Laatste nieuws
10.55Fred Grim hekelt Ziggo Sport-analisten: 'Itakura verdient meer respect'
10.55Grim troeft Van Persie af: Ajax-trainer legt Feyenoord-zwakte pijnlijk bloot
10.50Deijl kritisch na verlies tegen FC Twente: 'Zo'n wedstrijd moet je niet afleveren'
10.50Studio Voetbal kraakt Feyenoord en prijst Ajax: 'Dik en dik verdiend'
10.50'Grim is de aardige versie van Mourinho, Van Persie een spits met behoorlijk ego'
10.45Perez ergert zich kapot aan één Ajax-speler: 'Wat een acteur is dat!'
10.30Klaverboer (Heerenveen) slaakt diepe zucht: 'Lekker om van het gezeik af te zijn'
10.30Nog één keer genieten: prachtige sfeeractie bij FC Twente voor Enschede-jubileum
10.25Van Persie sneert naar 'counterend' Ajax: 'Feyenoord-PSV, dat is een topwedstrijd'
10.08Klaassen hoopt snel op aanvallendere speelwijze: 'Dat is uiteindelijk wat je wilt'
10.00Eredivisie-flops: Feyenoord hofleverancier met trio én 'kleinzielige' Van Persie
09.57Driessen ziet 'gevaarlijke Feyenoord-cocktail': 'Priske presteerde beter'
09.55Engelse kranten negatief over Bizot, Malen valt op: 'Grotere impact'
09.50Depay met Corinthians via strafschoppen naar Braziliaanse bekerfinale
09.42Van Hanegem richt zich tot 'Ajax-gezinde pers': 'Met kont in de eigen zestien'
09.35Van Hooijdonk verrast door relatie Buijs en Ihattaren: 'Dat vind ik beetje tricky'
09.31Go Ahead Eagles komt tekort tegen FC Twente: 'Het was moeizaam en lastig'
09.30Minder punten dan Priske: 'Bij verlies tegen Heerenveen heeft Van Persie groot probleem'
09.20Van Persie evalueert eigen functioneren iedere dag: 'Ben daar erg tevreden over'
09.17Grim springt in de bres voor Ajax-verdediger: 'Meer respect voor hem tonen'
09.10Nederlandse arbitrage gekraakt: 'Het is topsport en daarin gelden geen excuses'
09.00Voor de fijnproevers: de schitterende steekpass van Valente tegen Ajax
09.00VP's Elftal van de Week: Ajax hofleverancier na zege op Feyenoord in Klassieker
08.55Feyenoord-verdediger zit helemaal stuk in Amsterdam: 'Dit is verschrikkelijk'
08.46Resink bespreekt winters vertrek bij Groningen: 'Uiteindelijk wil ik stap maken'
08.40'Ajax klopt aan bij Bournemouth in zoektocht naar vleugelverdediger'
08.37'Tomiyasu dinsdag gekeurd, Ajax en Japanner mogelijk toch langer met elkaar door'
08.26Italiaanse pers kraakt Napoli, maar ziet Lang strijden: 'De enige met energie'
08.15De dure domper voor NEC: géén top drie door afgekeurde goal in slotfase
08.00Hornkamp verbaast met bijzondere penalty: 'Heb het thuis ook even geoefend'
07.58Ochtendkranten: Voetbalvernuft Ajax, machteloos Feyenoord, argwaan bij PSV
07.45De samenvatting: PSV vergroot gat met Feyenoord na spektakel tegen Heracles
07.34Invallers van Feyenoord en Van Persie zwaar onder vuur: 'Slecht geïnstrueerd'
07.30Lammers kijkt ogen uit bij FC Twente - Go Ahead: 'Ik heb dit nog nooit gezien'
07.20Ten Cate hoopt op WK-deelname: 'Dat WK is nog wel een dingetje'
Resultaten x
binnenland

Wie is Jorrel Hato, enige lichtpuntje van Ajax dit seizoen?

In een verder enorm tegenvallend seizoen is er wel iets waar Ajax-fans zich over kunnen verheugen: het doorbreken van talent Jorrel Hato. De pas net zeventienjarige verdediger maakte dit seizoen de stap naar het eerste en is inmiddels in de basis te vinden.

08-05-2023 14:00 door Boris Pinkse

Hato begon dit seizoen nog bij de O-18, maar groeide al snel uit tot een vaste waarde bij Jong Ajax. In de Keuken Kampioen Divisie speelde hij dertien wedstrijden, waarin hij opviel bij de inmiddels ontslagen Alfred Schreuder. Schreuder liet Hato, toen nog zestien, debuteren in de bekerwedstrijd uit bij FC Den Bosch (0-2). Op 5 februari volgde zijn debuut in de Eredivisie (0-5 tegen Cambuur). Daarna viel het talent nog vier keer in bij het eerste. 

Tegen FC Emmen mocht Hato zijn debuut in de basis maken. De week daarop speelde hij voor het eerst de volle negentig minuten uit bij PSV en afgelopen weekend tegen AZ stond hij opnieuw de hele wedstrijd op het veld. Waar hij op linksback al aardig uit de voeten kwam maar nog wat timide was, liet de jongeling op zijn favoriete positie echt zien wat hij waard is. In de tweede helft van de wedstrijd viel Owen Wijndal in, waardoor Edson Álvarez doorschoof naar het middenveld en Hato als linkercentrale verdediger uitkwam.

Daar speelde hij een solide wedstrijd. Met voorbeeld Jurriën Timber vormde Hato een duo waar volgens coach John Heitinga veel voetbal vanuit ging. Bovendien merkte Heitinga op dat zijn nummer 57 veel progressie boekt en zijn plekje bij het eerste echt verdiend heeft. Afgelopen week werd Hato officieel overgeheveld naar het eerste.

Hato zelf gaf na de wedstrijd aan dat hij het meest comfortabel is in het centrum van de verdediging, maar beide posities gewend is en geen moeite heeft met schakelen. Bij Jong Ajax werd hij ook op beide plekken opgesteld, hoewel hij vaker als linksback in actie kwam. 

Ook analisten Marciano Vink en Hans Kraay jr. waren erg te spreken over de positiewissel van de Rotterdammer, die tot 2018 nog in de jeugdopleiding van Sparta speelde. Hato houdt nu al een paar weken Calvin Bassey en Owen Wijndal op de bank, die beiden voor meerdere miljoenen werden aangetrokken afgelopen zomer. Wijndal zelf is minder enthousiast over zijn plek op de bank. In een interview na afloop van het gelijkspel tegen AZ sprak hij zijn ontevredenheid uit over de keuze van Heitinga. 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.