Laatste nieuws
15.35Suriname stelt Henk ten Cate aan als nieuwe bondscoach
15.25LIVE: Ajax halverwege op voorsprong in vermakelijke Klassieker
15.25BBC meldt nieuws rondom Tomiyasu-deal: 'Die optie heeft hij bij Ajax niet'
15.14El Ahmadi lovend over ontwikkeling Feyenoorder: 'Hij wordt steeds completer'
15.11Bastien acht maanden na beroerte terug bij Fortuna: 'Ik was er bijna niet meer'
15.08Vink ziet voordeel voor Ajax tegen Feyenoord: 'Dat vind ik echt heel raar'
15.05Opmerkelijk: Ajax-speler loopt flinke wond op bij juichen na goal in Klassieker
14.55Heerenveen boekt bij Sparta tweede uitzege en wipt op doelsaldo over Rotterdammers
14.45PSV met de schrik vrij tegen Heracles in doelpuntenfestijn en is winterkampioen
14.45Belgische krant bevestig transfernieuws: Belgische jeugdspeler richting Ajax
14.45Van Persie voelt extra lading van De Klassieker: 'Ik zag teleurgestelde koppies'
14.45Mo Ihattaren geeft tegenstander uit het niets een kus en krijgt lovende woorden
14.45Praat mee op VP: drie Nederlanders in de basis bij Udinese tegen Napoli
14.40Grim spreekt vertrouwen uit in nieuwe Ajax-diamant: 'Doet hem niet veel'
14.35Praat mee op VP: Sunderland met Brobbey en Roefs in basis tegen Newcastle United
14.25ESPN-analisten unaniem eens over spitsendiscussie Ajax: 'Hij is de beste'
14.15Praat mee op VP: Crystal Palace - Manchester City
14.06'Sinds aanstelling van Grim gaat het beter, maar we hebben weinig kunnen genieten'
14.06Heerenveen steekt Sparta voorbij door klinkende zege op Het Kasteel
13.55Ajax-fans snappen niets van passeren één speler: 'Dan wil je gewoon niet winnen'
13.54Praat mee op VP: Nottingham Forest - Tottenham Hotspur
13.48Keuzes Van Persie gekraakt: 'Vind Feyenoord geen kampioensteam'
13.45Smaakmaker Feyenoord staat voor eerste Klassieker: 'Beetje een klein kind'
13.30Praat mee op VP: FC Twente - Go Ahead Eagles
13.22Grim verrast met opstelling Ajax: 17-jarig talent start in De Klassieker
13.15Feyenoord-duo onderuit gehaald door El Ahmadi: 'Daardoor verloren'
13.10Valente hoopt dat kleine Luciano in de Klassieker naar boven komt
13.05Feyenoord-aanvaller op zoek naar eerste goal in topduel: 'Arne Slot zei altijd...'
12.54Kraay spot Godts van Cambuur en prijst verdediger: 'Hij is beter dan Sutalo'
12.45Eredivisie-doelman doet opvallende sollicatie: 'Wie weet sta ik nu op het lijstje'
12.43Bekend familielid Jordi Cruijff reageert op Ajax-geruchten: 'Spreek hem vaak'
12.35Ajax-huurling Rijkhoff imponeert op nieuwe positie: 'Echt heel goed'
12.17Maduro lyrisch over Ajax-jongelingen: 'Daar gaan ze heel veel plezier aan beleven'
12.15Supporters Feyenoord vol vertouwen naar Klassieker: 'Hij maakt een hattrick'
12.14Van Halst spreekt Spaanse media tegen in De Jong-discussie: 'Snap het niet'
Resultaten x
binnenland

Interview Chedric en Jürgen Seedorf: "Ajax werd van een familieclub plotseling een bedrijf"

Clarence Seedorf kan terugkijken op een glansrijke voetbalcarrière. Voor zijn jongere broers Jürgen en Chedric lonkte eenzelfde toekomst. Het liep anders. Waar Jürgen na zijn afscheid als voetballer een nummer één hit scoorde op Hawaï, hield Chedric zijn voetballoze periode slechts drie maanden vol. Nu is hij trainer van AFC Onder 21. "Ik werd gebeld tijdens de Afrika Cup 2019 in Egypte."

19-11-2021 10:00 door Sander Berends

"Clarence was met Patrick Kluivert bondscoach van Kameroen en vroeg me mee, een uitdaging die ik niet kon laten liggen. Ik werd daar gebeld door het hoofd jeugdopleiding van AFC. Ze hadden via een ouder vernomen dat ik misschien beschikbaar was. Met spoed zocht de club een trainer voor de Onder 18", vertelt Chedric in de extra dikke Familiespecial van ELF Voetbal, die afgelopen maand is verschenen en via deze link handig en gemakkelijk online is te bestellen.

