Laatste nieuws
12.42WK-held Krul kiest voor opvallende carrièreswitch: 'Daar hoop ik op'
12.40Ajax identificeert verdachten na vuurwerk tegen FC Groningen én doet aangifte
12.38'Vredesprijs' voor Trump tijdens WK-loting? Kritiek op FIFA zwelt aan
12.25Nieuw wapen tegen tijdrekken: FIFA voert 'verplichte geneestijd' in
12.00Clubloos bestaan gaat Curaçao-doelman Room goed af, maar daar komt verandering in
11.57Voormalig Ajax-keeper ontvangt doodsbedreigingen na blunders in Champions League
11.55Kenneth Perez: 'Het lijkt me geweldig om een succestrainer te zijn, maar...'
11.50LIVE: Oranje krijgt duidelijkheid, toeleven naar WK-loting in Washington begonnen
11.22Slot ziet hoop voor Liverpool na nieuwe tegenslag: 'Eén bal verwijderd...'
11.15Mossou ziet 'thuisblijfwedstrijd' van PSV dit weekend: 'De angstgegner'
11.15Dubbele klap voor FC Utrecht: twee spelers maanden aan de kant wegens blessureleed
11.05Buitenspel: Valente laat van zich horen na geruchten over relatie met influencer
11.00VP-Voetbalkantine: 'Feyenoord moet Zerrouki nog een kans geven in De Kuip'
10.41Mossou ziet aparte situatie bij Ajax - Groningen: 'Mogen zich best genaaid voelen'
10.15Opta voorspelt: zoveel kans maakt Oranje momenteel op de eindzege van WK 2026
10.10Feyenoord-vertrek realistisch scenario: 'Het buitenland zou ik mooi vinden'
09.55Dit is de potindeling voor de WK-loting: Oranje weet waar het aan toe is
09.55Farioli aangeslagen na uitschakeling Porto: 'Blessure De Jong klap voor iedereen'
09.53Appeltje eitje of poule des doods: de gunstigste en zwaarste loting voor Oranje
09.52Pak de agenda erbij: op deze datum wordt speelschema van WK 2026 bekend
09.45Schreuder vaart eigen koers bij NEC: 'Wil niet dat het hier een kippenhok wordt'
09.44Indrukwekkende beelden: spelers De Graafschap als helden ontvangen in Doetinchem
09.30Keane kookt van woede na United-gelijkspel: 'Hoe hij inviel...'
09.30Van der Gijp geconfronteerd door bekende coach: 'Ze snappen de grapjes niet'
09.24Driessen ziet Feyenoord belangrijke slag slaan: 'Het lijkt nu toch aanstaande'
09.09Branie bij gastland WK 2026: 'Wij kunnen het toernooi winnen'
09.05WK-loting Oranje: Trump, 'halftimeshow' en de ene grote naam na de andere
09.00Live Transfers: Engelse topclub wil Carlos Baleba, Werner-transfer al in de maak
08.50EK O19 geeft Nederlands dorp boost: 'Smullen om zulke talenten om de hoek te zien'
08.45Snoei ziet één Ajax-speler voor frisse wind zorgen: 'Het brengt wel iets teweeg'
08.45Voor het eerst met 48 landen: hoe ziet de groepsfase van het WK eruit?
08.25Mossou verdedigt Liverpool-'lafaard': 'Dun lijntje tussen macht en gemakzucht'
08.20Door merg en been: eerbetoon aan José Antonio Reyes roert vader tot tranen
08.05Telstar gaat belangrijke kracht kwijtraken: 'Hoop een mooie vervolgstap te maken'
07.50Spaan is fan van groot Ajax-talent: 'Vergeleken met hem viel Blokzijl negatief op'
Resultaten x
binnenland

De slimste mens met… Siem de Jong over polarisatie, podcasts luisteren en Christian Eriksen

Dat de Heineken-ontvoering best een lezenswaardig boek is, maakt voor de perceptie allang niet meer uit. Het werk van wijlen Peter R. de Vries is uitgegroeid tot symbool van de weinig ontwikkelde voetballer. Om dat beeld onderuit te halen gaan we verder met de serie De Slimste Mens Met… Voor de vierde editie kruist verslaggever Tim Beck de degens met sc Heerenveen-middenvelder Siem de Jong (32).

