Laatste nieuws
02.00'Quincy Promes probeert politie om te kopen in Rusland, onderzoek gestart'
00.25Column Willem van Hanegem | Ajax geeft doelpunten weg alsof ze in de tweede divisie spelen
00.25Van ‘excuus-mail’ tot ziedende Femke Halsema: lees hier alles over de crisis bij Ajax

Gisteren

23.55Dick Advocaat bevestigt ‘serieus’ in gesprek te zijn met Curaçao over functie als bondscoach
23.53Driessen doet bizarre claim: 'Ajax-fans willen blijven staken tot rvc vertrekt'
23.50Te Kloese brengt Feyenoord-plannen aan het licht: 'Dat moet gebeuren'
23.48Jong Ajax is opvallend woest op Amevor: ‘Ben je wakker? Mafklapper! Idioot!’
23.45Vader Ramsdale woedend op Carragher: 'Je bent een schande'
23.42‘Ajax denkt aan duo als tijdelijke vervangers voor ontslagen Mislintat’
23.20Driessen heeft Ajax-nieuws: 'Hij gaat zich niet nog eens verkiesbaar stellen'
23.15'Real Madrid wil opvolger Ancelotti ophalen uit Bundesliga'
23.10''Plakbandconstructie' waarschijnlijk bij Ajax na Mislintat-exit, nog geen Kroes'
23.01Halsema eist drie verregaande maatregelen van Ajax: ‘Dat kan ik afdwingen’
23.00Unieke beelden bij Jong Ajax: 'Doe eens normaal, mafklapper. Het is op tv, alles'
23.00Waarom restant van Ajax - Feyenoord woensdag niet begint met een aftrap
22.50Burgemeester Halsema: 'Wat ik vind, is dat Ajax vakken leeg moet houden'
22.48Ajax hoeft voor maart niet op Alex Kroes (en een nieuwe technisch directeur) te rekenen
22.48Van der Gijp ligt helemaal dubbel om Marco van Basten: ‘Hij meent het echt!’
22.44'Ideale' opvolger Mislintat naar voren geschoven: 'Een goede td met veel ervaring'
22.40Maat vol voor Halsema: burgemeester overweegt voorwaarden vergunning Ajax
22.35Begint Advocaat aan zijn 26e klus? Trainer bevestigt gesprekken met Curaçao
22.25Te Kloese geniet van prestaties Kökcü en noemt doorverkooppercentage
22.23Salah-Eddine en Ramaj spelen dankzij late Kökcü-treffer gelijk met Jong Ajax
22.19Ook debutant Diant Ramaj kan Jong Ajax niet aan eerste competitiezege helpen
22.17Jan Smit: ‘Krankzinnig! KNVB buigt als een knipmes voor Feyenoord’
22.11Volendam-voorzitter Smit genadeloos: 'KNVB buigt als een knipmes voor Feyenoord'
22.10Halsema is klaar met F-Side: 'Ajax moet netten ophangen en vakken leeghouden'
22.05Advocaat noemt belangrijke Curaçao-eis: 'Weet ook niet zeker of ik het ga doen'
22.05Süleyman Öztürk legt uit waarom Maurice Steijn er niets van bakt bij Ajax
21.59Late gelijkmaker Kökcü betekent dat ook Jong Ajax pijn moet lijden
21.58Jong Ajax geeft eerste competitiezege in absolute slotfase uit handen
21.55Experiment met digitale meldplicht voor voetbalhooligans in drie gemeenten
21.48Quincy Promes raakt in Rusland opnieuw in opspraak door vermeende poging om politie om te kopen
21.45Van der Meijde waarschuwt Ajax: 'Er zullen nog meer maatregelen getroffen worden'
21.43Detail over Kökcü-deal bekend: Te Kloese onthult doorverkooppercentage Feyenoord
Resultaten x
binnenland

Haags Gras, dromerige dribbels door de mooiste voetbalstad van Nederland

In geen andere Nederlandse stad zijn de onderlinge contrasten zo groot. In Den Haag is de chique chiquer dan elders en het volkse volkser dan waar dan ook. Het maakt de Residentie tot de meest ongrijpbare stad van Nederland. En een stad die eigenlijk alleen maar via de unieke cultuur op de Haagse voetbalvelden te vatten is. Met veel gevoel voor humor en oog voor detail doet chroniqueur Martin van Zaanen die cultuur in zijn nieuwste boek uit de doeken: Haags Gras.

