezig om optimaal te presteren. Dat was vroeger wel anders. Toen hadden we een kleedkamer met twee douches, waarvan er één koud was. Het was vaak een heftige strijd wie er als eerste mocht. Wie als laatste aan de beurt was, was zo een uur verder.”

In al die jaren flirtte Telstar meermaals met de afgrond. Grote financiële problemen waren eerder regel dan uitzondering. Als overlevingsstrategie gebruikte de club twee ingrediënten: humor en zelfspot. Toonbeeld is voorzitter Pieter de Waard. “We hebben creatieve mensen binnen de club. Daaraan is door de buitenwereld het labeltje cult gehangen. Het heeft de club helpen overleven, maar voor ons spelers gaat het niet om een blauw kunstgrasveld of kamperen op de middenstip. Voor ons gaat het om zo hoog mogelijk eindigen. Pieter wordt vaak weggezet als iemand die humor belangrijker vindt dan resultaat, maar dat beeld klopt niet. Hij is een winnaar en de reden dat Telstar nog bestaat.”

Op de schouders na zijn laatste wedstrijd afgelopen weekend

Anelka

De carrières van De Waard en Korpershoek lopen redelijk parallel. De eerste staat sinds 2006 aan het roer, terwijl de verdediger een jaar eerder overkwam van de amateurs van DWV. “Ik was twintig jaar, aanvoerder van een hoofdklasser en scoorde als laatste man regelmatig. Ik speelde daarnaast ook een aantal wedstrijden voor het Nederlands amateurelftal en toen ging het balletje rollen. Ik had meerdere opties, maar bij Telstar had ik de meeste kans om te spelen. Ik wist dat ik geen wereldvoetballer van het jaar zou worden, maar was wel benieuwd waar mijn plafond zou liggen. Mijn allereerste wedstrijd voor Telstar was tegen Fenerbahçe. Mijn directe tegenstander was Nicolas Anelka en ik kreeg toen het idee dat er nog wel ruimte voor verbetering was, haha. Het werd 7-0, maar het was een prachtervaring.”

Korpershoek laat zijn studie fysiotherapie vallen en richt zich volledig op voetbal. Waar menig speler op het tweede niveau op een gegeven moment kiest voor zijn maatschappelijke loopbaan, heeft Korpershoek dat nooit overwogen. Al haalde hij wel zijn trainersdiploma’s. “Ik doe al veertien jaar wat ik het allerliefst doe. Ik leef de droom van een kind. Door een samenloop van omstandigheden ben ik al die jaren bij Telstar gebleven. Ik heb vier knieoperaties ondergaan en Telstar heeft altijd constructief met me meegedacht. Ik heb een goed gevoel bij de club en wil dat niet zomaar opgeven.”

Een ode van de supporters




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.