Laatste nieuws
09.00Analyse: zo gaat het nieuwe Feyenoord eruitzien
09.00NOS verwelkomt Ron Jans als analyticus voor het nieuwe seizoen
08.57Quiz! Alles over Duitsers in de Eredivisie
08.57Schreuder reageert op interesse NEC-sterren: 'Willen dat niemand meer vertrekt'
08.55LIVE Transfers: Reijnders-komst heeft prio bij Forest, Liverpool wil PSG tweetal
08.47'Vertrek Feyenoord-middenvelder niet meer vanzelfsprekend na sterke voorbereiding'
08.44'Deco maakt opnieuw werk van Álvarez'
08.41Borussia Dortmund legt vertrouweling van Slot vast
08.32Opvallend nieuws uit Italië: ‘Perisic aangeboden bij oude liefde Internazionale'
08.31Onderzoek naar illegale tickethandel zorgt voor onrust bij Man Utd-supporters
08.15Schreuder-ball in de Champions League: 'Zou stunt zijn voor NEC'
08.00Dit kan FC Twente verwachten van DAC 1904
07.57'Infantino roept FIFA-top bijeen voor crisisoverleg na uitgelekte e-mail'
07.51'Feyenoord zet viertal in etalage, deze spelers mogen bij goed bod weg'
07.36Torres nodigt Barcelona uit voor gesprek, nieuwe Álvarez-geruchten
07.34Aalbers haalt keihard uit na Sano-soap bij NEC: 'Er zijn afspraken geschonden'
07.30Pers ziet 'uitblinker' bij NEC, maar pikt er nog speler uit: 'Dupeerde zijn team'
07.24NEC-directeur Aalbers baalt van situatie Sano: 'Afspraken geschonden'
07.00De harde onderhandelaar Dévy Rigaux begint zijn gelijk te halen bij Feyenoord
07.00ED: PSV heeft weer beet en keurt woensdag naast Sano ook 72-voudig international
07.00De doorbraak van Noah Fernandez: 'Het draait niet alleen om voetbal'
06.55'Cruijff nog niet klaar: Ajax kijkt naar vijftienvoudig Marokkaans international'
06.30'Komst Godts bij PSG krijgt meer prio, Liverpool wil twee aanvallers uit Parijs'
06.20Transfer Vozinha eindelijk rond: 'Ben altijd een 'grote club-speler' geweest'
05.25Olympiakos-trainer vol verbazing over optreden NEC: 'Dit hadden wij niet verwacht'
05.05Schreuder 'niet blij' door verrassende opmerking Sano: 'Weet wat is afgesproken'
00.01Schreuder niet boos op Sano: 'Volgende week weer vrienden'
00.00Van de basis naar het vliegtuig: hoe Sano vertrok bij NEC

Gisteren

23.56Bij NEC overheerst trots op spel tegen Olympiakos: 'Maar hadden er meer uit kunnen halen'
23.52Bruggink ziet veelbelovend Ajax-duo: 'Zij gaan de Eredivisie ondersteboven spelen'
23.50Olympiakos-trainer onder de indruk van NEC: 'Dit hadden we niet verwacht'
23.31'Sano-vervanger' onthult gesprek met Schreuder: 'De trainer vroeg of ik ready was'
23.18Griekse media: 'Olympiakos duidelijk niet klaar voor NEC'
23.05Opmerkelijke post Trabzonspor: Salah lijkt op weg naar Süper Lig
22.57Monteiro ziet voetbaldromen uitkomen: 'Eerst WK, nu Champions League'
Resultaten x
binnenland

Interview Jens Toornstra: "Ik wilde altijd Dennis Bergkamp zijn"

Zonder idolen geen jongensdromen. Dat geldt ook voor Jens Toornstra. Al vond de 33-jarige middenvelder het niet makkelijk om zijn inspiratiebronnen op te sommen. Maar de zomeraanwinst van FC Utrecht kwam toch tot een interessant rijtje namen. "Als ik met leeftijdsgenoten ging voetballen, wilde ik Dennis Bergkamp zijn."

09-09-2022 14:00 door Sander Berends

"De Bergkamp uit zijn Arsenal-tijd. Een geweldige speler natuurlijk, van wie ik enorm kon genieten. Hij stond ook op mijn positie. Al was hij natuurlijk een totaal andere speler dan ik. Laat ik dat even duidelijk zeggen, haha", vertelt Toornstra tegenover medewerker Tim Beck in ELF Voetbal nummer 9, die vorige maand is verschenen en die via deze link snel en gemakkelijk is te bestellen. Binnen twee à drie werkdagen in huis.

