Laatste nieuws
15.55Perez maant Hiddink om trainers aan te spreken op wangedrag richting arbitrage
15.45Ajax moet drie steunpilaren missen in Champions League-duel met Qarabag
15.45Weghorst ontbreekt in selectie Ajax voor Champions League-duel met Qarabag
15.45PSV-trainer Bosz bewondert 'tegenpool' Simeone: 'Hij moet iets bijzonders hebben'
15.40'Ik heb nog één droom, nu deze operatie ondergaan en focussen op mijn WK-missie'
15.30Nog één keer: Kento Shiogai bezorgd NEC drie punten met laat doelpunt
15.30Oranje oefent tegen Haalands Noorwegen en Ecuador in aanloop naar WK
15.25Verweij ziet Grim seizoen afmaken bij Ajax: 'Directeur zal tijd moeten krijgen'
15.25De beelden: Go Ahead-verdediger Deijl maakt zéér knullig eigen doelpunt tegen AZ
15.04Nederlands elftal vult weg naar WK 2026 in en maakt oefentegenstanders bekend
15.00Oranje het doel: 'Als je bij PSV speelt is dat heel normaal'
15.00Uit het oog, maar niet uit het hart: deze spelers kwamen uit voor PSV én Atlético
14.50Driessen heeft hard advies voor Slot: 'Hij is de bestbetaalde Liverpool-speler'
14.46Weet Ajax zijn eerste punten te pakken deze campagne?
14.45'Liverpool steunt Slot: Salah buiten selectie voor duel met Internazionale'
14.45Met welke elf spelers zou jij starten tegen Qarabag FK?
14.35Bosz deelt 'bewondering' voor tegenstander: 'Hij heeft iets heel bijzonders'
14.35Groningen-clubicoon nu technisch directeur: 'Zou Resink graag bij mijn club zien'
14.15PSV-aankoop Wanner imponeert El Ahmadi: 'Hij heeft wat weg van Ødegaard'
14.15'Dick Schreuder zou heel goede trainer voor Ajax zijn qua voetbalfilosofie'
14.09Ajax toont interesse in transfervrije Tomiyasu
14.05VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet werk maken van de komst van Tomiyasu'
14.02De beelden: prachtig eerbetoon voor David di Tommaso in Galgenwaard
13.55Driessen mengt zich in Timber-discussie: 'Bijlow zijn contract loopt ook af'
13.45Italiaanse kranten zijn unaniem over Noa Lang na topper Napoli - Juventus
13.40Verweij gaat in op geruchten rond Tomiyasu: 'Is bij Ajax aangeboden, maar...'
13.12Zomeraanwinst PSV gaat in op geruchten: 'Nooit iets gehoord over Real Madrid'
13.00Eredivisie-degradant weet niet te imponeren: 'Poep in de broek, lijkt soms wel'
12.55Til blikt lachend terug naar bizar opstootje tussen Slot en Simeone
12.45Liverpool-icoon neemt het op voor Slot: 'Salah heeft zichzelf voor gek gezet'
12.45'Ajax ruikt kans bij Bayern München: talentvolle aanvaller mag vertrekken'
12.25Zijn Perisic en Mauro inzetbaar tegen Atlético Madrid? 'Dat gaat goed'
12.05Scheidsrechters in Champions League aangesteld: PSV kan rekenen op ervaren arbiter
11.48Te Kloese deelt heerlijke anekdote: 'Hij zei: ík ga mijn contract niet verlengen'
11.42Feyenoord O17 winterkampioen na zege bij AZ
Resultaten x
binnenland

Interview Randy Wolters: "Spelers hier in Noord-Ierland zijn beesten"

Het duurde lang. Randy Wolters wilde graag voetballen voor Larne FC, de Noord-Ierse club wilde de ervaren linksbuiten graag aan de selectie toevoegen en voor de Danske Bank Premiership zou de kleurrijke Leiderdorper een mooi uithangbord zijn. Pas begin maart kwam het visum voor de 32-jarige aanvaller rond. Net op tijd om straks de eerste landstitel van de club mee te kunnen maken. "De club bouwt aan een ambitieus project waar ik graag deel van wil uitmaken."

