Laatste nieuws
14.50Valentijn Driessen stoort zich aan gedrag Quinten Timber: 'Continu wegwerpgebaren'
14.45Live Transfers: PSV gaat voor langer verblijf huurling, Ajax heeft Tomiyasu binnen
14.42LIVE Afrika Cup: volg hier alle ontwikkelingen van en rondom het eindtoernooi
14.37Utrecht wil voormalig United-toptalent laten gaan: 'Was er niet bij met z'n hoofd'
14.35Rechtbank stelt Mbappé in het gelijk: PSG moet hem ruim 60 miljoen euro betalen
14.25VP-Voetbalkantine: 'Een fitte Tomiyasu is de beste verdediger van de Eredivisie'
14.15Mbappé wint miljoenenrechtszaak: PSG moet oud-sterspeler gigantisch bedrag betalen
14.10Feyenoord-icoon schakelt weg tijdens Klassieker: 'Ik dacht: wordt helemaal niks'
14.10Ten Cate denkt niet dat Suriname van WK wordt uitgesloten en praat met nieuwe spelers
13.55'Groot nieuws uit Amsterdam: Tomiyasu doorstaat keuring en tekent bij Ajax'
13.54Ajax moet flink dokken: KNVB maakt straf voor vuurwerk tegen Heerenveen bekend
13.47Vuurwerkboete Ajax van 15.000 euro, maar nog niet voor duel met Groningen
13.45'Liverpool, City, United en Spurs azen allemaal op dezelfde Premier League-parel'
13.32Brands blokkeert Feyenoord-transfer 'ondergewaardeerde' PSV'er: 'Scheelt 25 goals'
13.26Blessure Utrechter valt mee: 'Kan alsnog richting de Afrika Cup gaan'
13.05Fernandes onhult: 'Kreeg het gevoel dat ik moest vertrekken bij Manchester United'
13.05'Onrust bij Dortmund: twee sterspelers clashen in kleedkamer'
12.55'AC Milan schakelt door en bereikt akkoord met concurrent Gimenez'
12.50Halfbroer Manchester United-speler heeft duidelijke boodschap voor Amorim
12.40Bekervoetbal deze week: PSV en Ajax tegen amateurs, cruciaal duel Feyenoord?
12.40Brands wil PSV-huurling definitief inlijven: 'We zullen zeker ons best doen'
12.30Volgende kopstuk stapt op bij Ajax: hoofdscout De Lang 'voelt zich niet gehoord'
12.25'Ajax wist van onvrede De Lang en benaderde voormalig AZ-hoofdscout'
12.10'Wolfsburg overtuigd van gehuurde Nederlander': 'Clubs spreken al over transfer'
11.58Ajax-fans zien 'zeer serieuze waarschuwing': 'Toppers rennen weg'
11.55De Lang bevestigt vertrek bij Ajax: 'Door ontwikkelingen de laatste tijd...'
11.45PSV tegenover stuntploeg: zo verliepen eerdere ontmoetingen van GVVV met topclubs
11.40Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.35Rodgers vindt razendsnel nieuwe club na vertrek bij Celtic
11.30VP Talent Award 2025: stem nu op het allergrootste talent van de Eredivisie
11.28Mislintat haalt andermaal uit richting Ajax: 'Geconfronteerd met extreme kanten'
11.00'Grote verrassing bij Ajax: hoofdscout Kelvin de Lang stapt op'
11.00'Inter slaat alarm om Dumfries: blessure een mysterie, slecht nieuws richting WK'
10.57Keiharde kritiek op 'amateur' Makkelie: 'KNVB moet daar gewoon afstand van nemen'
10.35Driessen fileert Feyenoord-aanvaller: 'Hij laat de boel gewoon in de steek'
Resultaten x
binnenland

Hoe Denzel Dumfries met afstand de belangrijkste speler voor Ronald Koeman is

Een tijd lang was Memphis Depay de grote vedette van Oranje. Afgelopen jaren was hij de man die verantwoordelijk was voor de doelpunten en de assists in Oranje. Depay kwakkelt echter met blessures en in het Oranje staat daardoor een nieuwe 'MVP' op. De speler die nu voor de doelpunten en assists zorgt is niet de spits, maar rechtsback Denzel Dumfries.

11-09-2023 11:17 door Thijs de Bruijn

Voor de tegenstanders van Oranje moet het recept inmiddels toch wel duidelijk zijn. Zo voorspelbaar als het naar binnen snijden van Arjen Robben altijd was, zo voorspelbaar zijn de rushes van Denzel Dumfries langs de rechterflank. Toch vind de rechtsback elk duel waar de ruimte om op te komen en wordt hij gevonden door zijn teamgenoten. Als hij de bal dan uiteindelijk rond de zestien meter in bezit heeft, is hij ook levensgevaarlijk.

De beste vanaf 2022

Ook tegen Ierland kwam er zondagavond weer veel dreiging vanuit de rechterkant bij Dumfries. Uiteindelijk maakte hij wederom een goede diepe loopactie die werd gespot door Frenkie de Jong. Voor Dumfries was het daarna zaak om Wout Weghorst in stelling te brengen. Het was alweer zijn veertiende assist voor Oranje volgens de cijfers, maar als we zijn assist op Marten de Roon tegen Griekenland meetellen staat hij alweer op vijftien, waarvan vier in de laatste drie duels.

Als we kijken naar de belangrijkste Oranje-spelers sinds de start van 2022, dan steekt Denzel Dumfries met kop en schouders boven de rest uit. In de negentien wedstrijden die Nederland sindsdien speelde, was Denzel Dumfries bij dertien doelpunten betrokken. Tien keer als aangever en drie keer als doelpuntenmaker.

Dat zijn bizarre cijfers voor een verdediger. Op plaats twee staat Cody Gakpo. De Liverpool-aanvaller was in dezelfde tijd bij 'slechts' acht doelpunten betrokken als doelpuntenmaker of gever van de assist. Memphis Depay volgt door zijn blessures op plaats drie met een aantal van zeven doelpunten waarbij hij direct betrokken was. Het is niet het enige lijstje dat Dumfries nu aanvoert. Hij is ook sinds de eeuwwisseling samen met Arjen Robben die de meeste strafschoppen verdiende in Oranje (3).

Nu wel een goede start

Denzel Dumfries krijgt deze transferperiode weer alom lof van de Nederlandse media. Zo kreeg hij via VI in beide kwalificatieduels het hoogste rapportcijfer aan Nederlandse zijde: een 7,5 en een 8. Dumfries is zelf ook tevreden. "Vorig jaar was mijn start niet zo goed. Ik heb voor mezelf gezegd dat ik het seizoen anders wilde beginnen en stabieler wilde worden. Ik ben hongerig naar meer, daar ligt mijn focus”, aldus Dumfries.

Ook bij Internazionale, de verliezen Champions League-finalist, is hij immers uitstekend aan het seizoen begonnen. Internazionale won al drie keer overtuigend en Dumfries tekende voor een doelpunt en een assist. Vorig seizoen verloor Dumfries zijn basisplaats richting de winter eventjes, maar nu is hij klaar om ook bij Internazionale als een vedette te gelden.




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.