Laatste nieuws
00.30Ajax-spelers vieren curieus feestje voor lege F-Side na zege op Feyenoord
00.20Verhit moment in Klassieker: Wijndal en Hadj Moussa ontvangen geel na opstootje
00.15Overmars staat door Nederlanders voor uitdaging bij Antwerp: 'Einde van tijdperk'
00.15Toptalent wijst Ajax keihard af: 'Tuurlijk was het moeilijk om nee te zeggen'
00.01'Opvallend: 32-jarige kan 'droomtransfer' maken door interesse Inter en Juventus’
00.00De beelden: 'Mister 1-0' opent score voor Ajax in Klassieker en loopt hoofdwond op

Gisteren

23.49Van Hooijdonk kritisch na interview Van Persie: 'Vind dit een rare uitspraak'
23.48Van Polen spot Eredivisie-parel: 'Hij kan mee bij top drie, een complete speler'
23.44Reactie na grote racisme- en seksisme-rel: ‘Hij is verkeerd geïnterpreteerd'
23.40'Chelsea kaapt transfer en gaat zich versterken met WK-smaakmaker'
23.30'Trotse Ajacied' Klaassen: 'Zelfs de grootsten der aarde spelen in een laag blok'
23.18Afellay ziet reden voor 'crisis' Feyenoord: 'Hoe ga je dan een wedstrijd winnen?'
23.17Van Hooijdonk ziet 'opportunisme' bij Ajax rondom Grim: 'Wat ze moeten doen...'
23.15Jan Mulder kan ogen niet geloven: 'Het was nauwelijks te verdragen'
23.03Real Madrid spoelt kater van twee nederlagen op rij weg met zege bij Alavés
22.59Real herpakt zich met nipte zege op Alavés en houdt koploper Barça in zicht
22.25Perez wijst 'hét mannetje' in Klassieker aan: 'Zijn beste wedstrijd in Ajax-tenue'
22.15Irritatie bij Timber na vraag van NOS: 'De reden dat jij daar staat en ik hier'
22.15Inter profiteert van falende concurrentie en verovert koppositie in Italië
22.11Oosting-effect in België bij Antwerp: 'Hij is beresterk, supersnel én explosief'
22.10Opmerkelijke beelden: Janssen wordt naar de grond gewerkt door eigen teamgenoot
22.10Blessurezorgen bij Feyenoord na nederlaag tegen Ajax: 'Is geen excuus, maar...'
22.00VP-Voetbalkantine: 'Ajax gaat hoger eindigen dan Feyenoord in de Eredivisie'
21.55Perez ziet parel bij Ajax - Feyenoord: 'Hij was de beste van allemaal'
21.55Feest in Amsterdam: Ajax-fans gaan na Klassieker-zege los in Johan Cruijff Arena
21.49Engelse pers ziet Nederlander schitteren bij Sunderland: 'Zo'n sterk aanspeelpunt'
21.40Live Transfers: Vlahovic maakt Serie A-transfer, ontwikkelingen rond El Karouani
21.38Van Polen ziet vertrouwen terugkeren bij Ajacied: 'Hij komt in zijn kracht'
21.35Grim countert Ajax-sneer van Van Persie: 'Daar gaat het volgens mij om'
21.30Interesse in FC Utrecht-uitblinker: 'Een drukke kerstvakantie? Ik denk het ook'
21.20Van Persie trots op Feyenoord ondanks zeperd tegen Ajax: 'Maar dat is klote'
21.20Lach, enthousiasme en jeugd terug bij Ajax: moet Grim blijven als trainer?
21.15Jan Boskamp ziet 'lulverhalen' en haalt uit: 'Op de meest laffe manier aangepakt'
21.10Manchester City houdt zicht op koploper Arsenal, Aston Villa wint moeizaam bij West Ham
21.05Feyenoord bestolen in Klassieker: 'Was honderdduizend procent een penalty'
Resultaten x
binnenland

Vervoer regelen voor amateurvoetbal: tips

Rijden naar voetbaltraining of -wedstrijden: het kan soms een hele puzzel zijn om dit op een goede manier te organiseren. De één kan af en toe niet rijden, waar de ander zelf geen auto heeft en dus altijd afhankelijk is van anderen. Wij geven je enkele tips om dit goed te regelen.

