Laatste nieuws
02.10Zorgwekkende beelden uit New York, twee dagen voor WK-finale
00.40'AZ moet miljoenen betalen voor gedroomde opvolger van De Wit'
00.06Van der Gijp haalt hard uit en is géén fan: 'Het is gewoon een enorme k*tkeeper'
00.00'Oogappel' van Van Hanegem: 'Wat had ik die stap naar Feyenoord graag gemaakt'

Gisteren

23.47'Diep geraakte' Gosens loopt leeg over vertrek bij Fiorentina
23.43'Ipswich laat Van Oevelen overvliegen en wil recordtransfer razendsnel afronden'
23.34'Belgische topclub troefde Spurs en Villarreal af in strijd om gewilde doelman'
23.22Van Bommel deelt angstaanjagend verhaal: 'Hij stond met een pistool te wachten'
23.10Van Oevelen vliegt naar Ipswich om transfer af te ronden
23.08Aubameyang naar Deportivo La Coruña
23.04Nieuwe wending in Turks gokschandaal: bestuurders topclubs opgepakt
22.55AD: 'Ajax heeft 'goede hoop', WK-revelatie mikt op reünie met Míchel'
22.53Alderweireld trots na Antwerp-overname: 'Dat heeft ons bijzonder geraakt'
22.44Valentijn Driessen doet onthulling over Dick Advocaat: 'Zou hij graag nog willen'
22.42Update: 37-jarige Aubameyang tekent definitief voor twee seizoenen in La Liga
22.36Konaté eerlijk over troostfinale: 'Natuurlijk wil niemand die spelen'
22.25Opnieuw arrestaties in Turks voetbalschandaal, onder andere bij topclubs
22.25WK-teleurstellingen op een rij: 'Zij zijn het lachertje van dit WK'
22.10Internet gaat los na opvallende transfer Real Madrid: 'Welkom, Cody Gakpo!'
22.08Elfrink waarschuwt: 'Als PSV-supporter moet je er helemaal niet blij mee zijn'
22.07Waarom Besiktas-fans massaal naam van Salah scandeerden bij presentatie Trossard
22.00Ontwikkelingen na flirt met Ajax: 'Gesprekken muurvast, Benfica ook in de markt'
21.59Comeback Utrecht tegen Nagasaki, nieuwelingen debuteren bij Fortuna
21.52Spectaculaire oefenzege Telstar, nieuwelingen debuteren bij Fortuna
21.46Overzicht: alle inkomende en uitgaande zomertransfers in de Eredivisie
21.42'Gevallen grootmacht hoopt WK-finalist Tagliafico (33) te verleiden tot transfer'
21.40Veldman reageert op transferplannen Heerenveen: 'Er lekt gelukkig weinig uit'
21.32Vaessen werkt met mental coach: 'Emotie moet niet té veel omhoog schieten'
21.30Vahle zet grote vraagtekens bij mogelijke Ajax-deal: 'Dan kan die zomaar klappen'
21.10Jonker: 'Hoezo moet dat? Ik vind dat zulke rare ideeën van mensen'
21.07Vermoedelijke opstellingen WK-finale: enkele vraagtekens bij Argentinië
20.59Afscheid gaat Deschamps niet in de koude kleren zitten: 'Beste wat me ooit is overkomen'
20.55Nieuw contract Ederson na mislukte transfer, transfer Hatzidiakos rond
20.55Nieuw contract Ederson na mislukte transfer, nieuwe club voor Hatzidiakos
20.53Harde woorden van Weghorst na WK: "Dit zal ongetwijfeld weer iets gaan oproepen"
Resultaten x
binnenland
Foto:

Interview Etiënne Vaessen: "Tijdens de worsteling zag ik plotseling een enorm mes"

Lange tijd schrok hij 's nachts herhaaldelijk wakker. Zag Etiënne Vaessen een mes op hem afkomen. Een nachtmerrie die het gevolg was van het moment dat hij als beveiliger van de Mediamarkt werd neergestoken. De gevolgen ziet de doelman van RKC Waalwijk altijd terug op zijn lichaam. Mentaal verdwijnt het litteken steeds verder naar de achtergrond. "Nieuwe spelers vragen vaak wat er is gebeurd als ik mijn shirt uittrek."

