Laatste nieuws
12.35Bryan Linssen kiest: 'Liever de beker dan Champions League-voetbal'
12.11Ajax schuift weer een talent door: Jong Ajax-aanvoerder naar eerste elftal
12.10'Pulisic kan Milan verlaten, Spurs mikt op De Zerbi bij vertrek Tudor'
12.05El Kachati stelt doel voor KNVB Beker: 'Moeten ons ook focussen op competitie'
12.05Fans én manager worden gek na MOTM-prestatie van Nederlander: 'Zó veelzijdig'
12.02Steijn reageert op Ajax-onrust: 'Dat is na het wegvallen van Overmars zo geworden'
12.00Derde Jong Ajax-trainer debuteert met overwinning: 'Allemaal heel snel gegaan'
12.00VP-voetbalkantine: 'Summerville moet zich richten op WK met Oranje'
11.51Zwitsers sprookje wordt realiteit: 'Wat zei Albert Einstein ook alweer?'
11.45Rel tussen Ajax-speler en Waterreus: 'Schei toch uit. Waar gaat het over?'
11.40Ajax-wonderkind zag droomtransfer naar Europese top afketsen: 'Rake klap geweest'
11.36Brighton-manager vol lof over Verbruggen: 'Ik zie een andere Bart'
11.16'Afgeschreven' doelman hoopt nog op Oranje-oproep: 'Zou echt een bekroning zijn'
11.15Zonder te spelen, bij Telstar of in eigen huis? Alle kampioensduels PSV op een rij
11.05Van Hanegem haalt uit naar kritiek op stapavond: 'Iedereen gaat weer zitten zaniken'
11.00Ibrahimovic voelde druk van Nederlandse voetballegende: 'Werd met hem vergeleken'
11.00De schroef die Odysseus Velanas aan zijn lange weg terug herinnert
10.45Drommel droomt van Oranje: 'Zou een bekroning op mijn seizoen zijn'
10.40Jans en Utrecht waken voor ploeg in 'bloedvorm': 'Maar wij zijn óók in vorm'
10.30De promovendus die Zwitserland op stelten zet: 'Wat zei Einstein ook alweer?'
10.30'Ontslag Van Persie van de baan: Feyenoord heeft geld nodig voor andere dossiers'
10.30De held van Zuid-Korea: deze landen organiseerden ooit gezamenlijk het WK
10.25Voormalig Ajax-ster groeide op op woonwagenkamp: 'Ik mis het elke dag'
10.20Nederlander (34) geniet in Indonesië: 'Ik heb hier een wereldleven, echt waar'
10.14Bart Vriends 'vervelendste tegenstander': 'Puffende geluiden, en dat haarbandje'
10.10Bizar scenario: PSV kan historisch vroeg (én zonder te spelen) kampioen worden
10.05Veeleisende Ajax-trainer García is Cruijff-adept, maar ook pragmaticus
10.04Laporta haalt uit naar zaakwaarnemer: 'Heeft ons schaamteloos voorgelogen'
09.55Vitesse droomt van promotie: 'Willen vol gaan voor die play-offs'
09.55Van Persie: 'Ik heb het geluk dat ik met de beste coaches van de wereld werkte'
09.38Derksen: 'Als ik Cruijff was, had ik hém een half jaar trainer van Ajax gemaakt'
09.36Ouazane (17) pakt record in KKD en kijkt naar García: 'Ik ben er klaar voor'
09.35Summerville over topmanager: 'Haalt iets naar boven, dat ik gewoon Cry moet zijn'
09.30De maker van de bekendste WK-goal moest zijn medaille verkopen
09.30'NEC maakt PSV het leven zuur'
Resultaten x
binnenland

De ouders van Ryan Gravenberch: "Hij was de Johan Cruijff van de zaal"

Afgelopen zomer ruilde Ryan Gravenberch Ajax na twaalf jaar in voor FC Bayern München. Een grote stap voor de middenvelder, die op het laatste moment afviel in de selectie voor het WK in Qatar. De twintigjarige Amsterdammer is de jongste telg uit een voetbalgekke familie. "Maar in tegenstelling tot zijn broers is Ryan introvert."

23-12-2022 10:00 door Sander Berends

"Ryan is iemand die vooral intern gedreven is. Aan de buitenkant zie je dat niet altijd, maar hij streeft zeker zijn doelen na", vertellen zijn vader Ryan Senior en moeder Aretha over hun jongste zoon in ELF Voetbal nummer 12, die via deze link handig online is te bestellen. Binnen twee à drie werkdagen in huis. Voor de bewuste editie doken zijn ouders in de fotoalbums van Ryan, zochten de meest bijzondere afbeeldingen uit, stuurden deze naar ons door en voorzagen de foto's van een mooie toelichting. Zo duikt een foto op van Ryan met zijn acht jaar oudere broer Danzell en zijn vijf jaar oudere broer Elgin.

