Verenigde Arabische Emiraten - Argentinië, woensdag 16.30 uur
We trappen je werkweek af met de wereldtopper die waarschijnlijk voor zijn laatste wereldkampioenschap staat. Bij het volgende WK zou Lionel Messi alweer 39 jaar zijn en dus lijkt dit zijn laatste kunstjes te gaan worden. Hij kwam tot dusver viermaal met zijn land uit op het mondiale eindtoernooi, maar wist de wereldbeker nog nooit vast te houden. Dit jaar moet het gaan gebeuren. In een poule met verder Saoedi-Arabië, Mexico en Polen moet de volgende ronde in ieder geval met gemak bereikt gaan worden. Een kleine week voor de openingswedstrijd Saoedi-Arabië krijgt Lionel Scaloni nog één moment om zijn mannen te testen. Op bezoek bij de Verenigde Arabische Emiraten kan hij de laatste knopen doorhakken.

Oman - Duitsland, woensdag 18.00 uur
Diezelfde avond gaat met Duitsland nog één van de favorieten voor de wereldtitel de strijd aan met een oliestaatje. Bij het topland vertrok topcoach Joachim Löw na zestien jaar bondscoachschap. Na EK 2021 werd Hans-Dieter Flick de nieuwe trainer van onze zuiderburen en de verwachtingen waren hooggespannen. Hij liet Bayern München in het seizoen 2020/21 namelijk geweldig voetballen en maakte er een absolute machine van. De trainer heeft met onder meer Joshua Kimmich, Antonio Rüdiger en Kai Havertz flink wat wereldtoppers in de gelederen. Met Jamal Musiala komt er ook nog een supertalent aan waar ook op het WK al flink van wordt verwacht. Hij kan zich mogelijk tegen Oman gaan verzekeren van een belangrijke rol op het WK in Qatar. Duitsland zit in een sterke poule met Japan, Costa Rica, maar vooral Spanje.
Jordanië - Spanje, donderdag 17.00 uur
Het laatstgenoemde land komt dus ook in groep E uit en oefent ter voorbereiding tegen Jordanië. Spanje heeft een erg goede selectie met supertalentvolle middenvelders als Pedri, Gavi en Rodri, maar ook een heel opvallende aanvaller lopen met Ansu Fati. Aan de namen is duidelijk ook te horen er vooral jonkies bij het land gaan starten. Ervaren krachten als Sergio Ramos en Gerard Pique zijn niet meer van partij en dus is het de vraag of de jongelingen kunnen leveren op het moment dat het echt moet. Dat liet het in de Nations League al redelijk goed zien in een groep met Portugal, Zwitserland en Tsjechië. Het WK is natuurlijk wel een andere meetlat, maar Luis Enrique heeft vertrouwen in zijn talenten. Naast Ramos is de meest opvallende afwezige in de selectie van Spanje zonder twijfel Thiago. De middenvelder die onder andere tegen Ajax erg veel indruk maakte bij Liverpool.

Portugal - Nigeria, donderdag 19.45 uur
We sluiten je werkweek af met nog een absolute wereldtitel. Cristiano Ronaldo kreeg de eerste seizoenshelft erg veel kritiek bij Manchester United, maar kan zich wel onsterfelijk maken voor zijn eigen land. De superspits wist zes jaar geleden al het EK te winnen met zijn land en nu is tijd voor het volgende grote succes. In de tussentijd won hij natuurlijk ook nog de Nations League met zijn land, maar het wereldkampioenschap is het echte werk. Maar het Portugal van nu is niet alleen Ronaldo met verder ook nog topspelers als Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Ruben Dias, Joao Cancelo en Diogo Jota. De ploeg is ingedeeld in een erg interessante groep met Ghana, Uruguay en Zuid-Korea. Landen waar tegen je op een slechte dag ook zomaar punten kunt verspelen. Nigeria is donderdag wat dat betreft een erg goede test.