26-10-2023 09:19 door Mike Bogaard

Rijschema samenstellen

Om verwarring en gedoe te voorkomen, is het handig om aan het begin van het seizoen een rijschema samen te stellen. Hierin staan alle wedstrijden en wordt er per keer gekeken wie er voor vervoer zorgt. Vraag van tevoren (eventueel bij de ouders) na of er data zijn waarop zij niet kunnen rijden en neem dit mee in je schema. Zorg dat iedereen er (ongeveer) even vaak op staat.

Ook handig: via de Voetbal.nl app kan je tegenwoordig heel makkelijk een rijschema maken. Zo kan je aan het begin van het seizoen ‘automatisch toewijzen’ aanzetten waardoor je in enkele korte stappen het rijschema kan maken. Teamleden kunnen per wedstrijd aangeven of zij wel of niet kunnen rijden. Voor elke wedstrijd wordt het aantal benodigde auto’s bepaald. Hierna wordt het rijschema gemaakt op basis van personen die altijd kunnen rijden, de voorkeuren van teamleden en het aantal keren dat iemand al heeft gereden.

Iemand heeft geen auto: wat zijn de opties?

Er zijn natuurlijk ook mensen die zelf geen auto hebben. Dat kan erg onhandig zijn, want dat betekent dat anderen vaker moeten rijden. Er zijn meerdere opties voor teamgenoten die zelf geen auto hebben:

 

  • Als er genoeg andere autobezitters zijn die wel (standaard) willen rijden, kunnen ze uit het schema worden gelaten.
  • Ze kunnen van een bekende een auto lenen.
  • Ze kunnen eenmalig een auto huren, bijvoorbeeld een deelauto via SnappCar. Dit kan al voor enkele tientjes per dag. Als ze meer mensen tegelijk moeten vervoeren, kunnen ze hier ook een grote auto of busje huren.

 

Regels voor het vervoeren van teamgenoten

Vervoer je teamgenoten in de auto? Dan gelden er een aantal basisregels. Zo mogen er niet meer personen in de auto zijn dan dat er zitplaatsen zijn. Daarbij moet iedereen natuurlijk zijn gordels om hebben tijdens de rit. Soms zijn er aanvullende regels, bijvoorbeeld wanneer er kinderen meerijden.

Rijden er kinderen mee die kleiner zijn dan 1,35 m? Vergeet dan niet dat je - als de uitstap gepland is - moet zorgen voor kinderzitjes met een ECE-label. Als je incidenteel kleine kinderen vervoert, bijvoorbeeld een keertje naar een uitwedstrijd, mag je kinderen ouder dan 3 jaar zonder autostoeltje of zittingverhoger vervoeren.

Let op: als je geen inzittendenverzekering hebt, zijn je passagiers niet verzekerd wanneer je onverhoopt een ongeluk veroorzaakt en zij gewond raken. Als je extra zekerheid wilt, kan het handig zijn om zo’n verzekering af te sluiten als je regelmatig anderen in je auto vervoert.

Zonder problemen naar de (uit)wedstrijd

Met een goede voorbereiding rijden jullie met het hele team zonder gedoe naar de voetbalclub. Zo kan iedereen zich goed focussen op de wedstrijd en voorkomen jullie hopelijk een grote nederlaag. Jullie gaan natuurlijk voor de winst! 




Aanmelden
avonturiers Laatste: Orhan Dzepar blij met keuze voor Olympiakos Nicosia: "In de zomer was het ruim veertig graden"
hoe is het met..? Laatste: Hoe is het met.. Brian Priske?
transfergeruchten Laatste: Dit is de verdediger waarop zowel Ajax als PSV azen: Ko Itakura
superelf Laatste: SuperELF Ben Rienstra, veelzijdige middenvelder
kleedkamerhumor Laatste: Alexander Büttner, grappenmaker bij Vitesse: "Als ik me verveel pak ik er een rolletje tape bij"
jukebox Laatste: DE JUKEBOX: Carlens Arcus (Vitesse)
cultheld Laatste: Iván Campo: Koninklijke kelderklasser
voetballer x Laatste: Voetballer X: "Ik heb gracieuze trainers zien veranderen in beulen"
Privacyverklaring
X <

Wat is jouw leeftijd?

Om content en uitingen over online kansspelen volgens wet- en regelgeving te tonen, willen we zeker weten dat je oud genoeg bent. Je kan hoe dan ook onze website bezoeken.

24 jaar of ouder
Jonger dan 24 jaar

Door je keuze te maken bevestig je dat je je bewust bent van de risico’s van online kansspelen en dat je momenteel niet bent uitgesloten van deelname aan kansspelen bij online kansspelaanbieders.