De beste serie van het moment
Een Eredivisierecord gaat Feyenoord daarmee bij lange na niet verbreken. Het Ajax uit 1971/1972 bleef ooit meer dan 25 duels op rij winnen voordat het tegen de paal liep. Toch is de huidige serie van Feyenoord een unicum. Op dit moment is Feyenoord de enige ploeg in een top 20-competitie van Europa die twaalf wedstrijden op rij heeft gewonnen.
Feyenoord blijft daarmee het ontketende Manchester City van Pep Guardiola net voor. De koploper van Engeland heeft elf duels op rij gewonnen waarin het een indrukwekkend aantal van 36 treffers maakte en er slechts zeven tegen kreeg. FC Kopenhagen volgt op een derde plek. De Deense grootmacht pakte acht keer op rij de drie punten. Deze plek delen de Denen met Ludogorets en Malmö FF, die aan dezelfde serie bezig zijn.

Beste serie van het seizoen?
Een serie van twaalf overwinning op rij is in Europa vrij uniek dit seizoen. Toch is er een ploeg die dit seizoen nog meer wedstrijden op rij won dan Feyenoord. Galatasaray bleef tussen oktober en maart alleen maar winnen. Officieel heeft de Turkse koploper een serie van veertien overwinningen op rij neergezet, maar tussen die overwinningen zat een reglementaire 3-0 omdat Gaziantep zich heeft teruggetrokken na de aardbevingen. Galatasaray heeft dus dertien duels op rij écht gewonnen. Feyenoord, dat op twaalf duels staat, heeft daardoor nog maar twee overwinningen nodig om voor dit seizoen een Europees record neer te zetten.
Daarvoor moet Manchester City echter nog een keer punten laten liggen. De mannen van Guardiola moeten nog drie Premier League-duels spelen. Hypothetisch gezien, ofja, zeer waarschijnlijk gezien kunnen dus zowel Manchester City als Feyenoord nog op de veertien overwinningen op rij uit komen.

