Laatste nieuws
17.05Van der Vaart krijgt veel kritiek na weigering om bij Ajax te werken
17.05Slot neemt Salah niet mee naar Milaan voor Champions League-wedstrijd Liverpool
17.03Bom barst in België: Club Brugge ontslaat Hayen en strikt direct nieuwe trainer
17.00VP-Voetbalkantine: 'Het is terecht dat Slot Salah uit de selectie zet'
17.00Wie is Adin Licina, die Ajax uit de handen van Europese topclubs hoopt te houden?
16.55Bosz klaar voor oud-Feyenoorder: 'Ik vind hem een winnaar, een karakterspeler'
16.45Officieel: Slot zet Salah vlak voor clash tegen Inter uit Liverpool-selectie
16.34FIFA voert maatregel door: elke WK-wedstrijd sowieso twee keer onderbroken
16.30Rood bij FC Groningen na opvallende poging tot tijdrekken
16.22Fortuna Sittard hoort straf voor Hübner na donkerrode kaart tegen Ajax
16.21FCUpdate in het kort: Gözübüyük leidt Klassieker tussen Ajax en Feyenoord
16.20'Pride-wedstrijd' op WK voetbal gaat uitgerekend tussen Iran en Egypte
16.20Duidelijkheid voor Ajax en Feyenoord: KNVB stelt Klassieker-arbiter aan
16.05Grote lof voor PSV'er van Bosz: 'Zorgt ervoor dat we blijven voetballen'
16.00'FIFA dwingt Europese clubs tot betalingen aan Rusland, PSV kreeg Til-ultimatum'
15.56Controverse in Seattle: Iran en Egypte spelen 'Pride Match' op WK
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.08Voorbereidende training met vierentwintig spelers
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
Resultaten x
binnenland

Interview Joëlle Smits: “Speciaal dat er als eerste PSV-speelster een transfersom voor me is betaald”

Joëlle Smits is dit seizoen te bewonderen in het groen van VfL Wolfsburg. Als eerste PSV-speelster ooit werd een transfersom voor haar op tafel gelegd. De 21-jarige Smits moest haar weg zien te vinden in een ander land, een nieuwe taal leren en wennen aan het Duitse voetbal. “Waar ik het moeilijkst aan kan wennen? De taal.”

24-09-2021 16:00 door Amke Streefkerk

Het seizoen 2020/21 is een wedstrijd oud als het hoge woord eruit is: Joëlle Smits verruilt PSV volgend seizoen voor VfL Wolfsburg. “Ik had niet verwacht dat ik op zo’n jonge leeftijd al de overstap naar een internationale topclub zou mogen maken. Ik had een driejarig contract bij PSV en mijn management verteld dat ik goed zat bij PSV.” Al snel realiseerde Smits zich dat Wolfsburg een unieke kans is en met steun van haar familie en vrienden maakt ze de beslissing om Eindhoven te verlaten. Wat de transfer van Smits bijzonder maakt is dat ze de eerste PSV-speelster ooit is die betaald de overstap naar een andere club maakt.

“Het gaf een speciaal gevoel om als eerste speelster ooit voor een transfersom te vertrekken bij PSV, omdat het nog niet veel voorkomt in het vrouwenvoetbal. Ik kreeg er ook een goed gevoel van omdat ik hierdoor wist dat Wolfsburg mij echt graag wilde hebben. Daarnaast vond ik het fijn dat PSV wat overhield aan mijn overstap en zijn ze trots dat ik nu de stap naar een internationale topclub kan maken. Dat ze een bedrag aan mijn transfer overhouden is alleen maar goed voor het Nederlandse voetbal.”

Die Wölfe

Smits wist ruim een jaar van tevoren dat ze Die Wölfe zou komen versterken. “Dat ik al zo vroeg wist dat ik naar Wolfburg zou gaan had geen invloed op mijn laatste seizoen bij PSV. Wel besefte ik naarmate het einde in zicht kwam dat ik veel voetbalmomenten voor de laatste keer bij PSV zou ervaren. Ik realiseerde dat ik PSV echt ga missen.” De voorbereidingstijd die Smits kreeg voor haar overstap zorgde er niet voor dat ze op voorhand met haar hoofd in Duitsland zat. “Omdat ik me in mijn laatste seizoen vooral wilde focussen op PSV dacht ik weinig aan Wolfsburg. In de laatste paar maanden van het seizoen ben ik pas gaan zoeken naar een appartement. Ik vond het fijn om dit te regelen voordat ik officieel naar Duitsland ging zodat ik me daar alleen met voetbal bezig hoefde te houden.”

Nederlands tintje

Eenmaal in Wolfsburg trof Smits een handvol Nederlanders aan. Ze speelt samen met OranjeLeeuwinnen Dominique Janssen, Jill Roord, Shanice van de Sanden en Lynn Wilms. Ook loopt ze Mark van Bommel tegen het lijf bij een clubactiviteit. “Van tevoren belde ik niet met Mark, maar toen ik eenmaal in Wolfsburg zat sprak ik hem samen met zijn assistent Vincent Heilmann. Het was leuk om een praatje te maken met Nederlanders en om het over PSV te hebben. Hij zei dat het goed was om me te zien in Wolfsburg, maar we hebben niet uitgebreid kunnen praten.”

Dit seizoen ervaart Smits voor het eerst hoe het is om in het buitenland te voetballen. “Het fysieke van de Duitse competitie vind ik het grootste verschil met Nederlands voetbal. Ik heb door mijn blessure tot nu toe niet veel wedstrijden kunnen spelen in de Bundesliga, maar als ik kijk naar fitheid en het fysiek van de tegenstanders dan verschilt dit enorm.”




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.