Laatste nieuws
00.25Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
Resultaten x
binnenland

Collins John start aan nieuwe uitdaging: "Ontdekken of technisch manager iets voor me is"

Hij was een succesvol profvoetballer. Collins John brak door bij FC Twente, scoorde in de Premier League voor Fulham en heeft bij NEC een cultstatus door zijn doelpunt in de Europa League tegen Udinese. De tweevoudig Oranje-international pakte daarna het zaakwaarnemerschap op en zette zijn eerste stappen op trainersgebied. Nu komt daar een nieuwe functie bij. Sinds dit seizoen is hij ook technisch manager. "Als dit goed bevalt, sluit ik niet uit dat dit mijn toekomst wordt."

23-06-2023 14:00 door Sander Berends

De Onder 9 van SDZ is druk in training op het kunstgras van de amateurclub in Amsterdam-West. Alle vier velden van het complex aan de Transformatorweg zijn voorzien van de ondergrond. Het hoofdveld krijgt deze zomer een nieuwe mat. "Dat is nodig. Het veld is nu keihard. Begin augustus moet alles klaar zijn. Dat maakt de voorwaarden, om hier te komen voetballen, nog aantrekkelijker. Naast de aanwezigheid van Collins", had de nieuwe hoofdtrainer Mark Steur al gezegd bij aankomst.

Fulham

Net als de aangehaalde ex-international is de 41-jarige oefenmeester uit Almere afkomstig van Buitenboys. De club die beiden achterlieten als tweedeklasser. John gaf daarvoor een boost. "Ik zei vorig seizoen in het voorjaar voor de grap. ‘Jongens, als jullie kampioen worden, neem ik jullie allemaal mee naar Fulham’. Ik heb daar de nodige connecties. Poeh, toen we het vorig jaar inderdaad werden, moest ik mijn woorden nakomen. West Ham United-thuis (8 april, red.) leek me een leuke wedstrijd. Gelukkig lukte het gemakkelijk om 26 kaarten te verkrijgen. Mooie plekken achter het doel. Ik kreeg er iets van negen gratis. Voor de wedstrijd werd ik nog gevraagd om een praatje te houden voor de supporters. Ik vind het altijd hartstikke leuk om terug te keren op Craven Cottage."

Vijf jaar speelde John voor de Engelse Premier League-club. Al werd hij tussentijds ook verhuurd aan Leicester City, Watford en NEC. "Leuk om te vertellen als ik jongens ontmoet die me nog niet zo goed kennen. Google me maar eens, haha." Nu is hij op 37-jarige leeftijd begonnen aan een nieuw avontuur: technisch manager. "Ik ben nu bijna twee maanden aan de slag. Mijn eerste indrukken zijn erg positief. Mark maakte rond de jaarwisseling bekend afscheid te nemen als hoofdtrainer van Buitenboys en naar SDZ te vertrekken. Jammer, want we werkten als een eenheid. Ik als assistent en hij als hoofdtrainer. Toen hij vernam dat de rol van technisch manager vrijkwam, nam hij contact met op."

Project

"Ik houd van projectjes", vertelt Steur. "SDZ is een club met mogelijkheden. Heeft een goede naam en is gunstig gelegen voor voetballers uit West en de grachtengordel. Toen ik net na de winterstop tekende, had de club vijf punten. Ik zag wel dat er een leuke, enthousiaste groep stond met wilskracht en een goede mentaliteit. In de tweede seizoenshelft gingen ze vol gas, zijn de play-offs gehaald, maar is de club toch gedegradeerd naar de Tweede Klasse. Komend seizoen willen we leuk meedraaien en kijken of we de stap terug kunnen zetten."

Daarvoor ligt ook een belangrijke rol bij Collins John, die niet alleen verantwoordelijk is geworden voor de samenstelling van de hoofdselectie, maar tevens van de Onder 23 en Onder 18. "Natuurlijk in overleg met Mark. Ik heb de laatste tijd vaker Mark dan mijn eigen vriendin aan telefoon, haha." Steur haakt in. "Wat Collins voor elkaar krijgt, is soms ongelofelijk. Bel ik een speler om hem te overtuigen, lukt dat niet. Zegt Collins 'ik bel hem wel even'. Een kwartier later meldt hij dat de komst van de bewuste speler rond is, haha."

Sparren

"Collins is een ideale man om mee samen te werken. Hij is altijd eerlijk, zegt wat hij denkt, kent geen dubbele agenda en opereert onafhankelijk. Zo ben ik ook. Dat kan weleens botsen, maar we waarderen elkaar enorm. Collins is iemand die je vertrouwt. Iemand waarmee ik lekker kan sparren over voetbal. En bovendien een topspits, als ik in nood zat de afgelopen jaren."

