Laatste nieuws
22.05Jans haalt hard uit richting richting Ajax: 'Kom eens op voor je trainer!'
22.05Ongelooflijk maar waar: HSV loopt in minuut 98 directe promotie mis
22.01Play-offs Europese tickets beginnen donderdag: Heerenveen-Twente en Utrecht-Sparta
22.00Brighton & Hove Albion rekent op het vertrek van zijn twee sterspelers
21.58Shakhtar pakt emotionele landstitel en bedankt strijdkrachten: 'Leve Oekraïne!'
21.50Sjachtar Donetsk pakt landstitel en bedankt strijdkrachten: 'Leve Oekraïne'
21.49Lijdend Leicester laat Premier League achter zich: 'Ik heb gefaald'
21.40Old Trafford klapt massaal voor speechende Ten Hag: 'Ik wil jullie bedanken'
21.40Steven Berghuis beboet door Ajax na vuistslag bij spelersbus: ‘Dit had ik niet moeten doen’
21.39Rensch eerlijk over tekortkomingen Ajax: 'Zijn als team gewoon niet goed genoeg'
21.35Alba eert Villanova tijdens emotioneel afscheid in Camp Nou
21.35Alba en Busquets spreken Camp Nou toe: 'Mooiste dag uit mijn leven'
21.35Barcelona neemt met winst afscheid van Nou Camp, stadgenoot Espanyol degradeert
21.26VI Live: Giroud kopt AC Milan op voorsprong tegen Juventus
21.26Real Sociedad viert ondanks verlies in Madrid groot feest
21.25FC Barcelona neemt waardig afscheid van Camp Nou, Jordi Alba en Sergio Busquets
21.25Van Bommel blijft kalm na gemiste kans: 'Ik heb de WK-finale gespeeld...'
21.25Van Bommel ziet teleurgestelde spelers: 'Ik heb de WK-finale gespeeld...'
21.25Van Bommel na gemiste kans: 'Ik heb de WK-finale gespeeld...'
21.15Busquets en Alba nemen afscheid met klinkende zege, groot drama voor Espanyol
21.15Schandalig: Baldé (Barcelona) loopt enkelblessure op bij afschuwelijke aanslag
21.15Sparta heeft in leeg Euroborg weinig moeite met uitgeblust tiental Groningen
21.15Berghuis en Ajax komen met reactie na incident bij spelersbus
21.12VI Live: Juventus en AC Milan maken er nog geen spektakelstuk van
21.11Tranen in Camp Nou: clubiconen Busquets en Alba nemen afscheid onder luid applaus
21.10Boete voor Berghuis na vuistslag in Enschede: 'Spijt van, had dit niet moeten doen'
21.05Pepi reageert op koppeling aan PSV: 'Natuurlijk is dat leuk'
21.05Ajax en beboete Berghuis komen met officiële verklaring: 'Ik heb spijt'
21.04Espanyol degradeert na zinderende ontknoping tegen Valencia
21.00Hoe Xavi Simons nu al de leider van PSV kan zijn: ‘Deze jongen is in zijn hoofd al 27 of 28'
21.00Rutten afgeleid tijdens persconferentie PSV: 'Zag een mooie dame'
21.00Van Bommel mist eerste kans op titel met Antwerp, nu volgt ongekende climax
20.53VI Live: drama voor Espanyol, Juventus speelt tegen AC Milan
20.50Iconen Alba en Busquets nemen met klinkende zege afscheid van Camp Nou
20.45Mark van Bommel blijft geloven in titel na eerste mislukte matchpoint Antwerp: ‘Het kan nog steeds’
Resultaten x
binnenland

Trainerssoap bij Bayern München

Het is al lange tijd onrustig bij Bayern München. De resultaten in de competitie zijn niet wat de Bayern-fans gewend zijn en voor de interlandperiode werd door een uitglijder tegen Bayer Leverkusen zelfs de koppositie afgestaan aan Borussia Dortmund. Hoewel de Duitsers nog op drie fronten actief zijn, was dit reden genoeg voor de bazen de Duitse topclub trainer Julian Nagelsmann de laan uit te sturen.

28-03-2023 12:00 door Flynn van Mook

In de Champions League schakelde Bayern Paris Saint-Germain uit. In de beker staat de ploeg van Matthijs de Ligt in de kwartfinales en in de competitie staat het een puntje achter op Dortmund. Toch kon Nagelsmann vertrekken. Er gaan geruchten rond dat het ontslag te maken heeft met persoonlijke ruzie tussen Nagelsmann en de bazen in plaats van tegenvallende resultaten. In de Bundesliga haalde de trainer gemiddeld 2,19 punten per wedstrijd. Maar drie trainers deden dat beter voor de club: Pep Guardiola, Hansi Flick en Carlo Ancelotti. Een sportief motief is daarom allerminst logisch.

Twee kampen

Het ontslag deelt de ploeg in twee kampen. Een groep staat achter Nagelsmann en een andere groep spelers is het eens met het besluit hem weg te sturen. De Ligt liet onlangs weten dat hij het goed kon vinden met Nagelsmann en dat het een schok was toen hij hoorde dat de trainer moest vertrekken. In het andere kamp zitten onder meer Manuel Neuer, Leroy Sané en Jamal Musiala. Zij wilden graag dat er een andere trainer zou komen.

Cultuurverandering

Lothar Matthäus, oud-speler van Bayern München, heeft kritiek op en tegelijkertijd begrip voor de actie van de Bayern-bazen. “Wanneer je als directie van een van de grootste clubs ter wereld je extreem hoge doelen in gevaar ziet komen, moet je reageren. Dat je met Thomas Tuchel een van de beste coaches aantrekt, is begrijpelijk en terecht.” Ook is Matthäus van mening dat de clubcultuur in gevaar komt: “Ik herhaal mezelf als ik zeg dat het familiare, dat wat de club onderscheidt van andere, langzaam verdwijnt.” Tot slot vindt de voormalig middenvelder het onacceptabel dat een Italiaanse journalist het ontslag eerder wereldkundig maakte dan de Duitse club zelf. Doelend op Fabrizio Romano.

Tuchels eerste wedstrijd is direct een belangrijke. Der Klassiker. Tegen de ploeg waar hij twee jaar aan het roer stond. De Duitser is de achtste coach die Borussia Dortmund en Bayern München traint.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Freek Schipper mag zich een Chinese local noemen: “Fans riepen telkens ‘hipet’, bleek dat mijn Chinese naam”
superelf Laatste: Niklas Tarvajärvi: "Hij was niet technisch, niet snel, niet heel sterk, maar schoot wel alles erin"
kleedkamerhumor Laatste: Etienne Vaessen, grappenmaker bij RKC Waalwijk: "Je ziet het bijvoorbeeld aan de grijns op m’n gezicht"
transfergeruchten Laatste: Ocampos na 113 minuten weg bij Ajax?
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <