Laatste nieuws
11.40Mika Godts: 'Met alle respect, maar Ajax moet fitter zijn dan Excelsior'
11.35Kuijt bereikt akkoord met Feyenoord en verwelkomt zijn neefje
11.35Bosz: 'Er is één land waar ik nog liever bondscoach van word dan Nederland'
11.35#DoneDeal LIVE: 'NEC is woedend over het spelletje dat Ajax speelt'
11.25'Feyenoord-assistent Hake maakt Van Persie-verwijt tegenover collega's'
11.20FC Utrecht-exit voor 14-voudig international: optie tot koop opgenomen in deal
11.15PSV bevestigt vertrek: "Het is jammer dat onze wegen nu scheiden"
11.15'Enorme plottwist: transfer Pepi van de baan, spits blijft bij PSV'
11.10Overzicht wintertransfers Eredivisie 2025/26: Feyenoord stalt Plug bij Dordrecht, PSV verkoopt Thomas aan Leipzig
11.10Ajax neemt afscheid en maakt afgebroken huurdeal na lang wachten wereldkundig
11.00Grote teleurstelling voor Bas Nijhuis na zware blessure: ‘Dat kan ik wel vergeten'
11.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax moet alles op alles zetten om Sano te halen'
10.55'Arsenal gaat voor transfersensatie op Britse Deadline Day: eerste bod afgewezen'
10.53'Feyenoord-dissonant Larin wil in Engeland plaats afdwingen in WK-selectie Canada'
10.53'Feyenoord heeft nieuwe doelman bijna binnen: huur met koopoptie, keuring gepland'
10.43Grim gaat in op vragen over Ajax-jacht op Sano: 'Wat ik daarvan weet?'
10.40NEC wacht op ‘ultieme poging’ Ajax en veegt miljoenenbod op Sano van tafel’
10.39Scheidsrechter Nijhuis dit seizoen niet meer in actie door blessure
10.20'Strasbourg vindt vervanger voor geblesseerde Emegha bij Chelsea'
10.18'Ajax zet transfer 'on hold': Cruijff denkt miljoenen beter te kunnen besteden'
10.15'Transfer El Karouani lonkt na principeakkoord: enkele miljoenen voor Utrecht'
10.15Depay en Corinthians winnen verrassend Supercup ten koste van Flamengo
10.10Ajax gefileerd na puntenverlies bij Excelsior: 'Geen haar beter dan Feyenoord'
10.03Hommeles in Saudische competitie: 'Ronaldo gaat staken, Benzema boos om contractaanbod'
10.00Eredivisie-flops: drie enorm zwakke Feyenoord-schakels, ook Ajax vertegenwoordigd
09.55Til uitgesproken over doelstelling: 'Zo snel mogelijk die schaal in ontvangst nemen'
09.45'Sano niet naar Ajax: NEC geïrriteerd door handelswijze van Amsterdammers'
09.40Driessen ziet KNVB 'slechte dienst' bewijzen: 'Niet goed voor Nederlandse voetbal'
09.40Wellenreuther gelooft in ommekeer na nieuwe tegenslag: 'Team is sterk genoeg'
09.40Familiegoal: gebroeders Rots bezorgen Twente voorsprong in Breda
09.25Live Transfers: PSV laat Pepi niet gaan, Marseille-vertrek na komst Timber
09.15'Feyenoord nadert snelle deal in Engeland: nieuwe doelman op komst'
09.15Deadline Day bij VoetbalPrimeur: transfergekte en #DoneDeal LIVE
09.10'PSV staat voor 'enorme metamorfose' deze zomer: La Liga-spits opnieuw genoemd'
09.00VP's Elftal van de Week: aanstaande kampioen PSV is trotse hofleverancier
Resultaten x
binnenland

Wat kunnen we van Almere City in de Eredivisie gaan verwachten?

"Eindelijk!", roepen de fans van Almere City jubelend voor de camera's die de feestvreugde in Almere vastleggen. Nadat het al een aantal jaren meedeed om promotie is het nu dan toch gelukt. Almere City gaat na een zinderende play-off strijd voor het eerst naar de Eredivisie. Wat kunnen we daarin van de nieuwkomer gaan verwachten?

