Laatste nieuws
20.24Wereldgoals bezorgen Inter droomstart in Serie A
20.22267 miljoen aan aankopen niet genoeg: Spurs verliest keihard van Brentford
20.21Pijnlijk debuut voor Van Hecke: Brentford vernedert Tottenham
20.20Mourinho laat Dumfries meteen debuteren
20.18VI Live: Veerman en Saibari op de bank, Utrecht slaat voor derde keer toe
20.09VI Live: Veerman en Saibari op de bank, Sparta maakt gelijk, afgang voor Spurs
19.49VI Live: Veerman en Saibari op de bank, FC Utrecht leidt, afgang voor Spurs
19.47Praat mee op VP: Borussia Dortmund – Bayern München
19.45Goed nieuws voor Van Bommel: ‘Barça-parel kiest voor interlandcarrière bij België’
19.27Carrick na nederlaag tegen Hull City: 'Verandert niks aan koers die de club vaart'
19.15Nigel de Jong gaat in op toenadering tot Guardiola, Slot en Reiziger
19.02VI Live: Spurs incasseert al vroeg, Utrecht leidt in Rotterdam
18.52Perez spaart AZ-spits Meerdink niet: 'Ik kan daar echt kwaad om worden'
18.50'Goretzka kiest na acht jaar Bayern voor Premier League'
18.46Ajax Vrouwen boekt moeizame zege, PSV en Feyenoord morsen dure punten
18.44VI Live: Spurs incasseert al vroeg, Correia op zoek naar eerste succes
18.40Ajax boekt moeizame zege, PSV en Feyenoord morsen dure punten
18.34Hornkamp bezorgt koploper AZ derde zege tegen tien man Fortuna Sittard
18.30Talpa moet in de buidel tasten: zoveel kost het Ajax-fiasco
18.30De kwetsbare defensie van PSV: 'Die statistiek zegt genoeg'
18.29Hoe een Oostenrijkse specialist de corners van AZ verbetert
18.29Deze tactieken introduceert de nieuwe specialist van AZ
18.28Vroege rode kaart Romeny nekt Fortuna, AZ wint en blijft foutloos
18.28Invallers helpen NAC aan zwaarbevochten zege op Jong Ajax
18.27AZ nog altijd foutloos na razendsnelle rode kaart Fortuna
18.25Nederlandse doelpuntenmachine in Azië (26) zoekt nieuw avontuur: 'Wil naar Europa'
18.24VI Live: Van Hecke gaat debuteren, Correia op zoek naar eerste succes
18.20'Liverpool denkt aan sensationele deal met Real Madrid, maar krijgt keiharde nee'
18.20De Jong onthult namen shortlist: naast Xavi ook Guardiola, Slot en Reiziger kandidaat
18.15Driessen wijst naar grote naam van NEC: 'Hij geeft niet alles, komt echt door hem'
18.14VI Live: AZ op koers naar volgende zege tegen tiental Fortuna
18.09Doelpunt debutant Piroe niets waard voor West Ham door blunder Castellanos
17.59Ipswich en Scherpen profiteren optimaal van cadeautjes Sunderland
17.57Brobbey en Roefs gaan bij Premier League-opening onderuit tegen promovendus
17.55Landskampioen PSV Vrouwen lijdt puntenverlies tegen FC Utrecht, Feyenoord verliest
Resultaten x
binnenland

Isaac Babadi blikt vooruit op EK-finale Oranje Onder 17: "Opnieuw een panenka? Denk het niet"

Oranje neemt het vanavond op tegen Frankrijk in de finale van het EK Onder 17 (18:00 uur). Nederland rekende afgelopen zondag na strafschoppen af met Servië. Na eerder in de groepsfase onder meer Polen en Bulgarije en in de kwartfinale Italië te hebben verslagen, kan tegen De Haantjes de hoofdprijs worden binnengesleept. Geen onbekende tegenstander. Oranje versloeg in de groepsfase Frankrijk ook reeds (3-1). Samen met 'panenka-specialist' Isaac Babadi blikken we vooruit op de finale. "We moeten uitkijken voor de omschakeling."

01-06-2022 12:00 door Joris Arnoldussen

Met de druk van titelverdediger op de schouders stond Isaac Babadi zondagavond achter de beslissende strafschop om Nederland voor de derde keer op rij naar een EK-finale te schieten. Op zo'n moment kiezen de meeste voetballers voor zekerheid. Vaste hoek, goed naar de keeper kijken en zuiver inschieten. Bij Babadi verliep de gedachtegang net iets anders. Een panenka werkt natuurlijk ook. De aanvaller van PSV besloot de bal koelbloedig door het midden te stiften. Stalen zenuwen, maar waarom eigenlijk?

"Ik heb dit seizoen ook een paar penalty's gemist op belangrijke momenten dus er zat wat druk op. Toen had ik het met iemand over strafschoppen en zei ik 'eigenlijk is een panenka soms makkelijker dan een 'normale' strafschop'. Het past ook een beetje bij mij. Ik ben een speelse speler met een beetje arrogantie in mijn spel. Toen ik zag dat de keeper van Servië bij de voorgaande strafschoppen nadrukkelijk een hoek koos, besloot ik het te doen. Gelukkig ging het goed, haha." Ondanks dat de panenka succesvol was moet het volgens de jeugdinternational geen gewoonte worden."Of ik het in de finale nog een keer zou doen? Nou, dat moet ik natuurlijk nu niet zeggen, maar ik denk het niet. De tegenstander heeft me nu geanalyseerd en de keeper zal denk ik langer blijven staan. Ga er maar vanuit dat ik hem nu hard in de hoek zal schieten."

Voor jonge spelers zijn dit de spannendste momenten. Vaak is dit de eerste keer dat ze in zo'n situatie terechtkomen. Spelen voor je land, een halve finale EK en een beslissende strafschop. "Deze druk had ik nog niet meegemaakt. ik heb dit seizoen vaak genoeg druk gevoeld, maar dit was next level. Je traint er met je team op, maar je kan de spanning op zo'n moment bijna niet trainen. Ik denk dat we daarom als team zo sterk zijn. We zijn allemaal koelbloedig, we doen geen gekke dingen en blijven doen wat nodig is."

Nederland zal in de finale nog één keer moeten doen wat nodig is om de derde EK-titel op rij te pakken. In de finale treft het Frankrijk. Een tegenstander die Nederland in de groepsfase al verslagen heeft. Je zou zeggen, kat in het bakkie, want je weet hoe je ze moet verslaan. Toch is Babadi op zijn hoede. "We waren beiden al door in de poule. Dus veel spelers kregen rust of speelden een kortere wedstrijd dan normaal. Betekent niet dat de wedstrijd niet belangrijk was. Het ging om de eerste plek en dus een makkelijkere loting. Maar de finale zal compleet anders zijn. In die eerste ontmoeting waren we een stuk sterker. We kwamen 1-0 achter, maar de tweede helft waren we machtig. Daarom denk ik dat Frankrijk ons niet zal onderschatten in de finale. Ze zijn fysiek sterk en hebben veel snelle spelers. We moeten uitkijken voor de omschakeling. Dat zijn de valkuilen. Hun zwakte voor ons is dat ze mee willen voetballen. Tegen dat soort tegenstanders zijn we juist goed. Als we gewoon ons eigen spel spelen kunnen we van iedereen winnen. Ook van Frankrijk.




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.