31-03-2023 15:00 door Sander Berends

De rit duurt veertig minuten. Van havenstad Larne, helemaal in het noordoosten van Noord-Ierland, naar Holywood. In de kustplaats, net boven Belfast en op een steenworp afstand van het hoofdstedelijke vliegveld, woont Wolters sinds september. "Een maat van me woont hier", doelend op ondernemer Nico van der Horst. Diens vader exploiteerde vroeger enkele fotozaken in Leiden, diens zoon reist de wereld rond met Holywood als uitvalsbasis. "Ik woon voorlopig bij hem in totdat ik een eigen appartement heb gevonden. Vrees dat we nu op elkaars lip moeten leven, hoeft niemand te hebben. Het huis is zo groot dat we af en toe van elkaar niet weten of we thuis zijn, haha."

Oplossing

Via Van der Horst is Wolters ook speler van Larne FC geworden. "Hij sponsort de club en vroeg me al vaker om de stap te maken. Nodigde me uit om eens te komen kijken. Voor het seizoen 2021/22 was de overstap al dichtbij. Nu paste het beter. Telstar en ik spraken af dat we elkaar een halfjaar zouden helpen, zodat ik afgelopen zomer weer transfervrij op zoek kon naar een nieuwe club. Er speelde van alles, maar telkens ging een overstap door diverse redenen niet door. Dan kwamen we er niet uit met de onderhandelingen, bleef de interesse te vaag of vond ik de club vanwege de ligging niet interessant. Ik keek rond in Azië. Thailand, Indonesië en Vietnam, maar dat kwam niet van de grond. Larne FC is een mooie oplossing."

De club keerde onder het bewind van eigenaar Kenny Bruce, een steenrijke ondernemer die zijn vermogen onder meer via zijn vastgoedmaatschappij opbouwde, in 2019 terug op het hoogste niveau. De afgelopen twee seizoenen plaatste de club middels een vierde en vijfde plaats zich voor de voorronde van de Conference League. Nu staat de club na de reguliere competitie met een voorsprong van vijf punten op eerste achtervolger Linfield bovenaan. Een historisch eerste deelname aan de voorronde van de Champions League lonkt. Komende week beginnen de play-offs waarin Larne FC vijf wedstrijden speelt tegen de nummers twee tot en met zes. "Wij spelen twee keer thuis en drie keer uit. Wanneer ik voor het laatst kampioen werd? Met Go Ahead Eagles ben ik gepromoveerd via de play-offs. Het laatste kampioenschap is met Jong FC Utrecht (seizoen 2010/11, red.) geweest. We staan nu er goed voor, maar gaan absoluut niet te vroeg euforisch worden."

Irish Cup

Vandaag (vrijdag) wacht eerst de halve finale van de Tennents Irish Cup, het belangrijkste bekertoernooi van het land. Daarin wacht een thuiswedstrijd tegen Ballymena United. Wolters moet het duel vanaf de tribune bekijken. "Helaas ben ik niet speelgerechtigd in de bekertoernooien. Dan had mijn overschrijving op 31 januari rond moeten zijn. Maar het heeft ontzettend lang geduurd voordat mijn visum rond was. Door de Brexit moest ik veel documenten inleveren. Vanaf dat moment was het afwachten. In de tussentijd mocht ik alleen maar trainen. Dat is niet prettig, maar het weerhield me niet om op het trainingsveld volle bak te gaan. Ik ben volledig fit nu, alleen ontbreekt wedstrijdritme."

