Laatste nieuws
05.05Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
02.10Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
Resultaten x
binnenland

Internazionale – Liverpool: The rise of Fernando Torres

Woensdagavond spelen twee Europese grootmachten tegen elkaar. In het San Siro (of Giuseppe Meazza, kiest u maar), ontvangt Internazionale Liverpool, een affiche dat al veertien jaar niet meer op de rol stond in officieel verband. Ook in 2008 was het strijdtoneel de achtste finale van de Champions League. Er stond een nieuwe ster aan het firmament.

16-02-2022 08:28 door Jan Willem Spaans

We’re gonna bounce in a minute! Ze kondigen het netjes aan op The Kop, en in uitvakken. Alles is op Anfield nog rooskleurig. Rafa Benitez heeft een matige ploeg twee keer in drie seizoenen tot in de Champions League-finale geloodst. Het ontbrak aan een topper in de voorhoede. Lees maar mee. Djibril Cissé, Milan Baros, Craig Bellamy, Peter Crouch, Dirk Kuyt: allemaal geen spelers die geboren werden als doelpuntenmaker. Daartoe is in de zomer van 2007 Fernando Torres gehaald. Dat was een gevoelige slag: Manchester United had de Spanjaard al jaren op de korrel, maar El Niño weigerde het vertrouwde rood-witte Madrileense nest te verlaten. Voor zijn landgenoot Benitez, een Real-supporter, wilde hij het toch doen.

Springen dus. His armband proved he was a Red. You’ll Never Walk Alone, it said. We bought the lad from sunny Spain. He gets the ball and scores again. Fernando Torres, Liverpool’s number nine. Torres is meteen een hit. In zijn eerste thuiswedstrijd tegen Chelsea tekent hij voor de fraaie 1-0. Na een beroerde start in de Champions League plaatst de ploeg zich toch bij de laatste zestien. Opnieuw dankzij Torres, die al snel telepathisch functioneert met boegbeeld Steven Gerrard. In Milaan heeft de ploeg een 2-0 voorsprong te verdedigen. De ploeg van Roberto Mancini is in die jaren ongenaakbaar in de Serie A. Tachtigduizend tifosi gelóven in de comeback.

Liverpool overleeft de eerste helft vol blauw-zwarte druk. Inter komt na de pauze met tien te staan, maar Zlatan Ibrahimovic blijft een lastig baasje. Het is aan Torres om aan alle onzekerheid een eind te maken. De man met het jongensgezicht wordt ingespeeld, draait weg bij Cristian Chivu en schiet kiezelhard in de hoek achter Júlio César. Liverpool haalt de kwartfinale, waarin het – met hulp van de Spanjaard – afrekent met Arsenal. Pas tegen Chelsea stokt de rode machine.

Torres wordt een idool van Anfield, in het bijzonder bij de vrouwelijke supporters. De spits kwakkelt met zijn lichaam. Benitez, door falend transferbeleid, pleegt roofbouw op zijn parel doordat er werkelijk niemand voorhanden is die hem degelijk vervangt. Met Spanje wint hij het EK én het WK. Met Liverpool, daarentegen, pakt hij geen enkele prijs. Zelfs de adoratie van de aanhang vervaagt in een klap als hij de club, afgezakt naar de middenmoot, inruilt voor Chelsea. In de bestuurskamer van Liverpool klinken de champagneglazen na vertrek van hun talisman.

De medische rapporten wijzen uit dat de wervelwind van de periode 2007-2010 nooit meer de oude zal worden. Hij is, 26 jaar oud, té versleten. Op Stamford Bridge verovert hij medailles bij de vleet, maar zijn bijdrage in het blauw is minimaal. Hij kan niet meer, en bij het hoogmoedige Chelsea is het altijd een stuk killer dan bij Liverpool. De adoratie van het publiek voelt hij nooit meer zoals op die dinsdagavond in maart 2008. Tot hij, inmiddels een dertiger, terugkeerde bij zijn Atleti. Hij reed naar Don Oso, bestelde zijn hamburger en was thuis. El Niño was nu een man.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.