26-10-2021 14:11 door Tim Beck

Inmiddels is De Jong bijna vijftien jaar een bekend gezicht in het Nederlandse voetbal. Al zijn z’n hoogtijdagen uit zijn eerste periode bij Ajax al even geleden. “Toen ik naar Newcastle United ging had ik een ontwikkeling als Georginio Wijnaldum voor ogen, maar in het eerste jaar in Engeland was ik geblesseerd en het tweede jaar werd ik vooral gebruikt als invaller. Ik had weinig geduld en liet me vervolgens direct verhuren aan PSV. Het is de enige keuze waarvan ik soms denk: was het wel zo slim? Had ik niet langer op mijn kans moeten wachten? Maar bij PSV speelde Luuk en het was zo speciaal om samen met hem te spelen.”

Na zijn avontuur in Eindhoven keert De Jong nog terug bij Ajax, maar het niveau dat hij in 2011 tijdens de kampioenswedstrijd tegen FC Twente haalt, heeft hij niet meer. “Aan die wedstrijd word ik nog vaak herinnerd, ja. Dan word ik bedankt voor de derde ster. Dat blijft het meest magische moment van mijn loopbaan. We hadden dat jaar ook een vriendenploeg, want met veel van mijn medespelers van toen heb ik nog contact."

"Met Christian Eriksen ook. Ik was in Marbella in een pizzeria toen hij die hartstilstand kreeg. Ik was pizza’s aan het afhalen en tegelijkertijd belde ik met een vriend die de wedstrijd zat te kijken. Ik ben nog teruggereden naar het hotel, maar ik was in shock. Gelukkig was het een kort stukje en eenmaal terug was het hopen op het beste. Als ik eraan terugdenk, dan krijg ik nog kippenvel. Een heel heftige ervaring.”

Het kippenvel staat letterlijk op zijn armen als hij erover praat, maar De Jong schakelt vervolgens net zo snel weer over naar het slotstuk van De Slimste Mens. Voor de finale wordt de fotograaf opgetrommeld als quizmaster. Met een achterstand van bijna tweehonderd seconden (198 om 391 seconden) ziet het er niet goed voor me uit. Ik sprokkel iets terug, maar om écht aanspraak te maken op de zege had ik van de onderwerpen Isaac Newton, Oasis en de vijf beste autobandenmerken minstens vier van de vijf antwoorden goed moeten hebben.

Ik blijf hangen bij twee en hier en daar heeft ook De Jong er nog eentje goed. Uiteindelijk velt hij het vonnis na de vraag wat hij weet over zanger Pharrell Williams. Zodoende wordt mijn teller teruggebracht tot nul, terwijl De Jong nog liefst 166 seconden op zijn klokje heeft staan.

Siem de Jong

Het volledige interview is te lezen in ELF Voetbal nummer 10. Daarin ook interviews met PSV-talent Yorbe Vertessen, Julian Rijkhoff die Ajax verrassend inruilde voor Borussia Dortmund, Feyenoord-zomeraanwinst Marcus Pedersen, PSV-youngstar Fodé Fofana en het levensverhaal vol tegenslagen van RKC Waalwijk-keeper Etiënne Vaessen. We spraken ESM Gouden Schoen-winnaar Robert Lewandowski, tekenden het verhaal achter het Bob Marley-shirt van Ajax op en maakten een overzicht van tien stadions die je moet bezoeken voordat ze straks gesloopt worden.

ELF Voetbal 10 ligt sinds vorige week in de winkelschappen en is bij de abonnees op de deurmat gevallen. Online besteld is binnen twee à drie werkdagen in huis. Vind hier de link. Een abonnement is helemaal handig. Vind daarvoor hier de informatie. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.