Maandag speelde Wolters mee met Larne FC U20. "Toevallig ook tegen Ballymena United, maar dan daar. We wonnen met 1-5. Ik gaf een assist, maar had er wel drie op mijn naam kunnen hebben. Woensdag heb ik zelfs drie keer getraind. Naast de veldtraining een sessie in de gym en 's middags eentje individueel op het veld met onze spitsentrainer Iain Dowie (59-voudig Noord-Iers international, oud-spits van onder meer Southampton, West Ham United en Crystal Palace, red.). Iemand waarvan ik veel leer. Ik wil laten zien dat ik fit ben en het vertrouwen van de club terugbetalen. Het is de bedoeling dat we een langere samenwerking aangaan. De club heeft de afgelopen jaren flink geïnvesteerd. Een eigen jeugdacademie, een volwaardige spelersgroep en goede trainingsfaciliteiten. Het is de bedoeling dat ik kan meegroeien met de club. Na de play-offs gaan we om de tafel. Als er duidelijkheid is over mijn toekomst, kan ik mijn familie ook hierheen laten komen. Mijn vrouw Desirée is met de kinderen in Nederland achtergebleven. Mijn oudste dochter Censi is nu vijf jaar. Ze spreekt al Engels door mijn eerdere periode bij Xanthi, Griekenland. De jongste, Gigi Amèle, is net één en nog te klein om het buitenland te ervaren."

Niveau

Het voetbal in de Danske Bank Premiership omschrijft hij als goed. "De top zes kan probleemloos mee in de top van de Keuken Kampioen Divisie. Al mogen de onderste zes ploegen niet onderschat worden. Tegen mindere goden als Newry City en Carrick Rangers win je niet één, twee, drie. Op fysiek gebied doet het voetbal niet onder voor de Eredivisie. Ik speel elke week tegen beesten. Elke keer weer een uitdaging om het tegen zulke types op te nemen. Al ben ik natuurlijk een speler die het van zijn fysiek moet hebben. Ik investeer extra in mijn lichaam op het gebied van krachttrainingen. Zit sowieso vaak in de gym, werk met een eigen fysiektrainer. De competitie is me op het lijf geschreven."

Wolters hoefde weinig moeite te doen om zich aan te passen in de groep. "Iedereen die me kent, weet ik dat altijd vrolijk en luidruchtig ben. Dat werkt ook hier. Ik pas me sowieso gemakkelijk aan. Voetbalhumor is mondiaal. Hier vlogen vandaag ook nog eieren en shampoo door de kleedkamer." Contact met voormalige ploeggenoten is hij niet verloren. "Ik spreek nog veel jongens. Wie? Nou, wie niet? Leon de Kogel, Kenny Teijsse uit mijn tijd van Go Ahead Eagles, Ferdy Druijf, Sven Braken, Souffian El Karouani van NEC, Sean Klaiber van FC Utrecht en zo kan ik het rijtje nog wel verder uitbouwen. Reageren via een Story op Instagram is zo gebeurd. Ik heb hier gewoon Nederlandse televisie. Ik volg het Nederlandse voetbal daardoor op de voet. Met name mijn oude clubs."

Mart Hoogkamer

Wanneer hij weer naar Nederland komt, weet hij niet. "Ik ben begin deze maand nog op en neer gevlogen en zag Ajax - NEC (5 maart, 1-0, red.). Als het mogelijk is, kom ik zaterdag 15 april naar Ahoy waar Mart Hoogkamer met zijn band optreedt en anders wordt het na de play-offs." Vorig jaar stond Wolters, tevens mede-eigenaar van Horlogekluis BV dat luxe horloges verkoopt, nog op het podium met de zanger die in Nederland definitief doorbrak met Ik ga zwemmen in Bacardi Lemon. Hij speelt ook mee in de videoclip. "Dat waren spontane dingen om hem te steunen. Mart is zeven jaar jonger, maar ik ken hem al vanaf mijn jeugd. We komen uit dezelfde buurt in Leiden. Hingen samen rond. Mart houdt ook van voetbal, maar is hier nog niet geweest."

Wolters staat aan de vooravond van een belangrijke maand. Vijf duels om het kampioenschap van Noord-Ierland binnen te slepen, zich te laten zien aan de fans en een nieuw contract te verdienen. Uiterlijk 29 april is de ontknoping van de titelstrijd duidelijk. "Volgens mij kunnen ze hier wel een feestje bouwen, dus over de festiviteiten hoef ik me in ieder geval niet druk te maken. Eerst maar zien dat we de titel binnenslepen. Ik kijk er naar uit."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.