12-06-2023 10:37 door Thijs de Bruijn

Alex Pastoor aan het roer, Maduro in dubio

De succescoach van dit seizoen is Alex Pastoor. De trainer kwam anderhalf jaar geleden binnen en is in zijn missie geslaagd om in zijn tweede seizoen de stap naar de Eredivisie te maken. Op voorhand werd de Keuken Kampioen Divisie van dit seizoen 'één van de sterkste ooit' genoemd, maar daarin hield hij zich dus knap staande met een derde plek en promotie.

Alex Pastoor blijft en gaat nu met zijn assistent Hedwiges Maduro de Eredivisie in, althans, als het aan hem ligt. Tegenover VI vertelde hij dat het aanblijven van Maduro niet alleen een wens is, maar ook een eis. "Ik ga er van uit dat hij gewoon blijft." Maduro zelf is echter verleid door Ajax. Hij zou assistent moeten worden van Maurice Steijn in Amsterdam en zou graag de overstap maken.

Focus op de jeugd

Waar gepromoveerde clubs vaak de selectie volledig van buitenaf moeten versterken na promotie, kan Almere City ook in de eigen vijver gaan vissen. Het beloftenteam van Almere City, de onder 21, werd namelijk Nederlands kampioen boven Feyenoord en promoveerde daarmee naar de Tweede Divisie. Er zit dus een talentvolle lichting aan te komen die ook nog eens ervaring opdoet bij de beste amateurs van Nederland.

De jeugdproducten Stije Resink, Marcelencio Esajas en Jochem Ritmeester van de Kamp waren dit seizoen al veelvuldig te zien en gaan mee naar de Eredivisie. Daarbij kloppen de talenten Tijmen Wildeboer, Layee Kromah en Jeffry Puriel, uitblinkers uit de onder 21, nu ook op de deur van het eerste elftal. Waar talenten eerder vroeg vertrokken (Sergino Dest en Pablo Rosario als voorbeelden), gaan ze nu de kans krijgen om in de Eredivisie in het shirt van Almere City door te breken.

Stije Resink (rechts) viert de promotie

Slim Investeren

De eigenaar van Almere City is steenrijk. Lesley Bamberger, die in de top tien van rijkste personen in Nederland staat, heeft Almere City sinds 2010 in handen. Enorme investeringen vonden er echter niet plaats. Dat is hij in de Eredivisie ook niet van plan. We hoeven dus geen 'Burak Yilmaz'-achtige verrassing in het Yanmar Stadion te verwachten.

Bamberger gaat slim investeren. "Ik denk niet dat ik financieel 'meer ga doen', maar ik noem het slim opereren. We moeten vanuit een basis werken, waaraan we hard hebben gewerkt. We moeten bouwen. Het heeft geen zin om er in één keer heel veel geld in te stoppen, daar geloof ik helemaal niet in. Ik geloof in een topsportmentaliteit. Dat geldt zowel back-of-the house als met geld," vertelt hij tegenover ESPN. Een duidelijke visie.

Uitbreiding stadion

Waar Bamberger wel over nadenkt is een nieuw stadion. Het huidige stadion is één van de kleinste in het professionele Nederlandse voetbal. Er passen slechts 4.500 supporters in het piepkleine stadion. Volgens Bamberger kan dat uitgebreid worden. De capaciteit kan opgehoogd worden naar 7.000 plaatsen voor de Almeerse supporters. iets wat op de korte termijn al gerealiseerd kan worden.

 




Aanmelden
transfergeruchten Laatste: Wie is het Argentijnse Feyenoord-target Agustín Ruberto?
superelf Laatste: Superelf Fons Groenendijk, linkspoot met fluwelen (trap)techniek
avonturiers Laatste: Interview Danny van Bakel: "Ik ben gescout toen ik half dronken op het veld stond"
jukebox Laatste: De Jukebox: Michael Chacón (FC Emmen)
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met... Mauro Camoranesi?
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.