01-04-2022 14:00 door Sander Berends

In deze aanstekelijke groundhop vol eigenzinnige Paradijsvogels legt hij aan bij de ultieme cultclub ADO Den Haag. Maar staat hij ook uitgebreid stil bij de ultieme vergane glorie club HVV. Ofwel ‘De Leeuw van Wassenaar’, die ooit tienmaal landskampioen werd en 23 internationals aan het Nederlands elftal leverde. Met evenveel plezier introduceert hij de lezer bij WIK. Ofwel de ultieme volksclub uit het Zuiderpark. Waar ‘Kantinûh-zangahtjûhs’ als Ronnie Ronaldo, Ricardo Smit en Henna Grünholz groter zijn dan Tom Jones, Elvis Presley en Julio Iglesias opgeteld bij elkaar - en dat is nog maar een voorzichtige schatting.

Unieke mix

Het boek bewijst weer dat de woorden van Van Zaanen, die terugkomen in het voorwoord, kloppen. "Hoe kundig je voetbalverenigingen ook in categorieën weet in te delen, je zal er geen twee tegenkomen die hetzelfde zijn. Wat dat betreft kunnen ze de vergelijking met een sneeuwvlok of vingerafdruk uitstekend doorstaan. Bescheiden wondertjes van uniekheid zijn het. Die weliswaar vaak uit vergelijkbare onderdelen bestaan, maar ook altijd uit een unieke mix daarvan. Dat geldt zowel voor clubs die nu in de top van het amateurvoetbal spelen, als voor clubs die er niet meer zijn en gedurende hun bestaan het niveau van de tot 1996 bestaande Haagse Voetbal Bond amper wisten te ontstijgen."

In Haags Gras zijn verhalen te lezen over Het Kleine Loo, ’t Loo, De Kuil, De Verlichting, De Verademing, Oostersportpark, de Vrederustlaan, de Dedemsvaartweg, de Diepput, de Haagsche Dynamiek, het Schapenatjesduin, De Kastelenring, het Prinses Irene Sportpark, Sportterrein Houtrust, Craeyenhout, Nieuw Hanenburg, De Koepel, Middelmors, Goed Genoeg en het Estádio Maracanã. Over prachtige plekken als De Schele Indiaan en De Dolle Kabouter, The Crusader en Koffiehuis Aad Kila en over clubs als Toofan, SV Die Haghe, De Ster, DUNO, SVPTT, DORR, KMD, SVV Scheveningen, DEVJO, Maasdijk, Monster, SV ’35, Rijnsburgse Boys, AFC, DBGC, REMO, Quick, HBS, VUC, Wilhelmus, RKAVV, Forum Sport, SV Houtwijk, HVV, KSD Marine, ESDO, TAC’90, Duindorp SV, VIOS, LenS, Duinoord, WIK, HMSH, Quick Steps en het onvergetelijke FC Kranenburg.

Speciaal voor ELF Voetbal stelt auteur Martin van Zaanen een boek beschikbaar. Dat is te winnen door het beantwoorden van de volgende vraag:

De trots van HBS heet Harry Dénis. Hij droeg 37 keer de aanvoerdersband van Oranje. Hoeveel interlands speelde hij?

Stuur uw antwoord naar: prijsvragen@elf-panna.nl.

Haags Gras

Dromerige dribbels door de mooiste voetbalstad van Nederland

Martin van Zaanen
Nederlandse Sportboeken Club
www.nscboeken.nl
ISBN: 978 94 922 7344 4




Aanmelden
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
superelf Laatste: Niklas Tarvajärvi: "Hij was niet technisch, niet snel, niet heel sterk, maar schoot wel alles erin"
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
transfergeruchten Laatste: Ocampos na 113 minuten weg bij Ajax?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <