Laatste nieuws
06.20Heracles-uitblinker hoopt club 'veel geld' op te brengen: 'Goed als ik stap maak'
06.10Moet Oranje op WK vrezen voor uitblinkende Japanners in eredivisie?
00.40De avond van Tengstedt: spits maakt eerste treffer in dienst voor Feyenoord
00.19De snoeiharde tackle op Weghorst in beeld: Ajax-spits haalt verhaal bij vierde man
00.15Dick Advocaat blikt terug op bliksemvertrek: 'Die aanbieding kon ik niet weigeren'
00.10Boskamp kiezelhard over keuze voor ander land: 'Waardeloos, je bent hier opgeleid'
00.07De beelden: Drommel helpt Sparta met clean sheet aan zege op NAC
00.05Van Hooijdonk voorziet Feyenoord-uitblinker van advies: 'Voor beide kampen beter'
00.00Emotie en euforie: Neymar viert lijfsbehoud Santos met fans

Gisteren

23.57Feyenoord stelt nieuwe medewerker op non-actief
23.41'Deze man heeft geen plaat voor zijn kop, maar een hele garagedeur'
23.37PSV domineert de Eredivisie op alle fronten
23.36Van Hooijdonk ziet probleem voor Oranje: 'Poule geen probleem, maar daarna...'
23.35Farioli slaat terug na bekeruitschakeling: FC Porto wint overtuigend
23.25Kieft kijkt met verbazing naar ex-Ajax-ster: 'Dacht dat hij de top zou halen'
23.25ESPN-analisten unaniem over 'harde tackle' op Ajax-spits Weghorst: 'By far!'
23.25El Ahmadi geniet: 'Hij is misschien wel de beste middenvelder van de Eredivisie'
23.20Real Madrid loopt rood aan en incasseert tegen Celta tweede nederlaag
23.20WK-clash met Mo Salah op het programma: 'Het zal fijn zijn om hem opnieuw te zien'
23.05Negen man Real Madrid verliest van Celta de Vigo: FC Barcelona loopt uit
22.48Aanvalstrio Napoli, inclusief Lang, ook in topper tegen Juventus van grote waarde
22.37Højlund schittert: Napoli wint beladen kraker van Juventus
22.26Oosting wint dankzij uitblinkende Janssen ook eerste competitieduel met Antwerp
22.17Slot en Wiegman bij laatste drie voor titel Coach van het Jaar
22.05Perez haalt uit naar Eredivisie-trainer: 'Tótaal geen respect voor arbitrage'
22.01Geen degradatie voor Neymar: Santos wint cruciaal laatste duel
21.35'Extra station' Timber houdt Steijn uit de basis: 'Hij is de betere speler'
21.30El Ahmadi looft 'type Ødegaard' bij PSV: 'Zó comfortabel, echt een kwaliteit'
21.28Wijndal zorgt voor hilariteit: 'Die heeft het WK nog niet uit zijn hoofd gezet'
21.06'Interne oorlog bij Manchester United: Scholes persona non grata in kleedkamer'
21.05'Het kan niet zo zijn dat je met deze kwaliteiten onder Ajax staat'
21.02Hoefkens ziet 'bijna perfect' NAC verliezen van Sparta: 'Dat ga ik ze laten zien'
21.00Van den Brom lyrisch over Twente-uitblinker: 'Hoorde dat hij niet kan verdedigen'
20.41Wondergoal van 'Rafael van der Vaart 2.0' helpt HSV aan zege op Bremen in derby
20.33'Liverpool-bestuur kiest duidelijk partij na clash tussen Slot en Salah'
Resultaten x
binnenland

Hoe Jean-Paul Boëtius zijn wilde haren verloor in de Bundesliga

Jean-Paul Boëtius en Feyenoord zijn momenteel met elkaar in gesprek over een mogelijke samenwerking. Volgens RTV Rijnmond bekijken beide partijen in hoeverre een samenwerking mogelijk is. Het zou dus zomaar kunnen dat Boëtius een verrassende terugkeer naar De Kuip maakt

20-07-2022 15:00 door Bob van Dijk

Varkenoord > De Kuip

Dat Boëtius nog altijd warme gevoelens bij Feyenoord heeft, is natuurlijk geen geheim. De aanvaller doorliep de volledige jeugdopleiding van de Rotterdammers en maakte uiteindelijk ook de stap van Varkenoord naar De Kuip. De snelle rechtspoot was jarenlang een vaste waarde in de hoofdmacht van Feyenoord, al bleven prijzen tijdens zijn eerste periode helaas uit. De entree van toenmalig trainer Fred Rutten betekende geen goed nieuws voor Boëtius. Hij begon steeds vaker op de bank en besloot in de zomer van 2015 eieren voor zijn geld te kiezen en te vertrekken.

FC Basel zag het wel zitten in de aanvaller, die een contract voor drie jaar tekende in Zwitserland. Dat bleek echter geen succes, want Boëtius slaagden er niet in om een vaste waarde te worden in het St. Jakob-Park. Na een seizoen besloot de geboren Rotterdammer de deur bij Basel dan ook al tijdelijk achter zich dicht te trekken. Bij het Belgische KRC Genk kwam hij tijdens seizoen 2016/17 meer aan spelen toe. Dat was vervolgens niet voldoende om bij Basel weer in de plannen voor te komen. Daar besloot zijn oude liefde daarna optimaal van te profiteren.

Jean-Paul Boëtius tijdens zijn eerste periode in het shirt van Feyenoord.

Terug naar Rotterdam

Twee jaar na zijn afscheid keerde Boëtius in de zomer van 2017 terug naar Rotterdam. Daar moest hij bij regerend landskampioen Feyenoord de naar Turkije vertrokken Eljero Elia doen vergeten. Het werd echter een rentree om snel te vergeten. Boëtius kwam tijdens zijn eerste seizoen nog veel aan spelen toe, maar maakte zich aan het begin van het tweede voetbaljaar onmogelijk. Na een rode kaart op bezoek bij De Graafschap werd de aanvaller door trainer Giovanni van Bronckhorst uit de selectie gezet. Dat bleek de voorbode voor een nieuw afscheid.

Op het trainingsveld van Feyenoord ging hij onlangs nog in op die vervelende situatie. "Het verleden is het verleden", aldus Boëtius voor de camera van Vandaag Inside. "De een kan daar beter mee omgaan dan de ander. Feyenoord en ik kunnen er heel goed mee omgaan, dat hebben we toen al laten zien na mijn vertrek. Dit soort incidentjes gebeuren. Als we dat kunnen vergeven en vergeten, dan is dat alleen maar mooi. Dat laat ook groei bij jezelf als individu zien. We genieten in ieder geval hoe het er hier momenteel aan toe gaat", besloot de dribbelaar.

Volwassen in Mainz

De afgelopen vier seizoenen was Boëtius te vinden in de Bundesliga. In de MEWA Arena van FSV Mainz 05 was hij een belangrijke schakel. De eenmalig international van Oranje had een uitstekende band met trainer Sandro Schwarz, die het beste in de Nederlander naar boven haalde. Het was de Duitse oefenmeester die Boëtius voor de eerste keer vanaf de positie van aanvallende middenvelder liet spelen. Dat bleek een uitstekende beslissing. Naar eigen zeggen groeide Boëtius de afgelopen vier seizoenen als voetballer en als mens.

In 2019 ging Voetbal International al eens op bezoek bij de inmiddels transfervrije aanvaller. "Hier zit een andere Jean-Paul dan de speler die nog geen anderhalf jaar geleden Feyenoord verliet. Ik doe veel extra voor mezelf, krachttraining, stabiliteit. Misschien heb ik het licht wel gezien, of ik ben gewoon ouder geworden. Dat kan natuurlijk ook", vertelde Boëtius toen over zijn ontwikkeling. Die ervaring en volwassenheid is precies wat trainer Arne Slot nu bij Feyenoord goed kan gebruiken. De trainer twijfelde niet toen Boëtius mee wilde trainen.

Jean-Paul Boëtius in actie namens FSV Mainz 05, waar hij vier jaar speelde.

Vacature

Boëtius verscheen onlangs ineens op het trainingsveld van Feyenoord. Beide partijen gaven destijds aan dat van een eventuele samenwerking op dat moment geen sprake was. Nu zijn de gesprekken over een contract toch geopend, ondanks dat Boëtius ook contact heeft gehad met andere clubs. Mainz wilde zijn verbintenis graag verlengen, maar dat zag de speler zelf niet zitten. Ook een reünie met Schwarz behoorde naar verluidt tot de mogelijkheden. De Duitser is na een avontuur in Rusland neergestreken bij Hertha BSC en toonde eerder al interesse.

In Rotterdam-Zuid lijkt de kans op speeltijd voorlopig een stuk groter. Slot is nog steeds op zoek naar versterkingen in aanvallend opzicht. Hij zag onder meer Cyriel Dessers, Bryan Linssen en Guus Til vertrekken. Mohamed Taabouni en Javairô Dilrosun werden al gepresenteerd in De Kuip, maar dat is nog niet voldoende voor Slot. Het voordeel is dat Boëtius als 'nummer 10' en op de flanken uit de voeten kan. Daarmee zouden de opties voor Slot een stuk groter worden. Het is voorlopig afwachten wat er uit de eerste gesprekken tussen beide partijen gaat komen.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.