08-10-2021 14:00 door Sander Berends

De tragische gebeurtenis dateert van 22 maart 2014. "Een datum die ik nooit meer vergeet. Een datum die ik straks ook als tattoo wil laten aanbrengen." De doelman werkt die zaterdag net drie weken als beveiliger bij de Mediamarkt in Breda, vertelt hij in ELF Voetbal nummer 10 die vandaag is verschenen en online via deze link handig en gemakkelijk is te bestellen. "Samen met een collega stond ik bij de deur om in te grijpen als er sprake was van diefstal. Plotseling werd een jongen betrapt die een iPad ontvreemdde en daarmee de winkel uitrende. Ik wilde me bewijzen. Dit was de eerste keer dat ik een aanhouding moest verrichten. Ik ging die jongen achterna. Na honderd meter kreeg ik hem te pakken, waarna een worsteling ontstond. Plotseling zag ik een enorm mes."

Bloed

Vaessen spreidt zijn handen en houdt ze zo’n dertig centimeter uit elkaar. "Zo lang. Ik voelde toen niets, maar zag veel rood aan de zijkant van mijn lichaam. Ik veegde mijn hand daarlangs en die zat helemaal onder het bloed. Toen ik me daarover verwonderde, rende die jongen weg, pakte zijn fiets en verdween uit ons gezichtsveld. Mijn collega aan de deur was achter me aan gerend en boog zich over me heen. ‘Het valt wel mee’, antwoordde hij op mijn vraag of ik flink bloedde. Achteraf gaf hij toe dat hij dat alleen zei om me gerust te stellen. Ik voelde niets. Waarschijnlijk door de adrenaline die door mijn lijf gierde. Ik zat in een soort trance. De pijn kwam pas later die dag."

Foto:

"Mijn geluk was dat de Mediamarkt op een gemakkelijk bereikbare locatie in Breda ligt. De politie en een ambulance waren snel ter plaatse. Binnen twee, drie minuten. De dader kon niet meer gevonden worden." Hij laat een nieuwe foto zien op zijn mobiele telefoon. Vaessen ligt in een ziekenhuisbed. Op de rechterkant van zijn lichaam een enorm verband. "Ik moest vijf dagen in het ziekenhuis blijven. Gelukkig bleken er geen vitale organen in mijn lichaam geraakt. Mentaal liep ik nog zeker een halfjaar rond met de gevolgen. Dan droomde ik weer van een mes. Anderhalve maand na de steekpartij is de dader pas opgepakt."

Opsporing Verzocht

"De zaak kwam voor in Opsporing Verzocht. Daar heb ik mijn verhaal nog een keer moeten doen. Gelukkig onherkenbaar. Er waren camerabeelden beschikbaar en die zijn duidelijk ingezoomd uitgezonden. Diezelfde avond is die jongen gepakt. De volgende ochtend werd ik door de politie gebeld met die mededeling. Hij bleek net als ik destijds zeventien jaar. Hij verbleef in een internaat en had geld nodig", waarna Vaessen vertelt over de rechtszaak, de straf van de dader, de huidige littekens en meer.

Het onderwerp komt ter sprake in de rubriek Viervoeters waarin we gaan wandelen met de profvoetballer en zijn hond. Hij vertelt daarin over het tragische overlijden van de vorige hond, van welke teamgenoot hond Rylie afkomstig is, de switch in de A-jeugd die hij toen pas keeper werd, zijn komst naar RKC Waalwijk, de aanstaande bruiloft met zijn Hongaarse vriendin, zoon Zian en zijn tattoos. Zo bestaat het grootste deel van zijn linkerarm nu uit een leeuw. "Mijn eerste tattoo. Mijn sterrenbeeld. Bovendien het symbool van nooit opgeven. Ik hoorde vooraf dat tattoos verslavend werken. Ik kan nu zeggen dat het klopt."

In ELF Voetbal nummer 10 ook interviews met PSV-talent Yorbe Vertessen, Feyenoord-aanwinst Marcus Pedersen, Julian Rijkhoff die Ajax verrassend inruilde voor Borussia Dortmund en PSV-youngstar Fodé Fofana. We speelden De Slimste Mens met sc Heerenveen-routinier Siem de Jong, spraken ESM Gouden Schoen-winnaar Robert Lewandowski, tekenden het verhaal achter het Bob Marley-shirt van Ajax op, maakten een overzicht van tien stadions die je moet bezoeken voordat ze straks gesloopt worden en vroegen Michael de Leeuw van FC Groningen over zijn tijd met Bastian Schweinsteiger bij Chicago Fire.

ELF Voetbal 10 ligt sinds vandaag in de winkelschappen en is bij de abonnees op de deurmat gevallen. Online besteld is binnen twee à drie werkdagen in huis. Vind hier de link. Een abonnement is helemaal handig. Vind daarvoor hier de informatie. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit!

Foto:




Aanmelden
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
superelf Laatste: SuperELF Michael de Leeuw: Goirlese goalgetter
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.