Laatste nieuws
14.35Ten Cate vreest geen uitsluiting Suriname voor WK: 'Indianenverhaal'
14.35Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.25Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Gimenez krijgt concurrent
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
10.57Keiharde kritiek op 'amateur' Makkelie: 'KNVB moet daar gewoon afstand van nemen'
10.35Driessen fileert Feyenoord-aanvaller: 'Hij laat de boel gewoon in de steek'
10.30Zoveel kans maken Ajax en PSV op overwintering in de Champions League
10.18'Ajax heeft tweede nieuwe back bijna binnen: Argentijn is op komst'
Resultaten x
binnenland

Nederlands freestyle jeugdkampioen Yves Moors: "Vaak komen mensen uit de buurt kijken"

Een rondje om de wereld voelt voor Yves Moors hetzelfde als tandenpoetsen, veters strikken of haren kammen. Appeltje eitje. De net vijftienjarige Limburger is de beste freestyle jeugdvoetballer van Nederland. Het begin van iets moois, hoopt hij. "Later wil ik een eigen freestyleschool beginnen."

10-03-2023 12:00 door Sander Berends

Op 17 september 2022 pakte de havoscholier uit Herkenbosch de nationale titel freestyle voetbal onder de vijftien jaar. In Eindhoven moest hij vier battles winnen om met de trofee naar huis te gaan. "Ik wist vooraf dat ik ging winnen. Ik had zo hard getraind. Niet normaal. In 2021 verloor ik de finale. Nu moest ik opnieuw vier battles winnen om eerste te worden. In elke battle stop ik zo'n twaalf trucs. De moeilijkste moest ik natuurlijk niet direct inzetten", vertelt Moors in het nieuwe dikke Doeboek van PANNA!, het Kidsmagazine van ELF Voetbal. Dat heeft als thema Kampioenen en is ook online te bestellen. Via deze link zo gebeurd. Binnen twee à drie werkdagen in huis.

Eerste trucje

Tijdens de coronalockdown begon het balletje te rollen voor Moors, op het veld spits bij FC Roerdalen JO15-1. "Ik mocht niet naar school of naar de voetbalclub. Vroeger keek ik naar de trucjes van Touzani en las ik in PANNA! over freestylers. In de coronaperiode had ik meer tijd. Toen ik mijn eerste trucje, het rondje om de wereld, onder de knie had, vond ik dat vet en ging ik door met andere trucjes. Ik keek naar freestylers Jesse Merlet en Hugo Vliese. In december 2020 begon ik mijn Instagram-account @yves_freestyle_football. De filmpjes zijn steeds beter geworden. Zelf werd ik ook steeds beter."

Nog steeds traint hij drie à vier keer in de week. "Gelukkig wonen we in een rustige straat, waar weinig auto's rijden. Vaak komen mensen uit de buurt kijken. Gaaf. Ook train ik in een zaal in Vlodrop. Meestal op zondag. Daar kan ik altijd terecht. Dan gaat de muziek op z'n allerhardst, haha. Nederlandse, Engelstalige of Franse rap, dat werkt bij mij het best. Ik richt me niet meer op het leren van nieuwe trucjes, maar op het aan elkaar plakken van combo's. En op trucjes dubbel uitvoeren."

Demonstraties

"Bij het NK deed ik voor het eerst een triple. Ik moet telkens nieuwe series laten zien tijdens wedstrijden. Ik moet hard blijven trainen. Ook op demonstraties wil ik afwisseling kunnen tonen. Demo's geven is een leuk bijbaantje", waarna Moors vertelt over een bijzondere demonstratie in Den Haag en Roermond, zijn schoolprestaties, hoe hij tegenstanders voor de aftrap probeert te beïnvloeden, wie zijn idool is, twee unieke video's die hij opnam bij PSV en aansluitend viral gingen en natuurlijk over zijn toekomstplannen.

Ook legt Moors vier trucjes uit, die binnen tien tot vijftien minuten zijn te leren. Het volledige interview en de trucjes zijn te lezen in het extra dikke PANNA! Kampioenen Doeboek. Daarin veel puzzels, strips, kleurplaten, spelletjes en quizzjes. Natuurlijk alles in het teken van kampioenen. Zo gingen we ook op bezoek in de werkplaats waar de kampioensschaal van onder meer de Eredivisie en Keuken Kampioen Divisie wordt gemaakt. Ook vind je weer de leukste moppen, het grappigste nepnieuws en twee leuke zoekplaten.

Het Kampioenen Doeboek van PANNA! is automatisch bij de lezers met een XL-abonnement op de deurmat gevallen. Bovendien ligt de extra dikke editie in de supermarkten, (kantoor)boekhandels of bij grote reislocaties als Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. Uiteraard is de editie ook online te bestellen via deze link. Binnen twee à drie werkdagen in huis. Een abonnement is helemaal gemakkelijk. Elke editie automatisch thuisgestuurd. Via deze link zo afgesloten. Zoek je welkomstcadeau uit!




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.