Oranje

Net als Jürgen stond hij binnen de jeugdopleiding van Ajax te boek als een groot talent. "Ik meldde me op mijn zesde bij AS'80 in Almere. Na ruim een jaar kon ik al naar Ajax. Ik ging toch tegelijk met jou?" Jürgen: "Ja, ik heb vijf jaar bij AS'80 gespeeld voordat ik de stap kon maken. Vanaf het binnenkomen, verliep alles positief. In de Onder 16 werd ik aanvoerder en daarna belandde ik ook bij Oranje Onder 17 onder Ronald Koeman en Johan Neeskens. Maakte ik samen met mijn ploeggenoten Andy van der Meyde en Darl Douglas, die een jaar ouder waren, en Kevin Bobson deel uit van een lichting met jongens als Theo Janssen, Dirk Kuyt en Pascal Bosschaart."

"Ik zag Clarence als voorbeeld en kon me aan hem spiegelen. De Ajax-opleiding onder leiding van Louis van Gaal en Co Adriaanse was top. Ik zag mezelf al in de ArenA schitteren." Chedric begrijpt het gevoel. "Ik haalde met Oranje Onder 17 de halve finale van het EK. Met Maarten Stekelenburg, Rafael van der Vaart, Klaas-Jan Huntelaar, Robin van Persie, John Heitinga en nog vele andere talenten hadden we een toplichting."

Sfeer

De verhuizing van De Meer naar De Toekomst ervoeren de broers als een cultuurverandering. "Ajax werd van een familieclub plotseling een bedrijf", vertelt Jürgen. Chedric lacht. "Ineens kleedden we ons om in schone kleedkamers en zag alles er modern uit. De sfeer was totaal anders. Ik heb de gevolgen anders ervaren dan Jürgen. Ik ben ruim tweeënhalf jaar jonger, maar ik begrijp hem wel." Zijn broer legt uit. "In de A1 kwam de stap naar de selectie dichtbij. Ik hoopte al eens mee te trainen of in een oefenduel te worden ingezet, maar ik belandde op de bank. Ik moest wedstrijden warmlopen zonder erin te komen. Ik wist niet wat ik meemaakte. Om me heen zag ik medespelers die zeker niet beter waren, contracten tekenden. Ik hoorde helemaal niets. Ik ben nog steeds verbaasd over die situatie."

Waarna de broers uitleggen waarom ze in 1999 allebei vertrokken bij Ajax. En hoe het vervolg van hun carrière verliep. Avonturen bij Real Madrid, Internazionale, in Italië, Spanje en ook in Nederland. Jürgen is nog steeds verbaasd over zijn periodes bij RKC Waalwijk en De Graafschap. Bij PEC Zwolle strijdt hij medio 2011 voor een laatste kans in het Nederlands profvoetbal. "Ik wilde nog één keer alles op alles zetten. Ik was dertig. Begon op amateurbasis en zou na vijf wedstrijden een contract krijgen. Een mooie uitdaging. Alles leek te kloppen." Totdat het noodlot hem tartte. Als reggaezanger Joggo timmert hij sindsdien hart aan de weg. "Op Spotify heb ik 41 duizend streams per maand." Chedric vertelt alles over zijn Seedorf Talent Development Group. En nog veel meer.

Het volledige artikel van de broers Seedorf is te lezen in de extra dikke Familiespecial van ELF Voetbal. We gingen voor deze bijzondere editie ook op bezoek bij Martin, Tijjani en Eliano Reijnders, bij vader Kenneth en zoon Kenzo Goudmijn, bij familie Van Kemenade op trainingscomplex De Herdgang van PSV en de tweeling Jari en Luc de Koning. Niet alleen bekend als assistent-scheidsrechter, ook als het DJ-duo DJ Twinz. Daarnaast spraken we met Quinten Timber over zijn tweelingbroer Jurriën, met vader Jeffrey Lang over zoon Noa, met het voormalige pleeggezin van Abubakari Yakubu over diens tragische leven, met Jesjua Angoy Cruijff over grootvader Johan en we liepen een dagje mee bij DHSC in Utrecht, de club van de familie Sneijder. Daarnaast een overzicht van de bekendste families met drie generaties profvoetballers, de succesvolle topsporters binnen de familie van bekende profvoetballers, een overzicht van de (klein)zonen van regeringsleiders en nog veel meer!

De Familiespecial van ELF Voetbal is bij de abonnees op de deurmat gevallen en verkrijgbaar bij de bekende boekhandels. Online bestellen is helemaal handig. Via deze link snel en gemakkelijk gebeurd. Binnen twee à drie werkdagen in huis. Een abonnement nemen is helemaal handig. Via deze link zo gedaan. Elke editie per direct automatisch op de deurmat. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.