Al zal dat laatste scenario nu niet mogelijk zijn. Collins John heeft zich als speler niet laten overschrijven. "Voordat ik toehapte, wilde ik eerst weten wat de verwachtingen waren, mijn mogelijkheden, de clubstructuur leren kennen. Ik wilde ready zijn. Ik heb negen jaar fantastisch bij Buitenboys gewerkt. Daar wilde ik niet zomaar vertrekken. Maar het is natuurlijk een free world. In het begin was het vooral veel ontdekken. De eerste zes weken ben ik hier elke dag geweest. Veel mensen ontmoeten, veel gesprekken voeren. Structuur aanbrengen. We willen de aansluiting tussen de diverse teams zo klein mogelijk maken. Maar het samenstellen is misschien maar vijf procent van mijn takenpakket."

Nieuw team

Steur: "SDZ betaalt niet. Een kledingpakket en goede faciliteiten. Dat kunnen we bieden. Zo moest de Onder 23, dat vorig jaar is opgestart, kleur worden gegeven. Zij moeten als nieuw team starten in de Vierde Divisie. Met twee promotiemogelijkheden in het jaar hopen we volgend jaar rond deze tijd te zeggen dat we in de Tweede Divisie spelen. Voor de Onder 23 heb ik nu zeventien spelers. Dat moet voldoende zijn. Het belangrijkste vind ik dat spelers straks met plezier hier elke keer het sportpark betreden en met hetzelfde gevoel later op de dag weer naar huis gaan."

John blijft zijn taak combineren met zijn beroep als zaakwaarnemer. "Ik ben zelfstandig, niet aangesloten bij een bureau. Daardoor kan ik mijn agenda zelf indelen. Als zaakwaarnemer kun je het zo druk maken als je zelf wilt. Je kunt denken na enkele klappers, ik neem even wat gas terug. Je kunt op dezelfde voet door willen gaan. Ik probeer de verdeling zo te maken dat het elkaar zo min mogelijk bijt. Vorig jaar heb ik hooguit twee trainingen gemist doordat ik in het buitenland zat. Daar zit ik dan erg mee. Ik ben veel in Engeland actief. Niet de andere kant van de wereld. Veertig minuutjes vliegen. Daarnaast opereer ik in België en natuurlijk in Nederland."

"Het zaakwaarnemerschap is ook iets dat bij toeval op mijn pad kwam. Ola vroeg om mijn hulp bij een transfer. Als broer doe je dat uiteraard. Zaakwaarnemer worden is nooit mijn ambitie geweest. Maar ik vond het zo leuk dat ik me daar steeds verder in ging verdiepen en mijn werkzaamheden uitbreidde. Het is leuk. Reizen, mensen ontmoeten, voetbal kijken. Achteraf had ik dit eerder moeten doen. Twee maanden geleden ben ik benaderd door een groot kantoor uit Nederland, maar nee. Ik werk het liefst zelfstandig."

Voorproefje

Of het technisch managerschap een nieuwe deur definitief opent? "Dat kan. Ik zie dit nu als een voorproefje. Misschien ontdek ik snel dat dit niets voor mij is. Maar misschien juist dat het me ligt en dat ik daar meer mee wil doen. Wie weet bij een betaald voetbalorganisatie? Wie weet over vijf jaar? Ik wil absoluut niet falen. De bagage moet goed zijn. Ook in dit vak is het een kwestie van hard werken. Je passie tonen. En iedereen die me kent, weet ik dat ik dat niet uit de weg ga."

"Als mensen zeggen dat iets onhaalbaar is, zal ik er alles aandoen om het haalbaar te maken. Zo was ik als kind al, zei mijn moeder laatst nog een keer." Steur knikt en noemt een voorbeeld. "We hadden met de ploeg een teamuitje, gingen we footgolf spelen. Halverwege stuurde ik hem een berichtje. 'Ik lig een slag voor op je'. Dan ontstaat er bij hem iets. Op het einde van de baan stond hij dik bovenaan. En dat hoor je de hele avond, haha." John: "We gingen met de ploeg bowlen. Toen de tijd voorbij was, stond ik achter. Maar ik had nog twee beurten tegoed, omdat ik later aansloot. Heb ik twintig euro gelapt, zodat we langer door konden gaan." Steur: "En stond hij natuurlijk weer eerste."

"Die gedrevenheid zal ik nooit verliezen", vervolgt John. "Als ik zie dat ik iets mogelijk is, ga ik daar vol voor." Het komende jaar is dat bij SDZ. "Ik heb getekend voor een jaar met een optie voor twee seizoenen. Nu zeg ik dat ik eigenlijk direct voor drie jaar had kunnen tekenen. Zo goed bevalt het. Ik kijk uit naar de seizoenstart." Hij kijkt naar Steur. "We willen er samen iets moois van gaan maken."




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.