Bakkeleien

"Ryan keek als kind op tegen Danzell. Hij speelde voor Ajax (en nu De Graafschap, red.), dat vond Ryan geweldig en wilde hij eveneens bereiken. Ze waren vaak samen. Dat ging altijd goed. Met Elgin had Ryan vaak hommeles. Die twee bakkeleiden wat af. Elgin kon ook geweldig voetballen. Wedstrijden vond hij leuk, trainen absoluut niet. Hij was niet zo honkvast. Dan wilde hij tafeltennissen, dan judoën, dan weer basketballen. Elgin heeft tot de D1 bij Zeeburgia gevoetbald. Af en toe trapt hij nog een balletje. Hij werkt nu in de naschoolse opvang voor kinderen in Amsterdam."

"Ze hebben alle drie verschillende karakters. Danzell is iemand die altijd een doel voor ogen heeft en dat koste wat kost wil bereiken. De meest gedreven van allemaal. Elgin ziet het allemaal wel en Ryan is iemand die vooral intern gedreven is. Wie op school de beste was? School was niet bepaald hun favoriete bezigheid, haha."

Allerjongste

Bij een foto van een erg jonge Ryan in voetbaloutfit, volgt ook een mooie verhaal. "Wij behoorden tot de eerste bewoners van IJburg. Het was een grote bouwput toen we ons vestigden. Een voetbalclub was er nog niet. Plannen daarvoor lagen er wel. Marco Medik nam het initiatief de jongste jeugd te trainen en op zijn vierde rende Ryan op IJburg in de zaal rond. Met twee voetballende broers rolde hij er zo in. Hij was de Johan Cruijff van de zaal. Ook al was hij de allerjongste. Dat maakte niet uit. Hij passeerde iedereen."

"Op zondag trainden we privé met een groepje. Ryan was toen zeven, maar had eigenlijk weinig zin. Hij wist dat we op zondag vaak gingen eten bij een toko na de training. Gingen we, had hij opeens wel zin om te trainen, haha." Zijn eerste competitiewedstrijd speelde Ryan bij de F7 van Zeeburgia. "Hij trainde even mee met de F2, maar dat ging volgens hem te ruw. Hij hoefde niet meer terug, vertelde hij. Zeeburgia stalde de F7 in het Diemerpark op IJburg, omdat daar geen club zat. Dat was een ideale uitkomst. Mooi lekker laagdrempelig met allemaal jongetjes uit de buurt. Ryan heeft genoten en kon daar mooi op de fiets naartoe."

Schoenveters

Het is slechts een minigreep uit de gepubliceerde foto's met verhalen. In het artikel zien we ook leuke jeugdfoto's uit Paramaribo, is te lezen waarom zijn vader een uitnodiging voor de talentendagen van Ajax afwees, met welke bekende ploeggenoten Ryan bij de F1 van Ajax optrok, waarom hij in keepersshirt op de foto is te zien tijdens een wedstrijd, waarom leider Ed Oudhuizen elke week Ryans schoenveters strikte, hoe het kwam dat hij een straatvoetbaltoernooi in Limburg won en het verhaal achter een foto met Johan Cruijff. Ook wordt het heel bijzondere verhaal achter de Europese titel opgetekend die zowel Ryan als Danzell met Oranje Onder 17 behaalde, wordt de voetbalcarrière van vader Ryan Senior en moeder Aretha besproken, het haasje van Oranje en tenslotte foto's en het verhaal van de première van de documentaire Parels van Amsterdam.

Het volledige artikel met het fotoalbum van Ryan Gravenberch is te lezen in ELF Voetbal nummer 12. Daarin een prachtig eerbetoon aan de afzwaaiende bondscoach Louis van Gaal, interviews met Ajax-talenten Youri Baas en Youri Regeer, met meesterscout Piet de Visser over zijn indrukwekkende carrière en SLM-overlevende Radjin de Haan die tevens uitvoerig vertelt hoe hij plotseling in de gevangenis belandde. We gingen met Excelsior-doelman Norbert Alblas en zijn hond Balou een ronde lopen, speelden De Slimste Mens met... Adil Auassar van Sparta Rotterdam, Istvan Bakx spreekt uitgebreid over zijn oud-ploeggenoot Kevin De Bruyne, we maakten een overzicht van de 24 of eigenlijk 26 leden van de Executive Committee van de FIFA die in 2010 de keuze maakten om het WK aan Qatar toe te wijzen en onderzochten het cliché De Bal Is Rond.

ELF Voetbal nummer 12 is afgelopen maand bij de abonnees op de deurmat gevallen. En verkrijgbaar bij de bekende supermarkten, (kantoor)boekhandels en reislocaties als de grote NS-stations, Schiphol, Rotterdam Airport en Rotterdam The Hague Airport. Ook is de editie handig online te bestellen. Via deze link snel en gemakkelijk gebeurd. Een abonnement nemen is helemaal handig. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link in een handomdraai afgesloten. Zoek je eigen welkomstgeschenk uit. Veel leesplezier!

 




Aanmelden
kleedkamerhumor Laatste: Jeffry Fortes: “Met een zielig stemmetje vroeg hij: 'Heb jij dit gedaan?' Ik ging stuk!"
avonturiers Laatste: Miano van den Bos: groeien in de stilte van Litouwen
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.