Voorbeeld

"Als ik op een veldje ging voetballen met leeftijdsgenoten, had iedereen zijn favoriete speler. Ik wilde altijd Bergkamp zijn. Iederéén wilde hem zijn nadat hij die winnende goal tegen Argentinië maakte op het WK van 1998. Als klein jongetje wil je iemand zijn die scoort, mooie acties maakt en medespelers voor de goal zet. Wat dat betreft is hij een voorbeeld geweest, maar ik was niet iemand met posters aan zijn muur of die shirtjes kocht."

Toornstra, eind augustus na acht seizoenen Feyenoord teruggekeerd bij FC Utrecht, adoreert niemand. "Dat is nog steeds zo. Pas sinds een paar jaar ben ik begonnen met shirtjes ruilen bijvoorbeeld. Ik werd vaak gevraagd of ik nog mooie shirts had hangen, maar ik was te nuchter om iemands shirtje te vragen. Dat hoefde van mij niet. Ik ben het toch gaan doen. Het is niet zo dat ik mijn voorbeelden analyseerde als tiener. Als kind ben je daar sowieso minder mee bezig, maar ik analyseer nog steeds weinig."

Op de bank

"Je hebt jongens met een geweldig analytisch vermogen die precies zien wat er goed of fout is. Als ik écht ga opletten, zie ik het ook wel, maar ik kijk liever een wedstrijd achterover gezakt op de bank. Nee, ik zal na mijn loopbaan geen trainer of analist worden." Terugkijkend op zijn periode bij Feyenoord hebben twee teamgenoten de grootste indruk op hem achtergelaten: Dirk Kuyt en Robin van Persie. "Zeker Dirk is inderdaad in mijn hoofd langsgekomen toen ik een lijstje ging maken. Het is niet dat ik per se tegen hem opkeek, maar ik heb vooral respect en waardering voor zijn loopbaan. Hij heeft het maximale eruit gehaald."

"Net als hij moet ik het hebben van mijn harde werken. Fit zijn, sterk zijn. Ik heb zeker inspiratie gehaald uit de aanwezigheid van Dirk bij de club", waarna Toornstra daarover uitgebreid uitleg geeft. Het kampioenschap van 2017 vormt daarbij een sleutelrol. Al denkt hij daar niet meer vaak terug aan. Waarom is tevens te lezen. Ook vertelt hij over de hulp die zijn ouders hem altijd hebben geboden, de invloed van Glenn Nugteren en Barbara van Bergen en natuurlijk wat Max Verstappen voor hem betekent. En welke sport hij de hele middag op kan zetten en hij tegelijk lekker op de bank uitrust.

Het volledige interview met Jens Toornstra is te lezen in ELF Voetbal nummer 9, die afgelopen maand bij de abonnees op de deurmat is gevallen. Daarin ook interviews met Kenneth Taylor, Michel Vorm en Joshua Zirkzee. We lieten Milan van Ewijk uitgebreid aan bod bij het item Inkverhalen, we lieten de hond uit met Peet Bijen en spraken over zijn tatoeages, gingen met Myron Boadu naar de kapper en voor een reportage bezochten we Helmond Sport. Een prachtig verhaal over de terugkeer van Nottingham Forest in de Premier League, de mooiste clubliederen, de grootste shirtmissers op een rij en Isaac Babadi van PSV komt aan bod als talent. En nog veel meer!

ELF Voetbal nummer 9 is ook online te bestellen. Via deze link snel en gemakkelijk gedaan. Binnen twee à drie werkdagen in huis. Een abonnement nemen is helemaal handig. Elke editie automatisch op de deurmat. Via deze link in een handomdraai afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!




Aanmelden
superelf Laatste: SuperELF Hedwiges Maduro: Rustige Regisseur
cultheld Laatste: Álvaro Recoba, de beste Chinees van Uruguay
transfergeruchten Laatste: Wie is Ozziel Herrera? Het Mexicaanse transfertarget van PSV, Feyenoord én Ajax
avonturiers Laatste: Frank Sturing geniet in Canada: “Maar voor Europa moet alles echt kloppen”
kleedkamerhumor Laatste: Ralf Seuntjens: "De fysioruimte is de thermometer van een team”
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.